Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

Bezpečne cez zimu so značkou Continental

14/11/2016
  • Prémiové zimné pneumatiky pre všetky segmenty vozidiel
  • Priebežne vynikajúce hodnotenia odbornej tlače vykonávajúcej testy
  • Paleta výrobkov sa neustále rozširuje

S ohľadom na prudký technický pokrok, ktorý v minulých rokoch prial prémiovým zimným pneumatikám, nie sú už dnes špecialisti na chlad vôbec hlučnejší alebo nepohodlnejší než prémiové pneumatiky používané v letnej sezóne. Ani v oblasti opotrebenia a spotreby pohonných látok v ničom nezaostávajú. Toto významné zlepšenie jazdných vlastností výrazne pokročilo vďaka spoločnosti Continental. Tento výrobca pneumatík vybavil v Európe prémiovými pneumatikami každé tretie vozidlo a etabloval sa v oblasti originálneho vybavenia ako technologický líder a dôležitý partner v oblasti vývoja pneumatík. Takisto úspechy v rámci testov letných a zimných pneumatík popredných medzinárodných odborných médií a automobilových klubov rok čo rok potvrdzujú poprednú technologickú pozíciu. V uplynulých piatich rokoch spoločnosť Continental okrem toho predala na celom svete viac ako 20 miliónov zimných pneumatík.

Zimné pneumatiky spoločnosti Continental spájajú vynikajúci brzdný účinok za mokra, na snehu a ľade s vysokou trakciou na snehu, ako aj s vysokým kilometrovým výkonom. Súvisí to s mimoriadne vedecky dimenzovanou stratégiou vývoja, ku ktorej prispieva spolupráca s poprednými univerzitami, ako napríklad v oblasti fyziky trenia na snehu a ľade. z technického hľadiska sa dosiahnutá úroveň jazdných vlastností zakladá na ďalšom neustálom vývoji technológie lamiel s cieľom maximálneho vytvorenia záberových hrán, obzvlášť rovnomerného rozdelenia tlaku v styčnej ploche pneumatiky s vozovkou a inovačných zmesí. Moderné prémiové zimné pneumatiky sa okrem toho v spoločnosti Continental vyvíjajú v rámci systémového prepojenia s riadiacimi systémami vozidiel a pravidelne tak dosahujú lepšie hodnoty pri brzdení so systémom ABS.

Prémiové zimné pneumatiky pre všetky triedy osobných automobilov

Aktuálnym modelom pre kompaktné vozidlá a vozidlá nižšej strednej triedy je úplne nová pneumatika WinterContact TS 860. Nový špecialista na chlad nadväzuje na pneumatiku ContiWinterContact TS 850, čo nie je ľahké dedičstvo, napokon, predchodcom bola najúspešnejšia zimná pneumatika spoločnosti Continental všetkých čias. Dokáže táto nová pneumatika nadviazať na jej úspech? A ešte ako. Na rozdiel od osvedčeného predchodcu ponúka pneumatika významný pokrok takmer pri všetkých vlastnostiach relevantných z hľadiska bezpečnosti. Pneumatika je napríklad pri brzdení na studenej mokrej vozovke lepšia o pozoruhodných päť percent, na ľade brzdí lepšie o štyri percentá a je lepšia aj pri handlingu na snehu, trakcii na snehu, ako aj v oblasti pohodlia. Kilometrový výkon a valivý odpor sú na rovnako vysokej úrovni ako pri predchádzajúcom modeli. Mimoriadnej výkonnosti vďačí nový profesionál na zimné obdobie najmä trom základným technologickým inováciám. Zatiaľ čo technológia Liquid Layer Drainage znižuje brzdnú dráhu na zľadovatených vozovkách, technológia Snow Curve+ zaisťuje bezpečnú jazdu v zákrutách na zasnežených povrchoch. O maximálny brzdný výkon sa napokon stará inovačná zmes Cool Chili.

Prémiová zimná pneumatika skonštruovaná na použitie v strednej a západnej Európe je od tejto chvíle dostupná v predajniach. Dodávaná paleta bude najprv zahŕňať 36 výrobkov s 21 rozmermi pre ráfiky s priemerom v rozmedzí od 14 do 17 palcov. Minimálne 20 ďalších verzií je plánovaných už na rok 2017. Nová pneumatika WinterContact TS 860 tak postupne nahradí pneumatiku ContiWinterContact TS 850. Táto bude naďalej dostupná až do kompletného nahradenia všetkých rozmerov a je aj naďalej dobrou voľbou. Predsa len, počas predchádzajúcich štyroch rokov získala v testoch európskej odbornej tlače, automobilových klubov a spotrebiteľských organizácií zameraných na porovnávanie výrobkov celkom 47 víťazstiev a bola tak s odstupom doposiaľ najúspešnejšou zimnou pneumatikou spoločnosti Continental vôbec.

