Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

Pneumatiky – špičkový výrobok: Spoločnosť Continental ide do zákulisia vo svojich vývojových laboratóriách

27/10/2021
Continenal_PP_Tire_Design

Tím špecializovaný na priemyselný dizajn je zodpovedný za to, aby pneumatiky získali svoj charakteristický vzhľad.

  • Kompilácia materiálov poskytuje jedinečný náhľad do sekcií vývoja pneumatík
  • V informačnej brožúre sa predstavujú všetky výskumné a vývojové laboratóriá spoločnosti Continental
  • K dispozícii je rozsiahly fotografický a video materiál

Nová pneumatika musí pred uvedením do sériovej výroby prejsť niekoľkými sekciami oddelenia výskumu a vývoja spoločnosti Continental. Dnešný proces vývoja výrobku obvykle trvá tri až päť rokov a zahŕňa množstvo vnútorných a vonkajších skúšok. Spoločnosť Continental teraz predstavuje rôzne zapojené laboratóriá ako súčasť podrobnej informačnej brožúry, ktorá poskytuje hĺbkový pohľad na vývoj pneumatík v spoločnosti. Začína sa laboratóriom, kde sa mieša základná zložka, t. j. kaučuk, s rôznymi komponentmi podľa presných receptúr, aby sa napodobnili vlastnosti budúcej pneumatiky. Nasleduje pohľad do laboratória na skúšanie zmesí, špecializovaných laboratórií, rezacej dielne a nakoniec skúšobných laboratórií. Na skúšanie pneumatík budúcej sériovej výroby v niekoľkých fázach sa používa dôkladná analýza pneumatík a metódy simulácie.

Najmodernejšia technológia na udržateľný vývoj pneumatík orientovaný na zákazníka

Tímy pracujúce vo výskume a vývoji skúšajú všetky nové prototypy pneumatík a simulujú ich výkon v rôznych jazdných situáciách. Vývoj pneumatík vo virtuálnom priestore má veľký potenciál na rýchle skúšanie, efektívne z hľadiska zdrojov, hlavne pokiaľ ide o vývoj pneumatík pre elektrické vozidlá. Zákazníkovi umožňuje skombinovať model pneumatiky s modelom vozidla a následne ho preskúšať priamo v počítači alebo v simulátore jazdy a zároveň umožňuje oveľa rýchlejšie začleniť nové poznatky do prebiehajúceho vývojového procesu. Odborníci na pneumatiky môžu tiež využiť obrovskú sieť špecialistov v automobilovej divízii spoločnosti Continental. „To nám umožňuje rozšíriť naše know-how a rýchlejšie pripraviť prototyp pneumatík na trh,“ vysvetľuje Andreas Schlenke, vedúci oddelenia výskumu a vývoja pneumatík pre osobné automobily. „Prvotriedna technická zručnosť v našich laboratóriách a používaná najmodernejšia technológia svedčia o našej odbornosti v oblasti vývoja pneumatík a našej schopnosti implementovať požiadavky zákazníkov na nové technológie pohonu rýchlym a inovatívnym spôsobom.“ Informačná brožúra obsahuje tiež QR kódy, ktoré je možné naskenovať, a získať tak prístup k pôsobivému výberu fotografického a video materiálu. Všetok materiál nájdete na webe.

Continental_PP_Compound_Testing_Lab

Laboratórium na skúšanie zmesí v oddelení výskumu a vývoja spoločnosti Continental kontroluje, či gumové zmesi spĺňajú finálne požiadavky na pneumatiku.

Continental_PP_Cutting_Workshop

Jediné svojho druhu na svete: Skúšobné pneumatiky sa vyrábajú v rezacej dielni.


Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289

Na stiahnutie