Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

Continental podporuje cyklistiku: profesionálnu aj amatérsku

28/08/2020


  • Continental obúva na Tour de France nielen bicykle pretekárov, ale aj autá - na pneumatikách spoločnosti bude tento rok jazdiť šesť tímov a všetky oficiálne vozidlá
  • Osem z desiatich víťazov Tour de France v poslednej dekáde jazdilo práve na pneumatikách spoločnosti Continental
  • Continental nezabúda ani na slovenskú cyklistiku – v rámci kampane #ShareTheRoad podporuje projekt „Do práce na bicykli“

Jedna z najväčších každoročných športových udalostí  Tour de France je predo dvermi.. Už 107. ročník legendárneho podujatia musel byť z dôvodu koronavírusovej krízy presunutý z pôvodného júnového termínu na 29. august – 20. september 2020. Continental, ako jeden z hlavných partnerov pretekov, sa zaviazal podporovať organizátorov minimálne do roku 2022. Okrem toho, že na pretekoch obúva šesť tímov, na pneumatikách Continental budú jazdiť aj všetky oficiálne vozidlá. Tento rok sa spoločnosť rozhodla podporiť aj slovenských amatérskych cyklistov prostredníctvom projektu „Do práce na bicykli“ a tým šíriť aj osvetu kampane #ShareTheRoad.

Tento rok oslavuje Tour de France 107. výročie. Aktuálny ročník bude ale iný, na aký sme zvyknutí. Preteky boli preložené na koniec augusta z dôvodu koronavírusovej pandémie. Bolo to nevyhnutné riešenie, aby organizátori dosiahli dostatočnú bezpečnosť, zdravie a hygienické opatrenia. K bezpečnosti, konkrétne tej na cestách, prispeje aj Continental, jeden z hlavných partnerov pretekov, a to vylepšenými pneumatikami obutými na všetkých oficiálnych vozidlách.

Trasa tohtoročných pretekov sa bude ťahať zdanlivo nekonečnými vidieckymi trasami Provance až k najvyšším priechodom Álp a Pyrenejí a tradične vyvrcholí na Champs-Élysées v Paríži. Fanúšikovia budú podporovať 176 jazdcov z 22 tímov, ktorí takmer bez oddychu prejdú cez 21 etáp trasy dlhej 3 480 kilometrov, pričom o víťazoch rozhodnú sekundy či milimetre.

Hlavný partner pretekov na dvoch kolesách

Bezpečné a spoľahlivé vybavenie je nutnosťou pre úspešné zvládnutie týchto náročných pretekov. A to platí nielen pre jazdcov, ale aj pre členov tímu - tí sa spoliehajú na obutie od spoločnosti Continental. Všetky oficiálne vozidlá sú vybavené pneumatikami Continental PremiumContact™ 6, ktoré v roku 2020 ADAC (renomovaný nemecký autoklub) korunovalo za svojho víťaza v testoch kategórie venovanej pneumatikám pre kompaktné automobily a vozidlá strednej triedy. Continental tiež pripravuje pred začiatkom pretekov školenie o bezpečnosti pre všetkých vodičov podporných vozidiel. Okrem toho pripravuje aj etapu pre osem amatérskych pretekárov z miestnych klubov, ktorú odjazdia na prvých a posledných 30 kilometroch Tour v bezpečnej vzdialenosti od pretekárov. K tomu „Continental Brigade“ ponúka fanúšikom pri ceste prehliadky pneumatík zdarma a na niektorých miestach budú aj parky s prekážkami a simulátory jazdy automobilov.

Continental na Tour de France obúva nielen autá, ale aj bicykle

Čo majú spoločné Chris Froome, Geraint Thomas a Egan Bernal? Okrem toho, že sú profesionálni cyklisti, každý z nich vyhral Tour de France a všetci mali na sebe žltý dres na cieľovej čiare v Paríži, jazdili na bicykloch s pneumatikami Continental. Bernal v roku 2019, Thomas v roku 2018 a Froome v roku 2017 - trikrát za sebou nemecká spoločnosť obúvala víťaza Tour. Osem z desiatich Tour de France v poslednej dekáde bolo vyhratých práve na pneumatikách spoločnosti Continental. Continental nie je iba jeden z hlavných partnerov Tour de France, ale v súčasnosti tiež jedným z najúspešnejších dodávateľov vybavenia. Rovnako ako samotným pretekárom, samozrejme, kredit  ide odborníkom v závode Continental v nemeckom Korbachu. To je miesto, kde sú pneumatiky pre bicykle vyvinuté aj vyrobené - ručne. Na Tour de France 2020 Continental zásobuje šesť tímov: Sunweb, Groupama-FDJ, Bahrain McLaren, ArkéaSamsic, tím INEOS minuloročného víťaza Egan Bernal a Movistar, ktorý vyhral klasifikáciu tímov v roku 2019.

Podpora cyklistiky a bezpečnosti na cestách aj na Slovensku

Continental sa snaží od svojho vzniku v roku 1871 zaisťovať bezpečnosť na cestách bez kompromisov, s komfortom a potešením. Ako jeden z hlavných partnerov Tour de France presadzuje myšlienku #ShareTheRoad – rovnocennosť v cestnej premávke pre každého. Spoločnosť pri príležitosti spolupráce s projektom „Do práce na bicykli“ a v rámci podpory cyklistiky venuje do súťaže cykloset Continental - dres a prilbu, ktoré poputujú trom vyžrebovaným víťazom. „Je jedno, aký dopravný prostriedok používame. Kampaňou #ShareTheRoad chceme spraviť cesty bezpečnejšie pre všetkých. Continental je presvedčený, že jeho výskumné aktivity a technológie prispievajú k tejto vízii nielen na Tour de France, ale aj mimo pretekov. Tento rok sme sa rozhodli podporiť slovenskú cyklistiku prostredníctvom projektu „Do práce na bicykli“ a chceme ukázať, že na každom členovi cestnej premávky záleží a sú si rovnocenní,“ uvádza Magda Nagy, riaditeľka divízie marketing Continental Barum s.r.o.


Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289