Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

Continental WinterContact TS 860 víťazí v teste zimných pneumatík časopisu Auto Express

19/10/2016

Vo svojom debute testu zimných pneumatík vo Veľkej Británii si pneumatika Continental WinterContact TS 860 zaistila od popredného britského automobilového týždenníka Auto Express vytúžené ocenenie a stala sa víťazom testu zimných pneumatík za rok 2016. V teste zimných pneumatík získavajú ocenenia tí najlepší z najlepších na trhu zimných pneumatík, proti sebe pritom stoja najinovatívnejšie výrobky určené pre toto chladné ročné obdobie. Kritériami testovania sú vynikajúce jazdné vlastnosti, kvalita, bezpečnosť a atraktivita. Mnoho fanúšikov automobilov sa pri najbližšej kúpe spolieha na názor odborného časopisu. Časopis Auto Express svoje rozhodnutie týkajúce sa pneumatiky ContiWinterContact TS 860 odôvodnil takto: „Nová pneumatika značky Continental ponúka tú najlepšiu zmes dezénu pre mokrú i suchú vozovku, ako aj efektívnu spotrebu pohonných hmôt. Zaisťuje bezpečnosť na snehu a ukazuje vynikajúce výkon na mokrých a suchých vozovkách – presne v takých podmienkach, aké prevažujú na cestách vo Veľkej Británii v zimnom období.“

Štart

Scott Benbow, Product Marketing Manager spoločnosti Continental UK, potvrdzuje: „Za posledné štyri roky pneumatika ContiWinterContact TS 850 zvíťazila vo viac ako 47 porovnateľných testoch európskej odbornej tlače, automobilových klubov a spotrebiteľských organizácií. Dodnes je preto najúspešnejšou zimnou pneumatikou spoločnosti Continental. Ocenenie novej pneumatiky WinterContact TS 860 len potvrdzuje jej postavenie nemeckého špecialistu pre zimné obdobie a dokazuje, že prostredníctvom svojej palety výrobkov sme na správnej ceste a plníme si povinnosť neustále zlepšovať výkonnosť svojich zimných pneumatík.“

Našou najvyššou prioritou pri vývoji je bezpečnosť a komfort jazdy. Najnovšia pneumatika WinterContact TS 860 spĺňa tieto požiadavky svojimi parametrami na celej čiare. Pri brzdení na mokrej vozovke má pneumatika o päť percent kratšiu brzdnú dráhu ako jej úspešný predchodca, pneumatika ContiWinterContact TS 850. Brzdná dráha na ľade je kratšia o štyri percentá, okrem toho má pneumatika lepšiu ovládateľnosť na snehu, priľnavosť na snehu a komfort jazdy. Z hľadiska kilometrového výkonu a valivého odporu je na tom pneumatika ContiWinterContact TS 850 podobne ako jej predchodca.

Štart

Pokrok je možný najmä vďaka kombinácii novej zmesi behúňa s novovyvinutým dizajnom profilu. Zmes „Cool Chili“ má vysoký podiel kremičitých látok, ktoré vďaka svojim vynikajúcim tlmiacim vlastnostiam skracujú brzdnú dráhu aj na mokrej vozovke. Veľmi flexibilná polymérová matrica výrazne zlepšuje priľnavosť na všetkých typoch povrchov vozovky v zimnom období a prispieva tak k lepšiemu záberu. Nové sú aj špeciálne vysokovýkonné živice, ktoré udržiavajú zmes pneumatiky flexibilnú aj pri nízkych teplotách a skracujú tak brzdnú dráhu na mokrej, zľadovatenej a zasneženej vozovke.

Štart

Aby sa dalo účinne brzdiť aj na zľadovatených vozovkách, vyvinuli inžinieri spoločnosti Continental takzvanú technológiu „Liquid Layer Drainage“. Pri brzdení na ľade sa pod dezénom vytvára vodný film, ktorý výrazne znižuje kontaktnú plochu pneumatiky s vozovkou. Vďaka novej technológii – dodatočnému systému kanálikov na odvádzanie vody vyformovaného do bloku dezénu – sa voda odvádza rýchlejšie ako doteraz, takže sa brzdná dráha na zľadovatenej vozovke skráti.

Na smerovom dezéne v tvare V je nová aj technológia „SnowCurve“ so svojou 3D štruktúrou drážok dezénu. Vďaka dodatočnej drážke v dezénovom bloku sa zvyšuje priľnavosť na snehu, ktorý sa natlačí do dezénových drážok a zabezpečí tak lepšiu priľnavosť a lepší záber na zasneženej vozovke.

Nová pneumatika WinterContact TS 860 spoločnosti Continental bude dostupná v predajniach na jeseň 2016. Najprv bude v ponuke 36 druhov s 21 rozmermi pre ráfiky v rozmedzí od 14 do 17 palcov. V európskom hodnotení pneumatík dosahuje nová zimná pneumatika Continental hodnotenie C pre valivý odpor a B pre priľnavosť na mokrej vozovke.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289