Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

Nižšia spotreba a ochrana životného prostredia: Continental predstavuje novinku EcoContact™ 6

21/02/2019

  • Nová hi-tech pneumatika zo série ContiEcoContact s vylepšenými vlastnosťami, ktorá je vhodná pre široké spektrum vozidiel
  • Inovovaná generácia Green ChiliTM prináša zmes, vďaka ktorej sa podarilo znížiť emisie CO2 aj spotrebu vozidla
  • Pri vývoji novinky dbali špecialisti na vyváženie jednotlivých vylepšených parametrov – vznikla tak ekologická, bezpečná a spoľahlivá pneumatika

Continental sa so svojimi viac ako 140 ročnými skúsenosťami a pokročilými technológiami dlhodobo radí medzi špičku v inováciách a bezpečnosti pneumatík. Tento rok uvádza na trh novinku EcoContact™6, ktorá je vylepšeným pokračovaním svojho predchodcu ContiEcoContact™5. Séria EcoContact predstavuje koncept pneumatík špeciálne zameraných na motoristov, ktorí jazdia dlhšie vzdialenosti a tých, ktorí dbajú na spotrebu paliva ako aj na životné prostredie.

Súčasný trend smerom k ekologickým riešeniam v automobilovom priemysle rastie rýchlym tempom. Nový EcoContact™ 6 bol vyvinutý tak, aby spĺňal nielen náročné ciele výrobcov automobilov, ale aj požiadavky konečných spotrebiteľov, ktorí požadujú ekologickejšie riešenia.


Ekologická, ekonomická aj bezpečná

Kombináciou ekologických aj ekonomických cieľov je EcoContact™6 mimoriadnym nástupcom jeho predchádzajúcich generácií. Pneumatika umožňuje vodičovi optimalizovať spotrebu paliva a emisie CO2 z automobilu. Okrem toho zvýšené brzdné vlastnosti a ovládateľnosť zabezpečujú bezpečnú a presnú jazdu v každej situácii.

„Zvyčajne je vylepšenie jedného aspektu pneumatík na úkor ostatných. Pri novinke EcoContact™6 sa nám, ale podarilo dosiahnuť skvelú vyváženosť všetkých vlastností.  Optimalizovali sme valivý odpor pneumatiky, ktorý má priamy vplyv na zníženie spotreby vozidla. Pneumatika poskytuje ešte vyššiu bezpečnosť vďaka kratšej brzdnej dráhe, zlepšeniu priľnavosti a ovládateľnosti vozidla. Zvýšil sa tiež kilometrový výkon,“  uvádza Juraj Ižvolt, riaditeľ Divízie marketing Continental Barum s.r.o.

 

Green Chilli technológia

Do série Eco tire prináša najmodernejšie technológie nová generácia modelu Green ChiliTM. Zmes sa vďaka vysokej flexibilite polyméru v kombinácii s inovatívnymi prísadami prispôsobuje povrchu vozovky a tým znižuje deformáciu a zvýšenie tepla, čo vedie k nižšej spotrebe paliva a zníženiu emisií CO2. Navyše spomaľuje úbytok hĺbky dezénu počas celého životného cyklu, čím sa zvyšuje kilometrový výkon pneumatík. EcoContactTM 6 dosahuje optimálnu rovnováhu medzi geometriou komponentov a objemom pneumatík.  Výsledkom je reaktívnejšia pneumatika, ktorá sa optimálne prispôsobí rôznym podmienkam na cestách. Nová Green ChiliTM zmes zaručuje vyššiu priľnavosť na všetkých cestách a bezpečnú brzdnú dráhu v suchom i mokrom prostredí.

Každá z noviniek je podrobená dôkladnému a rozsiahlemu testovaniu. EcoContactTM 6 prešla počas testov spolu viac kilometrov ako je vzdialenosť zo Zeme na mesiac.

 

Vylepšený dezén pre bezpečnú jazdu na mokrom aj suchom povrchu

Pneumatika kombinuje rôzne vzorové moduly navrhnuté pre optimálny výkon a dosiahnutie najlepšieho kompromisu medzi vlastnosťami na suchom a mokrom povrchu pre bezpečnú jazdu.  Drážky ramien sa otvárajú von, aby zabezpečili odtekanie vody a tak znížili možnosť aquaplaningu. Inovatívna asymetrická geometria rebier a sietí zaisťuje bezpečnosť v manévroch pri zmene jazdných pruhov.

 

Valivý odpor ako kľúčový parameter pre ekologickejšiu jazdu

Valivý odpor má priamy súvis so spotrebou vozidla, preto sa špecialisti spoločnosti Continental zamerali na jeho optimalizáciu. Je to odpor rotácie a deformácie pneumatík. Technicky ide o stratu energie v dôsledku tepla, ku ktorému dochádza pri deformácii pneumatiky. Optimalizáciou geometrie pneumatiky dosiahneme značku A vo valivom odpore, čo vedie k nižšej spotrebe paliva.

Štítok A / A sa podarilo dosiahnuť pri väčšine plášťov EcoContact 6. Na valivý odpor má vplyv veľkosť pneumatiky. Plášte s väčším vonkajším priemerom sa deformujú menej ako porovnateľne menšia pneumatika. Menšia deformácia dezénu pneumatiky vedie k lepšiemu valivému odporu. Pneumatiky s vyšším indexom zaťaženia sa takisto deformujú menej, vzhľadom na ich vyššiu robustnosť, čo tiež vedie k zlepšeniu valivého odporu.


Široká ponuka rozmerov a možností

„Pneumatiky sú dostupné v širokom spektre rozmerov a ďalšie pribudnú čoskoro. V ponuke budú plášte pre 13" ráfiky najmenších áut a tiež pre 22" disky veľkých športovo úžitkových vozidiel. Šírka pneumatík pokrýva spektrum od 145 do 315 mm. V úzkej spolupráci s automobilovým priemyslom sa spoločnosť Continental neustále usiluje o rozvoj ekologických a ekonomických riešení tak, aby spĺňali verejné aj právne environmentálne požiadavky. Spolupráca s výrobcami automobilov pomáha optimalizovať parametre jednotlivých pneumatík pre každé vozidlo. V súčasnosti spoločnosť vyvinula už 50 jedinečných rozmerov korešpondujúcich s konkrétnymi typmi vozidiel a na vývoji ďalších viac ako 50 pracuje,“ uzatvára Juraj Ižvolt.


Continental opäť spúšťa dlhodobý test pneumatík vodičmi z Facebooku

Pre spoločnosť Continental je názor jej zákazníkov veľmi dôležitý, preto sa už po druhýkrát rozhodla dať im možnosť otestovať svoje produkty. Tentoraz budú vodiči testovať novinku EcoContactTM6. 10 vybraných testovacích jazdcov by už tento rok mohli vyskúšať novinku z dielne Continentalu a potvrdiť tak jej vlastnosti v podmienkach prevádzky na slovenských aj českých vozovkách. Vodiči, ktorí počas letnej sezóny najazdia aspoň 10 tisíc kilometrov a majú záujem sa testu zúčastniť, môžu vyplniť prihlasovací dotazník uverejnený na FB stránke Continental v období 15.2. - 3.3.2019. 

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289