Štart

Štandardné obutie pre ťažšie a rýchlejšie vozidlá vyššej strednej triedy a vyššie predstavuje od roku 2014 pneumatika WinterContact TS 850 P (SUV). Takisto veľakrát v testoch ocenená vlajková loď spomedzi zimných pneumatík spoločnosti Continental nahradila pneumatiku ContiWinterContact TS 830 P a poskytuje v chladnom mokrom ročnom období vo všetkých jazdných situáciách najlepší kompromis medzi spôsobilosťou na vysokú rýchlosť a záberom v zimnom období. Za mimoriadne športové výkonové vlastnosti v produktovom segmente pneumatík Ultra-High-Performance (UHP) vďačí asymetrická pneumatika WinterContact TS 850 P predovšetkým svojmu inovačnému riešeniu profilu, ako aj revolučným technológiám PrecisionPlus a S-GRIP. Vynikajúce sú zlepšenia najmä v troch oblastiach:

  • brzdenie – až o päť percent lepšie,
  • handling na snehu – plus päť percent,
  • handling na suchej vozovke– plus dve percentá.

Profesionál na zimné obdobie je v ponuke vo viac ako 100 verziách ako pneumatika WinterContact TS 850 P alebo WinterContact TS 850 P SUV na ráfiky s priemerom v rozmedzí od 16 do 20 palcov, ako aj so sériovým schválením pre rýchlosti do 270 km/h.

Špeciálni profesionáli na zimné obdobie pre vozidlá s pohonom všetkých štyroch kolies, vozidlá kategórie SUV a dodávky

Mimoriadne výzvy vždy vyžadujú aj mimoriadne riešenia. Pri vozidlách s pohonom všetkých štyroch kolies pohon všetkých kolies síce uľahčuje rozjazd na klzkých povrchoch, avšak pri brzdení a pri jazde v zákrutách na typicky zimných vozovkách treba zdolávať výrazne vyššie hmotnosti ako pri bežných osobných automobiloch – a to pri rýchlostiach, ktoré zodpovedajú rýchlostiam limuzín strednej triedy alebo dokonca športových modelov. Pre tento typ vozidiel ponúka spoločnosť Continental od minulého roka pneumatiku WinterContact TS 850 P SUV, špeciálnu verziu pneumatiky WinterContact TS 850 P pre vozidlá s pohonom všetkých štyroch kolies, vozidlá kategórie SUV a dodávky, ktorá postupne nahrádza osvedčený model ContiCrossContact Winter. Pneumatika WinterContact TS 850 P SUV bola pritom vybavená väčším kladným podielom profilu – čiže väčšími profilovými blokmi tak, aby sa zamedzilo vniknutiu kamienkov pri jazde na štrkových vozovkách a porovnateľne nespevnených povrchoch. Súčasne bola kostra pneumatiky dimenzovaná tak, aby bez problémov uniesla hmotnosti ťažších vozidiel kategórie SUV a efektívne prenášala vysoké sily pri brzdení, jazde v zákrutách a pri zrýchľovaní.

Aj pri transportéroch a dodávkach vyžaduje bezpečná prevádzka vozidla v chladnom ročnom období špeciálne pneumatiky. A aj pre tento, nemenej náročný typ vozidiel prezentovala spoločnosť Continental už v minulom roku úplne nového profesionála na zimné obdobie – pneumatiku VanContact Winter. Okrem vynikajúcich bezpečnostných vlastností na zasnežených a zľadovatených povrchoch, ako aj zlepšeného handlingu na zasneženej a mokrej vozovke presviedča nosič nákladu predovšetkým svojou efektívnou spotrebou pohonných hmôt, výrazne zlepšenou oproti predchodcovi VancoWinter 2. Toto zvýšenie výkonu je možné vďaka zníženiu valivého odporu o pozoruhodných 15 percent. Zodpovedná je za to zdokonalená zmes kremičitých látok, ktorá výrazne znižuje deformáciu pneumatiky počas odvaľovania a redukuje tak energetické straty.

