Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

Continental dodáva pneumatiky PremiumContact 6 a SportContact 6 pre elektrické vozidlo Polestar 2

11/01/2022
Continental_PP_Polestar2

Polestar 2 sa dodáva s pneumatikami PremiumContact 6 a SportContact 6 od spoločnosti Continental.

  • Schválené ako prvá výbava pre rozmer 245/40 R 20 s indexom rýchlosti V
  • Technológia ContiSilent znižuje hluk odvaľovania v interiéri vozidla
  • Na zaistenie vysokého brzdného výkonu za všetkých zimných poveternostných podmienok spoločnosť Continental navyše ponúka pneumatiku WinterContact TS 850 P

Elektrické vozidlo Polestar 2 sa dodáva zo závodu s pneumatikami PremiumContact 6 a SportContact 6 s rozmerom 245/40 R20 od spoločnosti Continental. Obe pneumatiky sú schválené pre rýchlosti až do 240 km/h a disponujú označením XL, čo znamená, že znesú vyššie maximálne zaťaženie.

Continental_PP_Polestar2

PremiumContact 6 má o 15 % vyššiu spotrebu paliva ako predchádzajúci model. Valivý odpor sa znížil o päť percent a vonkajší hluk valenia sa znížil o desať percent.

Continental_PP_Polestar2

Pneumatiky Continental PremiumContact 6 a SportContact 6 pre Polestar 2 sú vybavené technológiou ContiSilent pre výnimočne tichú jazdu.


Pneumatika PremiumContact 6 je osobitne určená na športovú a pohodlnú jazdu, vďaka svojmu nízkemu valivému odporu však dokáže zvýšiť aj dojazd elektrických vozidiel. Konštruktéri pneumatík zo spoločnosti Continental vyvinuli novú zmes, ktorá zaisťuje vynikajúcu mieru priľnavosti na suchých a mokrých povrchoch vozoviek, vďaka čomu je pneumatika PremiumContact 6 schopná skombinovať presnú reakciu na riadenie a bezpečnostné charakteristiky. V porovnaní s predchádzajúcim modelom je kilometrový výkon o 15 % lepší, valivý odpor sa znížil o 5 % a vonkajší hluk odvaľovania je nižší o 10 %. Pneumatiky dodávané spoločnosťou Continental pre elektrické vozidlo Polestar 2 majú na EÚ štítku pneumatík v kategórii priľnavosti za mokra najlepšie možné hodnotenie A – vhodné pre tento automobil, ktorý v nárazovej skúške Euro NCAP získal maximálnych päť hviezdičiek.

Pneumatika SportContact 6 sa vyznačuje aj najlepšími vlastnosťami na suchom aj mokrom povrchu a zaisťuje vysokú úroveň stability a brzdného výkonu – dokonca aj pri vysokých rýchlostiach. Dezén zaisťuje vynikajúcu presnosť riadenia, a to najmä pri jazde v zákrutách za pôsobenia bočných síl.

Continental_PP_Polestar2

Pre väčšiu bezpečnosť v zime ponúka spoločnosť Continental pneumatiky Continental WinterContact TS 850 P. 

Pneumatiky od spoločnosti Continental dodávané zo závodu pre elektrické vozidlo Polestar 2 sú vybavené technológiou ContiSilent zaisťujúcou mimoriadne tichú jazdu. V týchto pneumatikách je na vnútornom povrchu nanesená vrstva polyuretánovej peny, ktorá tlmí vibrácie spôsobené jazdou. Tým sa značne znižujú zložky hluku odvaľovania pneumatiky v interiéri vozidla, ktoré sú vnímané ako obzvlášť rušivé. Technológia ContiSilent je kompatibilná so všetkými komerčne dostupnými ráfikmi a nemá vplyv na výkon vozidla, spotrebu paliva, maximálne zaťaženie ani maximálnu rýchlosť.

Na zaistenie vyššej bezpečnosti v zime spoločnosť Continental ponúka aj pneumatiku WinterContact TS 850 P. Tá je v pozdĺžnom smere behúňa vybavená vysokým počtom blokov a lamiel. Výsledkom je lepšia trakcia a kratšie brzdné dráhy na snehu.

Pre elektrické vozidlo Polestar 2 sa schválili tieto výrobky a rozmery, ktoré sú dostupné u predajcov:

Continental PremiumContact 6, 245/40 R20 99V XL
Continental SportContact 6, 245/40 R20 99V XL
Continental WinterContact TS 850 P, 245/45R19 102V XL

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289