Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

Continental v teste zimných pneumatík združenia ADAC s dvojnásobným víťazstvom

27/09/2018
WinterContact™ TS 860
  • Pneumatika WinterContact TS 860 obsadila v rámci oboch testovaných rozmerov prvé miesto
  • ADAC chváli vyváženosť produktov
  • Výsledky sa pohybujú medzi hodnotením „dobrá“ a „nedostatočná“

V aktuálnom porovnaní zimných pneumatík automobilových klubov ADAC, ÖAMTC a TCS z Nemecka, Rakúska a Švajčiarska sa zimné pneumatiky Continental stali víťazom testu v rámci oboch testovaných rozmerov. Pri hodnotení pneumatiky WinterContact TS 860 s rozmerom 175/65 R 14 odborníci poznamenali: „Veľmi vyvážená zimná pneumatika s najlepšími známkami na mokrej vozovke a snehu, dobrá aj na suchej vozovke,“ hodnotenie pri rovnakom modeli pneumatiky s rozmerom 205/55 R 16 znelo: „Veľmi vyvážená s najlepšími známkami na mokrej vozovke a pri spotrebe paliva, mimoriadne dobrá na snehu“. Pneumatiky testovaného rozmeru sú vhodné pre celý rad osobných automobilov od malých osobných vozidiel až po strednú triedu automobilov, testovacími vozidlami boli VW Golf VII a Ford Fiesta. Odborníci z automobilových klubov testovali 28 modelov zimných pneumatík európskych, amerických a ázijských značiek zakaždým v 17 kategóriách, víťazi testov spoločnosti Continental v nich dosiahli priemernú známku 2,1 pri menšom a 2,2 pri väčšom rozmere.

Menej spokojní boli organizátori testu s dvomi pneumatikami ázijských výrobcov. Z dôvodu slabých výsledkov na mokrej vozovke sa museli uspokojiť so známkou „nedostatočná“.

Pneumatika WinterContact TS 860 je špecialista na zimné obdobie pre kompaktnejšie a menšie vozidlá. Aktuálna paleta obsahuje 66 výrobkov s rozmermi 13 až 17 palcov a schválenými rýchlosťami do 240 km/h – medzi nimi sa nachádza mnoho vyhotovení so značkou XL na vyššiu nosnosť a/alebo s ochranou ráfika.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289