Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

SportContact 6 v teste magazínu AutoBild sportscars opäť na prvom mieste

10/03/2017
  • Výnimočná športová pneumatika od spoločnosti Continental boduje vyváženosťou na najvyššej úrovni

  • Odborní novinári osvedčili „vynikajúce kvality handlingu“

  • Najlepšie hodnoty aj pri brzdení na suchej vozovke, ako aj pri handlingu na mokrom a suchom povrchu

V aktuálnom teste letných pneumatík odborného časopisu AutoBild sportscars (vydanie 4/17) dorazila pneumatika SportContact 6 od spoločnosti Continental do cieľa na prvom mieste, podobne ako v minulom roku. „Prémiová športová pneumatika boduje vynikajúcimi vlastnosťami handlingu na mokrej a suchej vozovke. S presnou odozvou pri riadení, vyváženou dynamikou a mimoriadne príjemnými jazdnými vlastnosťami bez problémov dosiahla na stupeň víťaza“, konštatovali odborníci. Vynikajúca športová pneumatika od spoločnosti Continental musela dokázať svoje kvality v desiatich disciplínach. Testovalo sa celkovo deväť modelov pneumatík s rozmerom 235/35 R 19 európskych, amerických a ázijských značiek.

Štart

V jednotlivých testoch bodovala pneumatika z Hannoveru svojou vyváženosťou na najvyššej úrovni. Dosiahla najvyššie hodnoty pri brzdení na suchej vozovke, pri handlingu na suchom, ako aj na mokrom povrchu. „Rýchly, silný a bez nedostatkov na mokrej vozovke – to je materiál, z ktorého je vyrobený víťaz testu“, stručne zhrňujú testujúce osoby za magazín AutoBild sportscars. Okrem pochvaly pre pneumatiku na prvom mieste sa dva modely museli v testovacom poli uspokojiť s hodnotením „neodporúča sa“. Dôvodom boli predovšetkým jazdné vlastnosti na mokrej vozovke. „Pri testovaní handlingu na vode jazdí čínska pneumatika ako na vajciach“, takto negatívne zhodnotila redakcia jednu z pneumatík.

Modelom SportContact 6 od spoločnosti Continental je výnimočná športová pneumatika pre segment vysokých výkonov, ktorá výrazne predstihuje predchádzajúci model ContiSportContact 5 P najmä v oblasti handlingu, presnosti riadenia a sériovej spôsobilosti pre vysoké rýchlosti až do 350 km/h. Na prenesenie týchto inovácií zvyšujúcich výkon čiastočne až o 14 percent na vozovku sa technici z Hannoveru podujali takpovediac na novú koncepciu chemického zloženia behúňa, dizajnu profilu, ako aj konštrukcie pneumatiky. Aktuálne je k dispozícii viac ako 50 rozmerov pre disky s priemerom 19 až 23 palcov a portfólio výrobkov sa priebežne neustále rozširuje.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289