Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

WinterContact TS 850 P je víťazom testu magazínu AutoBild sportscars

18/10/2017
  • WinterContact TS 850 P je najlepšia zimná pneumatika spomedzi 10 konkurentov
  • Test pneumatík s rozmerom 225/40 R 18 od európskych, amerických a ázijských výrobcov
  • Lacné čínske pneumatiky predstavujú na mokrej vozovke „vážne bezpečnostné riziko“

V práve publikovanom porovnaní zimných pneumatík magazínu AutoBild sportscars (vydanie 11/17) pneumatika WinterContact TS 850 P obsadila prvé miesto. Odborníci po porovnaní 13 kritérií vo svojom zhrnutí uviedli: „Vyvážené dobré výkony na najvyššej úrovni, dynamické vlastnosti handlingu, presná reakcia na riadenie a krátke brzdné dráhy za každých poveternostných podmienok“. Vďaka tomu pneumatika, ktorá je dielom vývojového oddelenia spoločnosti Continental v Hannoveri, získala najvyššiu udeľovanú známku „príkladná“ a víťazstvo v teste. Rozmer pneumatiky 225/40 R 18 používaný pri testovacích jazdách je vhodný pre široké spektrum športovo ladených osobných automobilov. Testovacím vozidlom bol Golf GTI Performance.

Štart

Jedna pneumatika spomedzi testovaných kandidátov sa však výrazne vymykala, pokiaľ ide o hodnoty pri brzdení na mokrej vozovke: Zatiaľ čo pneumatika WinterContact TS 850 P sa na mokrej vozovke zastavila z rýchlosti 100 km/h po 50 metroch, lacná pneumatika od čínskeho výrobcu sa po vozovke šmýkala ešte ďalších 13 metrov za túto značku a na zastavenie potrebovala o tri dĺžky vozidla viac. Redaktori túto pneumatiku ohodnotili celkovou známkou „neodporúča sa“ a klasifikovali ju ako „vážne bezpečnostné riziko“.

Štart

Pneumatika WinterContact TS 850 P je určená pre osobné automobily strednej a vyššej triedy, ako aj SUV. Poskytuje dobrú trakciu a bezpečný handling na snehu, ako aj krátke brzdné dráhy na mokrej a suchej vozovke. Dodať je možné rôzne rozmery pre disky s priemerom 16 až 21 palcov.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289