Za zvýšenie výkonu pri brzdení na snehu a mokrej vozovke o päť, prípadne až o dobrých deväť percent vďačí pneumatika VanContact Winter okrem zmesi behúňa najmä optimalizovanej koncepcii lamiel. Sínusové lamely v strede profilu a prerušovaná štruktúra lamiel v ramenných blokoch výrazne zvyšujú počet záberových hrán v pozdĺžnom smere. Kľukaté obvodové drážky a rovnomerne usporiadané snehové tašky v ramenných blokoch zlepšujú stláčanie snehu v drážkach. Pneumatika VanContact Winter je k dispozícii s rozmerom ráfika od 14 do 17 palcov, ako aj schválenie pre rýchlosti do 210 km/h.

Štart

Kvalitatívne znaky prémiových zimných pneumatík

Navonok sa bohužiaľ prémiové zimné pneumatiky od štandardných zimných pneumatík ešte stále nelíšia. Technické zlepšenia sú prevažne skryté. Pre vodičov sú preto v každom prípade určené dva znaky ako kritériá kvality, ktoré sú relevantné z hľadiska bezpečnosti a takisto aj z hľadiska vizuálneho rozpoznania. Prvým znakom je to, že pneumatika má okrem označenia M+S aj takzvaný symbol „Snowflake-on-the-Mountain“ – snehovú vločku, ktorá je ohraničená štylizovaným pohorím s troma vrcholmi. Takto označená pneumatika brzdí na snehu minimálne o sedem percent lepšie ako štandardná referenčná pneumatika jednotne definovaná pre dané odvetvie. Druhým znakom je takzvaný zimný indikátor opotrebenia (Winter TWI), ktorý varuje pred opotrebením nižším, než je minimálna zvyšková hĺbka profilu štyri milimetre, ktorú odporúča spoločnosť Continental. Je to dôležité, pretože profilové bloky pod touto hranicou strácajú elasticitu a tým nadmerne strácajú vlastnosti zimných pneumatík.

Ďalšie orientačné pomôcky poskytujú veľmi nákladné testy medzinárodnej odbornej tlače, spotrebiteľských zväzov a automobilových klubov. Prémiové zimné výrobky spoločnosti Continental sa v nich aj počas tejto jesene osvedčujú ako zvyčajne vynikajúco. Úplne nová pneumatika WinterContact TS 860 sa stala okamžite víťazom testu nielen časopisu AutoBild (vydanie zo dňa 07. 10. 16), ale aj popredného britského týždenníka Auto Express. Na stupni víťazov sa umiestnila pneumatika WinterContact TS 850 P aj v testoch časopisov auto motor und sport a Sport Auto, v časopise AutoBild sportscars a AutoBild allrad (verzia pre vozidlá kategórie SUV) získala najlepšiu známku „vzorová“. Tak ako za posledné tri roky zvolilo okrem toho cca 17 000 účastníkov prémiovú značku pneumatík spoločnosti Continental v rámci voľby čitateľov časopisu Sport Auto s viac než 50 percentami hlasov za najlepšiu značku zimných pneumatík.

Štítok EÚ na označenie pneumatík zavedený v roku 2012 neposkytuje žiadne údaje o výkonových vlastnostiach zimných pneumatík. Vďaka štítku by síce malo byť stanovenie výkonových kritérií pneumatík pre vodičov transparentnejšie a porovnateľnejšie, avšak štítok uvádza iba informáciu o kritériách, ako je valivý odpor, priľnavosť na vlhkej vozovke a hluk. Údaje o dôležitých vlastnostiach v zimnom období, ako je napríklad brzdenie a trakcia na snehu a ľade, nie sú vyobrazené.

Štart

História vývoja nie je ani zďaleka ukončená

Masívne technické zlepšenie letných a zimných pneumatík v priebehu minulých rokov len podčiarkuje skutočnosť, že ďalší vývoj pneumatík nie je ani zďaleka na konci, aj napriek dosiahnutému pokroku. Prispievajú k tomu aj investície, ktoré uskutočňuje divízia pneumatík spoločnosti Continental v rámci svojej vízie „Vision 2025“. Príkladom toho je uvedenie do prevádzky strediska High Performance Technology Center (HPTC) v hessenskom Korbachu. Jedinečný projekt vo výške 45 miliónov eur je elementárnou súčasťou výskumu a vývoja vysokovýkonných pneumatík s rozmerom od 19 do 23 palcov. Vďaka úplnému digitálnemu prepojeniu výrobných krokov pomocou siete (kľúčové slovo „Priemysel 4.0“) sa tu dosahuje presnosť výroby doposiaľ nedosiahnutej kvality. Prémiové zimné pneumatiky spoločnosti Continental pre tento segment, ktoré sú z technologického hľadiska na poprednom mieste, tak budú s veľkou pravdepodobnosťou pochádzať z Korbachu.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289