Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

AllSeasonContact je na prvom mieste v teste celoročných pneumatík magazínu Gute Fahrt

29/08/2022
Continental_PP_AllSeasonContact_A_6 Kopie_png
  • AllSeasonContact najlepšia celoročná pneumatika v porovnaní so siedmimi modelmi
  • Spoľahlivý brzdný výkon, bezpečná ovládateľnosť a pôsobivá priľnavosť za všetkých poveternostných podmienok
  • Redakčný tím testuje pneumatiku na snehu, suchej a mokrej vozovke

„Istá priľnavosť na vozovke a dynamická ovládateľnosť na mokre aj na suchom povrchu, pohodlná, tichá, s dobrým valivým odporom a dobrým všestranným dezénom v kontakte so snehom,“ „celkovo táto pneumatika Continental jasne zostáva top favorit medzi AllSeasons, čo mu vynesie GF,“ tak znie verdikt testovacích expertov redakčného tímu Gute Fahrt ohľadom AllSeasonContact v aktuálnom (22. 9.) a predchádzajúcich (22. 8.) vydaní časopisu. Vo veľkosti 235/55 R 18 bolo testovaných sedem celosezónnych produktov. Testovaným vozidlom bol VW Tiguan.

Continental_PP_AllSeasonContact_A_2

AllSeasonContact presvedčil redakciu Gute Fahrt vo všetkých testovacích disciplínach

Okrem AllSeasonContact sa iba jedna ďalšia pneumatika ukázala ako skutočne všestranná a získala najvyššie hodnotenie „Veľmi dobrá“. Známka „dobrá“ bola udelená dvakrát. Žiadna z ostatných konkurenčných pneumatík nedosiahla viac ako „uspokojivé“ hodnotenie. AllSeasonContact tak opäť potvrdzuje minuloročné víťazstvo v rôznych celoročných testoch pneumatík pre 205/55 R 16 H/V (AutoZeitung 19/21) a 225/50 R 17 V/W (AutoBild 40/21).

S ohľadom na letný výkon boli testované kritériá ovládateľnosť (sucho, mokro), brzdenie ABS (sucho, mokro), aquaplaning (pozdĺžny a priečny), valivý odpor, komfort a hluk odvaľovania. Cestné testy prebehli v severnom Taliansku. Aby redakcia preskúmala ovládateľnosť, trakciu a brzdenie ABS (všetko na snehu), odcestovala do zimného Švédska. V letných hodnoteniach bol Continental jediným výrobcom, ktorý získal známku „Veľmi dobrý“. Rovnakou známkou bola ocenená aj v celkovom hodnotení.

AllSeasonContact predstavuje míľnik v histórii moderných celoročných pneumatík. Až do uvedenia na trh boli dostupné technológie celoročných pneumatík orientované buď na leto, alebo na zimu. Pre AllSeasonContact prijal Continental nový prístup. Vďaka inovatívnej kombinácii dezénu behúňa, zmesi, obrysu pneumatiky a konštrukcie poskytuje pneumatika vynikajúce riešenie predchádzajúcich nedostatkov v zime a na mokrej vozovke, ktoré sa týkajú pneumatík na celoročné použitie.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289