Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

Prvé miesto pre zimné a celoročné pneumatiky Continental v rámci testu automobilových klubov ACE, ARBÖ a organizácie GTÜ.

02/10/2018
WinterContact™ TS 860
  • WinterContact TS 860 je víťazom testu porovnania zimných pneumatík
  • AllSeasonContact je najlepšou celoročnou pneumatikou
  • Len pneumatiky Continental dosiahli známku „veľmi odporúčaná“

Automobilový klub ACE uverejnil pod titulkom „Dva páry čižiem“ vo svojom členskom časopise „Lenkrad“ („Volant“), (vydanie 10/18) výsledky testu zimných a celoročných pneumatík, ktorý uskutočnil spolu s Rakúskym automobilovým klubom ARBÖ a odbornou organizáciou GTÜ. V tomto teste zvíťazili modely pneumatík od spoločnosti Continental – WinterContact TS 860 a AllSeasonContact. Ako jediné modely získali v rámci testov najvyššie možné hodnotenie „veľmi odporúčaná“. Redakcia testovala deväť zimných a tri celoročné modely pneumatík s rozmerom 185/65 R 15. Testované pneumatiky pochádzali od európskych, amerických a ázijských výrobcov, testovacím vozidlom bol Opel Corsa.

Pri teste zimných pneumatík získala pneumatika Continental v rámci hodnotenia všetkých kritérií relevantných z hľadiska bezpečnosti - ako napr. jazda na zimných, mokrých a suchých vozovkách - vždy najviac bodov. Aj v hodnotení hospodárnosti patrila pneumatika WinterContact TS 860 k najlepším v rámci testu.

V hodnotení celoročných pneumatík sa AllSeasonContact od spoločnosti Continental umiestnila taktiež na prvom mieste. „Conti sa s pneumatikou AllSeasonContact podarila trefa do čierneho.  Presvedčila na snehu, zvláda mokré vozovky“, uzatvára článok redakcia. Ako ale poznamenali odborníci, celoročné pneumatiky predstavujú kompromis; najlepšie výkony podávajú špecialisti na letné a zimné obdobia.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289