Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

Nová pneumatika UltraContact s inovatívnou technológiou

25/01/2022
Continental_UltraContact_prod Kopie
  • Nová zmes a nový behúň zaisťujú dlhú životnosť
  • Robustná kostra predlžuje trvanlivosť
  • Nový koncept zlepšuje vlastnosti na mokrých povrchoch a znižuje hladinu hluku na vozovke

 

Spoločnosť Continental teraz v podobe novej pneumatiky UltraContact ponúka letnú pneumatiku s veľmi dlhou životnosťou, ktorá spĺňa dobre známe bezpečnostné normy. Vývojári pneumatík na tento účel prepracovali zmes a behúň tak, aby dosiahli spojenie vyššieho kilometrového výkonu a maximálnej odolnosti s bezpečným riadením a nízkym valivým odporom.

Vývojári vyvinuli pre behúň novú, veľmi odolnú kaučukovú zmes známu ako YellowChili s cieľom dosiahnuť dlhú životnosť pneumatiky. Obsahuje špeciálnu sieť odolných polymérnych zmesí, ktoré umožňujú menší oder ako bežné zmesi. Vďaka vysokokvalitným zložkám tiež dokáže dobre priľnúť na povrch vozovky a zaistiť vysokú úroveň záberu – čo je dôležité pre dobrý rozjazd, presné riadenie a bezpečné brzdné dráhy.

Ďalším spôsobom zníženia oderu a predĺženia životnosti je špeciálne vyvinutý behúň. Kombinácia veľkého počtu lamiel s pevnými rebrami dezénu zaisťuje vysokú tuhosť a stabilitu, pretože tlak je rozdelený rovnomerne po celej kontaktnej ploche.

Konštruktéri pneumatík spoločnosti Continental vyvinuli odolnú konštrukciu vzhľadom na to, že pneumatika je určená na dlhú životnosť. Väčšina rozmerov novej pneumatiky UltraContact je navyše vybavená rebrom na ochranu ráfika, ktorý poskytuje dodatočnú ochranu spodnej časti bočnice.

Medzi najdôležitejšie vlastnosti pneumatiky patrí krátka brzdná dráha, a to aj na mokrej vozovke. V prípade novej pneumatiky UltraContact zaisťuje veľký počet rôznych šikmých lamiel dobrý odvod vody z kontaktnej plochy do drážok behúňa a k ramenám pneumatiky. Tento tzv. koncept skosených lamiel – skosenie predstavuje skosený povrch – urýchľuje odvádzanie vody, čím zaisťuje krátku brzdnú dráhu v daždi. 

Jazdný komfort sa dosahuje najmä vďaka nízkej hlučnosti pneumatiky na vozovke. Hluk predstavuje z fyzikálneho hľadiska zvukové vlny s rôznou frekvenciou. Na udržanie nízkej úrovne hluku sa v drážkach medzi pásmi behúňa nachádzajú malé prvky – tzv. „tlmiče hluku“. Podobne ako vlnolamy, znižujú emisie hluku bez toho, aby bránili odvádzaniu vody.

Novo navrhnutá bočnica prvýkrát ukazuje nové usporiadanie v štyroch segmentoch pre budúce generácie pneumatík Continental. Názov výrobku je umiestnený oproti jasne viditeľnej špecifikácii rozmeru a veľké logo Continental je dvakrát zobrazené aj na bočnici. Medzi logami a označením modelu alebo rozmeru je možné vidieť vysokokvalitné dizajnové prvky. Ďalšou novinkou je, že názov výrobku je možné vidieť aj v drážkach behúňa.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289