Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

Najväčšie mená Tour de France jazdia na pneumatikách Continental

10/07/2018
New content item
  • Atléti Froome, Quintana, Nibali a Kittel vsádzajú na ručne vyrábané pretekárske pneumatiky z Korbachu
  • Sedem tímov World Tour na Tour de France má obuté pneumatiky Continental

Rok po štarte v čarovnej metropole spolkovej krajiny Severné Porýnie-Westfálsko, v Düsseldorfe, s jeho pulzujúcim životom na známom bulváre „Kö“, čaká cyklistický svet od prvého júlového víkendu presný opak: V ľahko prehliadnuteľnom a pokojnom mestečku Vendeé, v najvzdialenejšej časti západného Francúzska, v sobotu 7. Júla odštartuje 105. ročník najväčšej cyklistickej scény na svete, Tour de France. Zakliate ostrovy, ako sú Noirmoutier, a bretónske močariská namiesto výkladov Armani alebo „najdlhšieho barového pultu“ na svete v starom meste: Po roku 2017 si organizátori Tour, A.S.O., pre tento rok vybrali úplne kontrastný program pre „grand départ“, začiatok trojtýždňovej jazdy okolo Francúzska.

To ale neznamená, že profesionálni cyklisti z 22 tímov vstúpia do trojtýždňovej „Tour utrpenia“ s menšou vervou a decentnejšou snahou o útočenie. Práve naopak: Po oboch úvodných etapách v sobotu a nedeľu, ktoré pozostávajú z viac ako 182 a 201 kilometrov pozdĺž pobrežia, je už na tretí deň na programe prvá ozajstná skúška – 35 kilometrov dlhá tímová časovka. Novinkou tento rok je, že takzvané „Grandtour tímy“ môžu byť zložené iba z ôsmich namiesto deviatich jazdcov.

Potom získajú aj pretekári siedmich tímov, ktoré sú v tomto roku vybavené materiálom špecialistu na pneumatiky a sponzora Tour de France, spoločnosťou Continental, prvý náznak vlastnej formy a výkonnostného potenciálu ostatných konkurentov. Aj v roku 2018 budú najlepší cyklistickí profesionáli sveta pretekať na výrobkoch spoločnosti Continental. Počas 21 denných etáp, ktoré sú ako vždy prerušené dvomi dňami voľna, celkovo sedem tímov dôveruje úplne špeciálnym výrobkom špecialistov na pretekárske pneumatiky s výrobou v Severnom Hessensku.

Názvy tímov, ich kapitánov a najprofilovanejších jazdcov nájdete aj tento rok ako „Who is who“ profesionálneho cyklistického športu na ceste: Spolu s tímami, ako je Sky s obhajcom titulu Chrisom Froomom, Movistar, Bahrain Merida, Katusha Alpecin, FDJ, AG2R a Dimension Data, používa pneumatiky Continental v tomto roku tretina celého pelotónu.

Team Sky

V tíme Sky sa samozrejme všetko točí okolo osoby kapitána a štvornásobného víťaza Tour, Chrisa Frooma. Angličan, ktorý pred tromi týždňami vyhral Giro d´Italia, je ešte pre nevyjasnené podozrenia z dopingu z minuloročnej Vuelty a Espana v centre kritických otázok. Svetová cyklistická organizácia UCI však pred začiatkom Tour pravdepodobne nevydá žiadne rozhodnutie o obvinení. Dovtedy platí, že Froome je, ako každý iný cyklista na Tour, nevinný.

Team Katusha Alpecin

Traja nemeckí jazdci dominujú v tíme Katusha Alpecin: Špecialista na časovky Tony Martin, šprintérska hviezda Marcel Kittel a Rick Zabel, syn bývalého nemeckého šprintérskeho kráľa Erika Zabela. Kittel, ktorý bol v roku 2017 ziskom piatich etapových víťazstiev úspešnejší ako ktorýkoľvek iný jazdec, je zatiaľ zdržanlivejší. „Človek nemôže ísť na Tour de France s predsavzatím, že vyhrá päť šprintérskych etáp proti tým najlepším z najlepších. Mojim cieľom je, tak ako vždy, získať jedno etapové víťazstvo a to bude dostatočne ťažké.“ Spolu s Zabelom, Martinom a ďalším Nemcom, Nilsom Pollitom, pracuje 30-ročný cyklista aktuálne na tom, aby vedeli vytvoriť perfektný vláčik, ktorý ho na rovinatých etapách môže dostať do najlepšej východiskovej pozície.

