Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

PremiumContact 6: Maximálna bezpečnosť, bohatší sortiment a väčší kilometrový výkon automobilov na elektrický pohon a hybridných vozidiel

30/06/2017
  • Nová letná pneumatika od spoločnosti Continental v sebe spája nízky valivý odpor a vysoký kilometrový výkon s krátkymi brzdnými dráhami na mokrých aj suchých vozovkách

  • Nedávne výsledky testov pôsobivo dokazujú jej vynikajúcu vyváženosť

Táto nová pneumatika PremiumContact 6 je od jari tohto roka dostupná u predajcov v 70 rozmeroch a je pripravená na montáž na široké spektrum automobilov a vozidiel SUV strednej a luxusnej triedy. Do tohto spektra patria aj elektrické a hybridné modely, pre ktoré je táto nová letná pneumatika dobrou voľbou. Táto pneumatika má dokonca o päť percent nižší valivý odpor ako jej predchodca ContiSportContact 5 vyznačujúci sa nízkym valivým odporom. Možno ju teda skutočne považovať za „pneumatiku zvyšujúcu dojazd“. Čím je valivý odpor pneumatiky nižší, tým menej energie vyžaduje na jazdu. Vzdialenosť, ktorú prejdú elektrické vozidlá jazdiace na pneumatikách s nízkym valivým odporom, je v dôsledku toho väčšia ako v prípade elektrických vozidiel s bežnými pneumatikami. Podobne aj hybridné automobily a vozidlá SUV môžu zostať dlhší čas v elektrickom režime bez toho, aby bolo nutné prejsť na pohon spaľovacím motorom. Pneumatika PremiumContact 6 prináša v porovnaní s jej predchodcom aj impozantné zlepšenie, pokiaľ ide o kilometrový výkon, ktorý je vyšší približne o 15 percent. Vzhľadom na to, že ďalšiu súpravu pneumatík bude potrebné objednávať až neskôr, kľúčové zdroje, ako prírodný a syntetický kaučuk, chemikálie a spevňujúce materiály, sa tiež začnú používať neskôr.

 

Štart

Pre spoločnosť Continental je však aj v prípade elektrických a hybridných vozidiel najdôležitejším kritériom maximálna bezpečnosť. Okrem krátkych brzdných dráh a dobrých vlastností pri jazde za mokrých podmienok sem patrí aj presný handling počas celej jazdy, a to až po limitnú úroveň pneumatík. Vodiči si tak môžu vychutnávať športovejší štýl jazdy a ľahšie vyhýbanie – dôležitý prvok v prípade elektrických a hybridných vozidiel, ktoré majú tendenciu byť v dôsledku vyššej hmotnosti batérií a druhého motora s prevodovkou ťažšie. Vývojári okrem toho použili na účely vyriešenia konfliktu, ktorý mal predtým vplyv na brzdné dráhy na mokrej vozovke, novú zlúčeninu kryštalického kremíka, takže aj pri jazde na mokrých vozovkách sú teraz možné krátke brzdné dráhy. Pneumatika vďaka tomu spĺňa prísne požiadavky EÚ štítka na označovanie pneumatík v kategórii priľnavosti na mokrej vozovke, za čo získava známku „A“.

Štart

Nové pneumatiky PremiumContact 6 sa vyrábajú v 70 rozmeroch pre ráfiky s priemerom 16 až 21 palcov. Od popredných európskych výrobcov automobilov už prišli prvé počiatočné schválenia ich používania ako súčasti originálneho vybavenia. Nová letná pneumatika od spoločnosti Continental nahrádza pneumatiky ContiPremiumContact 5 a ContiSportContact 5.

Štart
Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289