Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

Testy ukázali, ktoré zimné pneumatiky patria k tým najbezpečnejším

20/11/2019
EcoContact 6
  • Zimné pneumatiky WinterContact™ TS860 zvíťazili v teste špecializovaného nemeckého magazínu Auto Bild, z ktorého si odniesli okrem prvého miesta aj prívlastok „príkladné“
  • Podľa švédskeho magazínu Teknikens Värld, ktorý testoval najznámejšie značky pneumatík, sú pneumatiky WinterContact™ TS 860 tými najlepšími pre strednú Európu
  • Pneumatiky AllSeasonContact triumfovali v preverovaní celoročných pneumatík. V teste skončili na prvej priečke ako „veľmi odporúčané“

Pneumatiky Continental sa aj v tento rok zúčastnili viacerých renomovaných testovaní odbornými médiami a medzinárodnýmih autoklubmi.  Spomedzi viacerých značiek zimných a celosezónnych pneumatík, ktoré sa v testoch preverovali, si práve pneumatiky značky Continental odniesli viacero prvých miest. Okrem zimných pneumatík WinterContact™ TS860 sa na prvej priečke umiestnili aj celoročné pneumatiky AllSeasonContact.

 

Najlepšie zimné pneumatiky

Zimná pneumatika WinterContact™ TS860  bola testovaná vo viacerých prestížnych testoch. Jedným z najväčších úspechov pre WinterContact TS860 bol test, ktorý realizoval švédsky magazín Teknikens Värld. V teste pneumatík Nordic studded and studdless Tire Test 2019 pneumatika získala titul najlepšia pneumatika pre strednú Európu. Pneumatika WinterContact TS860 ponúka vysoký komfort a bezpečnú jazdu v zime a  má  dobré vlastnosti aj na mokrých cestách.

Pneumatiky WinterContact TS860 významný nemecký magazín Auto Bild ohodnotil ako príkladné z pomedzi 53 testovaných produktov, vďaka čomu pneumatiky aj v tomto teste zvíťazili. Pri hodnotení zavážili štyri dôležité prvky - najlepšie jazdné vlastnosti vo všetkých poveternostných podmienkach, vysoká presnosť vedenia vozidla a stabilná priľnavosť v zákrutách. Auto Bild rovnako dodal, že pneumatiky sú cenovo výhodné, majú veľmi dobrý kilometrový nájazd a nízký valivý odpor.

V ďalšom prestížnom nemeckom magazíne Auto Motor und Sport  v teste Winter tire test 2019 si „TS860-tky“ po testovaní na mokrom, suchom a zasneženom handlingu získali hodnotenie „veľmi dobré“. V hodnotení k pneumatike WinterContact TS 850 P autori testov uvádzajú: „Veľmi dobrá pneumatika vo všestranných vlastnostiach, stabilná a vyvážená bočná priľnavosť na snehu, ľahko ovládateľná na suchom aj mokrom povrchu.“ 

Zimné pneumatiky WinterContact TS 850 P skončili na prvom mieste aj v nemeckom magazíne Sportauto. Z testov vyplýva, že aj napriek tomu, že tento model je na trhu viac ako 5 rokov, majú pneumatiky stále veľmi dobré všestranné vlastnosti, stabilnú a špeciálne vyváženú dynamiku na snehu, sú ľahko kontrolovateľné a v neposlednom rade ponúkajú dobrú stabilitu v zákrutách.

Automobilové kluby ADAC (Nemecko) / OEAMTC (Rakúsko) / TCS (Švajčiarsko) po vykonaní špecializovaných testov pre segment VAN pneumatík najlepšie hodnotenie pridelili zimným pneumatikám Continental VanContact Winter, vhodným pre dodávky, transportéry a mobilné domy.

Úspech celoročných pneumatík AllSeasonContact

Nielen zimné pneumatiky od Continentalu sa umiestnili vysoko v rebríčkoch testov. Aj celoročné AllSeasonContact sa v teste All Season Tire Test 2019 nemeckého  ACE (Auto Club Europa) spoločne s GTÜ (Gesellschaft für Technische Überwachung) a rakúského Partner Club ARBÖ (Auto, Motor und Radfahrerbund Österreichs) umiestnili na prvej priečke.

Počas hodnotenia pneumatík nezostal nepovšimnutý ich nízky valivý odpor. Ten zabezpečuje geometria bočnice a optimálna hĺbka vzoru, ktoré spoločne prispievajú k výraznej redukcii spotreby paliva. AllSeasonsContact sa ukázali aj ako pneumatiky s najlepším výkonom na mokrom povrchu a rovnako na mokre získali najlepšie umiestnenie v ovládateľnosti.


Bezpečnosť na cestách

Jednou z hlavných stratégii technologickej spoločnosti Continental  je stratégia Vision Zero. Prioritou Vision Zero je aj naďalej vyrábať kvalitné pneumatiky, ktoré prispejú k dosiahnutiu nulového počtu dopravných rizík či nehôd na európskych cestách. Bezpečnosť pneumatík Continental potvrdili aj tohtoročné testy.

„Ako aj minulý rok, tak aj tento rok sa veľmi tešíme z ďalších úspechov našich pneumatík, ktoré prostredníctvom testov potvrdzujú ich najvyššie normy bezpečnosti a kvality,“ hovorí Magda Nagy, riaditeľka divízie marketingu Continental Barum s.r.o.

Volkswagen_ID3


Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289