Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

Continental používa v sériovej výrobe zodpovedne získavaný prírodný kaučuk z Indonézie

25/08/2022
Continental_PP_Claus_Petschick Kopie

Claus Petschick, Head of Sustainability Continental Tires.

  • Všetky pneumatiky z produktového radu horských bicyklov "Gravity" s prírodným kaučukom vyrobeným zo zodpovedných zdrojov
  • Udržateľné a sledovateľné dodávateľské reťazce sú nevyhnutnou súčasťou komplexnej stratégie udržateľnosti spoločnosti Continental
  • Projekt udržateľného pestovania a výroby prírodného kaučuku v západnom Kalimantane v Indonézii existuje od roku 2018

Od júla 2022 všetky novo vyrobené pneumatiky v produktovom rade horských bicyklov Continental „Gravity“ obsahujú zodpovedne pochádzajúci prírodný kaučuk z projektu v západnom Kalimantane v Indonézii. Spoločne so svojimi partnermi Continental prostredníctvom tohto projektu demonštruje, ako môžu vzdelávanie a digitalizácia hrať kľúčovú úlohu pri vytváraní udržateľných dodávateľských reťazcov prírodného kaučuku. „Som rád, že teraz v sériovej výrobe našich pneumatík pre horské bicykle ‚Gravity' používame zodpovedne získavaný prírodný kaučuk z nášho projektu v Indonézii,“ hovorí Claus Petschick, riaditeľ Sustainability Continental Tires. „Našou ambíciou je aktívne preberať zodpovednosť v našich dodávateľských reťazcoch. Pre nás sú digitalizácia a vzdelávanie kľúčom k zvýšeniu transparentnosti našich dodávateľských reťazcov prírodného kaučuku.“

Reifen der Mountainbike-Produktreihe „Gravity“

Pneumatiky z produktového radu horských bicyklov Continental „Gravity“ obsahujú zodpovedne získavaný prírodný kaučuk z Indonézie.

Pre Continental je prírodný kaučuk zodpovedne získavaný, keď je pestovaný a spracovávaný udržateľným spôsobom prostredníctvom transparentného dodávateľského reťazca, ktorý je monitorovaný mechanizmom náležitej starostlivosti. Tieto opatrenia pomáhajú presadzovať ľudské práva, minimalizovať dopady na životné prostredie a zlepšovať životné podmienky miestnych drobných poľnohospodárov. Cieľom je vytvoriť spravodlivý hodnotový reťazec pre prírodný kaučuk. Continental si kladie za cieľ najneskôr do roku 2050 dosiahnuť 100% udržateľných dodávateľských reťazcov. Pokiaľ ide o prírodný kaučuk, spoločnosť Continental Tyres ide ešte o krok ďalej a už do roku 2030 si kladie za cieľ pokryť všetok svoj dopyt výhradne prostredníctvom zodpovedných zdrojov.

Okrem vynikajúceho výkonu majú pneumatiky pre horské bicykle „Gravity“ nielen vysoko pružnú kostru, ale aj vysoko robustný behúň vyrobený zo zodpovedne získaného prírodného kaučuku. Pneumatiky Continental „Gravity“ sa dodávajú s piatimi rôznymi vzormi behúňa, ktoré sú prispôsobené tak, aby vydržali štyri rôzne terénne a poveternostné podmienky, a sú pomenované Kryptotal, Argotal, Xynotal a Hydrotal. V rámci rozsiahleho vývojového procesu bol každý model pneumatiky tohto inovatívneho radu horských bicyklov systematicky testovaný podľa špeciálnych požiadaviek profesionálnymi jazdcami na zjazdových, vytrvalostných a trailových tratiach a priebežne optimalizovaný.

Continental_PP_Copyright GIZ Canopy Indonesia

© GIZ/Canopy Indonesia

V minulom roku sa Continental a GIZ dohodli na rozšírení svojho veľmi úspešného spoločného projektu.

Spoločnosť Continental a „Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit“ (GIZ) začali spoločný projekt v indonézskej provincii Západný Kalimantan už v roku 2018 s cieľom predchádzať rizikám udržateľnosti. Cieľom projektu je umožniť drobným pestovateľom v odvetví prírodného kaučuku vypestovať vysoko kvalitný produkt v súlade s jasne definovanými kritériami udržateľnosti. To pomôže zvýšiť ich príjem. V roku 2021 sa Continental a GIZ dohodli na výraznom rozšírení svojho veľmi úspešného spoločného projektu. Spoločnosť Continental aj nemecké Spolkové ministerstvo pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (BMZ), ktoré je klientom GIZ, sú členmi Globálnej platformy pre udržateľný prírodný kaučuk (GPSNR), ktorá vznikla v roku 2019 a je alianciou kľúčových hráčmi z oblasti obchodu a občianskej spoločnosti v odvetví prírodného kaučuku. Spolu s ďalšími členmi pracujú na zlepšení udržateľnosti v odvetví prírodného kaučuku po celom svete.

Net|Zero|Now – Program okamžitej ochrany klímy spoločnosti Continental

Na ceste ku klimatickej neutralite v celom hodnotovom reťazci bude Continental odteraz av rámci svojho programu Net|Zero|Now neutralizovať uhlíkové emisie produkované pri nákupe surovín a tiež pri výrobe a likvidácii pneumatík pre bicykle. Continental sa usiluje o dosiahnutie 100% klimatickej neutrality v celom svojom hodnotovom reťazci najneskôr do roku 2050.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289

Na stiahnutie