Movistar-Team

Španielsky tím Movistar si pre rok 2018 dal vysoké ciele. Po špičkovej dvojici v minulom roku chcú modré košele tento rok do Vendée prísť so špičkovou trojicou v zložení Nairo Quintana, Alejandro Valverde a Mikel Landa, aby odtiaľ mohli podnikať útoky na Chrisa Frooma a jeho pomocníkov. Všetci traja majú štatút kapitána, čo predtým nebolo zvyčajné. Španieli chcú byť však na špici široko zastúpení, aby boli dobre vybavení na všetky prípadné možnosti. Fanúšikovia cyklistiky sa môžu tešiť obzvlášť na formu, výkon a schopnosti šampióna Alejandra Valverdeho.

Dimension Data

Tím Dimension Data získal ako kapitána medzičasom už 33-ročného Brita Marka Cavendisha, top šprintéra uplynulého desaťročia. „Cav“ si schopnosti pre Tour vybrúsil na päťdňových pretekoch okolo Talianska s názvom Adriatica Ionica Race a ako vždy stavia na hromadné dojazdy do cieľa, keď si najrýchlejší muži v poli medzi sebou rozdajú súboj o etapový triumf. Cavendishovi partneri Mark Renshaw, Reinardt van Rensburg, Jay Thomson a Nic Dlamini a Ryan Gibbons sa v tímovej sile opäť pokúsia pripraviť svojmu lídrovi najlepšiu pozíciu pre cieľový špurt.

Team AG2R

Francúzsky tím AG2R vystaval kvality svojho osemčlenného pomocného tímu podľa očakávania na podporu svojho kapitána Romaina Bardeta. 27-ročný cyklista je mužom kopcov, keď Tour mieri v Alpách a Pyrenejach do najvyšších vrchov. Ako tretí celkového vlaňajšieho poradia stelesňuje Bardet predovšetkým štatút nositeľa nádeje francúzskych fanúšikov cyklistiky, ktorí už 33 rokov (Bernard Hinault 1985) čakajú na šampióna z vlastnej krajiny. Jediným nefrancúzskym členom tímu, okrem Bardeta a jeho krajanov Pierra Latoura, Axela Domonta a Alexisa Vuillermoza, je belgický majster Oliver Naesen.

Groupama-FDJ-Equipe

Krátko pred štartom si francúzsky tím Groupama-FDJ-Equipe musel nanovo premyslieť svoju stratégiu a tým aj svoj personál. Po tom, čo musel Thibaut Pinot, ktorý v predchádzajúcich rokoch patril k jazdcom extratriedy, zo zdravotných dôvodov svoju účasť odrieknuť, chce mať francúzska stajňa vždy podľa vývoja pretekov s kúskom šťastia vlastného jazdca v správnej skupinke, ktorá sa odtrhne od pelotónu, a tak sa chce naplno sústrediť na etapové víťazstvá. Hlavou osemčlenného tímu je šprintér Arnaud Démare, do ktorého vkladá športové vedenie v prvej línii svoje nádeje. Prvé etapy pri Atlantickom oceáne budú mať pre FDJ ešte väčší význam, ako si pôvodne mysleli. Športový šéf Yvon Madiot je presvedčený o tom, že tento koncept môže vyjsť: „Arnaud sa svedomito pripravil na to, aby bol v špičkovej forme. Športoví riaditelia FDJ a jeho tímoví kolegovia mu veria na 100 percent.“ Okrem Démara je možným kandidátom na víťazstvo vo zvlnených etapách aj dvojnásobný francúzsky šampión Arthur Vichot.

Team Bahrain-Merida

Podobne ako v tíme Sky s Chrisom Froomom, sa aj v tíme Bahrain-Merida všetko točí okolo jednej osoby: Talian Vincenzo Nibali je absolútnym lídrom tímu, ktorý debutoval na veľkých okružných podujatiach až v roku 2017 a hneď si vyjazdil dve pódiové umiestnenia. Ako celkovo tretí na Gire a druhý v záverečnej klasifikácii Vuelty v roku 2017 bol Nibali, ktorého tím pomocníkov mu je ušitý presne na mieru, zdrojom všetkých novinových titulkov pre formáciu podporovanú Arabským zálivom. Spolu s už 35-ročným Domenicom Pozzovivom (predtým v tíme AG2R) získali rutinného etapového profesionála. Jeho úloha na tohtoročnej Tour by mohla spočívať v „drahocennom pomocníkovi“ pre „žraloka z Messiny“.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289