Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

Spoločnosť Continental sa poskytovaním inteligentnej správy pneumatík podieľa na chode vozového parku služby spoločného používania automobilov spoločnosti SHARE NOW Denmark

24/01/2022
  • Rozšírenie spolupráce po úspešnom pilotnom projekte cloudového monitorovania pneumatík

  • Balík Conti360° Fleet Solutions poskytuje profesionálnu správu pneumatík všetkých vozidiel vo vozovom parku

  • Prémiové pneumatiky a servis prispôsobené požiadavkám spoločnosti SHARE NOW Denmark jej zaisťujú transparentné náklady na vozový park a maximálnu bezpečnosť

Spoločnosti Continental a SHARE NOW Denmark rozširujú svoje partnerstvo. Tento krok nasleduje po úspešnej spolupráci medzi týmito dvoma spoločnosťami v rámci pilotného projektu monitorovania hĺbky dezénu pre vozový park služby spoločného používania automobilov, ktorý má trvať do polovice roku 2022. Spoločnosť SHARE NOW Denmark bude mať v budúcnosti uzavretú zmluvu na poskytovanie služieb Conti360° Solutions, ktorou sa zaistí kompletná správa pneumatík pre jej vozový park, ktorý tvorí približne 700 vozidiel. Takmer 65 % z nich má elektrický pohon, zatiaľ čo 35 % má spaľovací motor. „Vysoká úroveň dôvery v rámci partnerstva a dosiahnuté pozitívne výsledky nás presvedčili, aby sme správu pneumatík našich vozidiel zverili do rúk spoločnosti Continental. To nám umožní sústrediť sa na našu hlavnú obchodnú činnosť s novými konceptmi mobility s vedomím, že chod nášho vozového parku je v dobrých rukách,“ hovorí Morten Jakobsen, generálny riaditeľ spoločnosti SHARE NOW Denmark. „Dlhoročné skúsenosti spoločnosti Continental a jej rozsiahla sieť servisných partnerov jej umožnili riešiť naše konkrétne požiadavky a poskytnúť nášmu vozovému parku na mieru prispôsobený koncept pneumatík a servisu. Spoločnosť Continental je partnerom, ktorý nám rozumie.“

Continental_PP_BMW_i3_Fiat _500e

SHARE NOW Dánsko bude v budúcnosti poskytovať kompletnú správu pneumatík pre svoj vozový park prostredníctvom zmluvy Conti 360°Solutions.

Zdroj: SHARE NOW Dánsko

Continental_PP_SHARE_NOW_360°

"Continental je partner, ktorý nám rozumie." Morten Jacobsen, generálny riaditeľ spoločnosti SHARE NOW Denmark.

Zdroj: SHARE NOW Dánsko


Continental_PP_BMW_i3 Kopie

Conti360°-Fleet Solutions pre celý vozový park: SHARE NOW BMW i3.

Zdroj: SHARE NOW Dánsko

Prémiové pneumatiky a servis v rámci služieb Conti360° Solutions

Spoločnosť Continental bude v rámci novej zmluvy na poskytovanie služieb Conti360° Solutions dodávať spoločnosti SHARE NOW Denmark prémiové pneumatiky s dlhou životnosťou, bezpečnosťou a nízkou spotrebou paliva a servisné služby. Vozidlá budú vybavené pneumatikami AllSeasonContact, ktoré boli účelovo vyvinuté na celoročné mestské využitie v miernych poveternostných podmienkach. Údaje o tlaku v pneumatikách sa snímajú pomocou snímačov v reálnom čase. Tieto údaje sa prenášajú prostredníctvom cloudu priamo prevádzkovému riaditeľovi spoločnosti SHARE NOW Denmark, čo mu umožňuje kedykoľvek sledovať stav pneumatík na vozidlách a podniknúť všetky potrebné kroky. „Neustála dostupnosť údajov nám umožňuje vykonávať správu vozových parkov rýchlo a efektívne,“ vysvetľuje Steen Herløv Andersen, prevádzkový riaditeľ v spoločnosti SHARE NOW Denmark. „Nízky tlak v pneumatikách má za následok vyšší valivý odpor, čo vedie ku kratšiemu dojazdu na batériový pohon a opotrebovaniu pneumatík.

Obe pre nás znamenajú zlú správu – z hľadiska ochrany životného prostredia aj nákladov. Zároveň predchádzame tomu, aby nervózni zákazníci jazdili v autách s blikajúcou kontrolkou, ktorá signalizuje nízky tlak v pneumatikách.“ Zmluva na poskytovanie služieb Conti360° Fleet Solutions umožnila poskytovateľovi služieb spoločného používania automobilov zostaviť prispôsobený balík služieb a využiť dostupné výhody – od výberu a montáže správnych pneumatík až po školiaci program pre zamestnancov a monitorovanie pneumatík na základe údajov.

Continental_PP_Tansu_Isik

Tansu Isik, vedúci obchodného rozvoja a globálneho marketingu obchodnej jednotky pneumatík spoločnosti Continental.

Nový štandard pre inteligentné, digitálne riešenia v oblasti pneumatík

Spoločnosť Continental od začiatku pilotného projektu koncom roka 2020 úspešne preukázala aj monitorovanie hĺbky dezénu v reálnom čase na vozidlách vo vozovom parku spoločnosti SHARE NOW Denmark. Výrobca prémiových pneumatík v spolupráci so spoločnosťou Questar, odborníkom na telematiku, spojil v cloude informácie zo snímačov pneumatík a telemetrické údaje pre vozidlá vo vozovom parku so špeciálne vyvinutým algoritmom. V dôsledku toho je spoločnosť Continental schopná s vysokou presnosťou predvídať hĺbku dezénu pneumatík. „Ako prví na trhu ponúkame riešenie poskytujúce presné monitorovanie hĺbky dezénu pomocou algoritmu,“ hovorí Tansu Isik, riaditeľ oddelenia obchodného rozvoja a globálneho marketingu v divízii pneumatík spoločnosti Continental. „Vyznačuje sa presnosťou na jeden milimeter, čo stanovuje nový štandard pre inteligentné, digitálne riešenia v oblasti pneumatík. Veľa zákazníkov v sektore vozových parkov už využíva výhody nášho komplexného portfólia služieb 360° Solutions s garantovaným kilometrovým výkonom a celým radom pneuservisov, ktoré sú dostupné kedykoľvek a kdekoľvek.

Prepojené údaje na účely inteligentnej mobility

Spoločnosť SHARE NOW už zaznamenala plody svojej spolupráce so spoločnosťou Continental. „Po úspešnom dokončení skúšobnej fázy v marci 2022 plánujeme podľa možnosti zaviesť monitorovanie hĺbky dezénu pre celý vozový park,“ hovorí Steen Herløv Andersen, prevádzkový riaditeľ v spoločnosti SHARE NOW Denmark. Spoločnosť Continental spolupracuje s vybranými zákazníkmi v sektore vozových parkov, ako je spoločnosť SHARE NOW, aby ukázala, ako prepojením pneumatík, snímačov, telemetrických údajov a algoritmov v cloude je možné vytvoriť pre zákazníka pridanú hodnotu. Vďaka výsledným inteligentným, digitálnym riešeniam bude v budúcnosti možné vykonávať údržbu alebo výmenu pneumatík presne vtedy, keď to bude potrebné. To umožní zákazníkom výrazne zvýšiť úroveň bezpečnosti a produktivitu ich vozových parkov a zároveň znížiť náklady.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289