Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

Najvyššie hodnotenia pre valivý odpor a priľnavosť za mokra – spoločnosť Stellantis dôveruje pneumatikám značky Continental pre elektrické SUV

15/03/2022
Continental_PP_EcoContact 6

Inovatívna koncepcia bočnice a nová gumová zmes behúňa prispievajú k vysokým hodnoteniam valivého odporu a priľnavosti za mokra.

  • Dvakrát trieda „A“ na štítku EÚ na označovanie pneumatík – za palivovú úspornosť aj priľnavosť za mokra
  • Nová štruktúra bočnice výrazne znižuje valivý odpor
  • Pneumatiky boli vyvinuté pre elektrické aj spaľovacie vozidlá koncernu Stellantis Group

Spoločnosť Continental vyvinula pneumatiku s výrazne nižším valivým odporom určenú pre vozidlá Peugeot, DS a Opel s elektrickým pohonom a spaľovacím motorom. Na všetky elektrické SUV Peugeot e-2008, Opel MOKKA-E a plne elektrický model DS 3 Crossback E-TENSE, ako aj všetky verzie týchto modelov so spaľovacím motorom sa bude vo výrobnom závode montovať táto 17-palcová pneumatika. Pri vývoji tejto pneumatiky sa vychádzalo z modelu Continental EcoContact 6 (215/60 R17 96H). Klasifikácia energetickej efektívnosti presahuje požiadavky stanovené pre hodnoty zaradenia do triedy A na štítku EÚ na označovanie pneumatík o približne 17 percent, čo znamená, že jej valivý odpor je obzvlášť nízky. Získala aj najvyššie hodnotenie A na štítku pneumatiky za priľnavosť za mokra. Tento vývojový úspech konštruktérov pneumatík a odborníkov na materiály spoločnosti Continental je o to pozoruhodnejší, že v prípade zníženia valivého odporu a výnimočné vysokého brzdného výkonu ide o dva protichodné fyzikálne ciele. Počas jazdy by mala byť strata energie čo najnižšia, aby sa minimalizoval valivý odpor. Pri brzdení je však opak pravdou: Aby bola brzdná dráha čo najkratšia, pneumatiky musia rozptýliť čo najviac energie. Tieto vylepšenia sa dosiahli vďaka novej štruktúre bočnice a špeciálnej gumovej zmesi behúňa.

Continental_PP_Holger_Lange

Dr. Holger Lange stojí na čele vývoja pneumatík pre oblasť prvej výbavy spoločnosti Continental

„Pre spoločnosť Stellantis sme vyvinuli pneumatiku vyznačujúcu sa vynikajúcimi vlastnosťami, ktorá získala najlepšie známky za valivý odpor a brzdenie za mokra. Tieto vlastnosti sa dosiahli vďaka novej koncepcii bočnice a špeciálnej gumovej zmesi behúňa. Našim odborníkom sa opäť raz podarilo posunúť hranice v prospech vyššej úrovne bezpečnosti a efektívnosti na cestách,“ hovorí Dr. Holger Lange, ktorý stojí na čele vývoja pneumatík pre oblasť prvej výbavy v spoločnosti Continental.

Konštruktéri v rámci novej koncepcie bočnice pri výrobe a vývoji zdokonalili aj použitie rôznych vysokovýkonných zmesí. Napríklad dodatočná zmes vnútri bočnice vytvára menší valivý odpor. Druhá zmes zabezpečuje, že vonkajšia zmes pneumatiky zostáva dostatočne pevná na to, aby odolala každodenným situáciám v cestnej premávke a pôsobeniu vplyvov prostredia, ako je kontakt s obrubníkom a UV žiarenie. Účelom tretej zmesi je zabezpečiť robustnosť v oblasti ráfika.

Optimalizácia valivého odporu hrá pri vývoji pneumatík hlavnú úlohu, najmä v prípade elektrických vozidiel. Znížený valivý odpor má totiž merateľný a pozitívny vplyv na životné prostredie. Prispieva aj k zníženiu spotreby energie vozidla a súčasnému zvýšeniu dojazdu elektrických vozidiel o tri až štyri percentá. Spoločnosť Continental pri interných výpočtoch dospela k záveru, že 15-percentným znížením valivého odporu pri spaľovacom motore (pri zachovaní všetkých ostatných podmienok) sa môže dosiahnuť úspora paliva približne 0,1 litra na 100 kilometrov. Potvrdzujú to aj poprední výrobcovia vozidiel. Výsledkom je zníženie emisií CO2 o približne dva gramy CO2 na kilometer.

Výrobcovia automobilov na celom svete dôverujú spoločnosti Continental ako poprednému výrobcovi pneumatík. Takmer každé tretie vozidlo v Európe opúšťa výrobnú linku obuté do pneumatík značky Continental. Spoločnosť Continental dodáva pneumatiky zo závodu šiestim z desiatich svetových najúspešnejších výrobcov elektrických vozidiel. Segment náhradných pneumatík spoločnosti Continental ponúka aj široký sortiment letných, zimných a celoročných pneumatík určených pre elektrické a spaľovacie vozidlá spoločnosti Stellantis, medzi ktoré patrí aj mnoho víťazov testov pneumatík.

Model EcoContact 6 215/60 R17 96H bol schválený pre výrobu vozidiel Peugeot e-2008, Opel MOKKA-E a DS 3 Crossback E-TENSE a ich verzie so spaľovacím motorom v mnohých krajinách.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289