Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

WinterContact TS 870 P získala najvyššie hodnotenie v teste zimných pneumatík magazínu auto motor und sport

13/09/2022
wintercontact 870P


  • WinterContact TS 870 P dosahuje najvyššie skóre medzi ôsmimi konkurentmi
  • Redakčný tím: Dobre vyvážený na mokrej vozovke. Krátka brzdná dráha, neutrálna, presná as vysokou priľnavosťou na suchej trati
  • Zmes Cool Chili znižuje valivý odpor, spotrebu paliva a emisie CO2

Magazín Auto motor und sport udelil Continental WinterContact TS 870 P vo svojom najnovšom teste (vydanie 20/2022) hodnotenie „veľmi dobrý“. Odborníci testovali osem zimných pneumatík rozmeru 245/45 R19 102 V/W vhodných pre širokú škálu veľkých sedanov, kupé alebo SUV. Testovacie vozidlá boli Audi A6 Quattro a Audi A7 Quattro. Redakcia skúmala profily zimných pneumatík európskych, ázijských a amerických značiek a testovala ich celkom v 13 kategóriách – vrátane ovládateľnosti, valivého odporu a bŕzd. V kritériu testu „Environment“ získala pneumatika WinterContact TS 870 P 9,4 z desiatich možných bodov av kritériu „valivého odporu“ pneumatika Continental dosiahla najlepší výsledok zo všetkých ôsmich testovaných zimných pneumatík. „Veľmi ľahko ovládateľné ovládanie na snehu s rozsiahlymi rezervami,“ píšu testovací experti z auto motor und sport.

WinterContact TS 870 P pre osobné vozidlá a SUV od strednej triedy vyššie

S pneumatikou WinterContact TS 870 P Continental postupne nahrádza svoj úspešný model TS 850 P. Pri WinterContact TS 870 P spolieha Continental na pokročilú zmes Cool Chili a hydro drážky. Pre zvýšenie bezpečnosti pre vodičov, ktorí obujú širšie pneumatiky, sa vývojári odchýlili od bežného V-profilu. Namiesto toho sa Continental rozhodol pri WinterContact TS 870 P pre stabilnejší dizajn a štyri veľké obvodové drážky medzi radmi dezénových blokov. Táto inovatívna štruktúra behúňa, ktorá sa tiež výrazne líši od svojho predchodcu, má jasné výhody, najmä za mokra, pretože obzvlášť rýchlo odvádza vodu z kontaktnej plochy, zlepšuje jazdné vlastnosti, prispieva ku kratšej brzdnej dráhe a ponúka obzvlášť spoľahlivú obranu proti obávanému akvaplaningu.

V porovnaní s osvedčeným predchodcom vývojári zlepšili brzdenie na mokre o štyri percentá a schopnosť akvaplaningu o osem percent – ​​bez obetovania výkonu v iných oblastiach. Zvláštnu zmienku si zaslúži aj brzdenie na ľade (o 5 percent), ovládateľnosť na suchu (o 6 percent) a jazdné vlastnosti na snehu (o 6 percent). Z ekologického hľadiska je nová zimná pneumatika Continental rovnako presvedčivá. Jeho valivý odpor sa zlepšil o dve percentá a životnosť pneumatiky dokonca o 16 percent.

Produktový rad spočiatku zahŕňa 52 výrobkov pre ráfiky s priemerom 16 až 21 palcov, s prierezmi pneumatík od radu 35 do 65 a šírkami od 205 do 255 milimetrov – vrátane mnohých s ochrannými rebrami ráfika a/alebo XL značením pre zvýšenú nosnosť. . Schválené rýchlosti dosahujú až 270 km/h. Vďaka tomu je WinterContact TS 870 P ideálnym riešením na výmenu pneumatík pre sedan, SUV a športové vozidlá. Vďaka svojmu dizajnu je stabilná konštrukcia pneumatiky taktiež vysoko výkonná pre ťažšie vozidlá s elektrickým pohonom.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289