Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

Časopis Autozeitung zvolil za víťaza svojho prvého testu novú pneumatiku WinterContact TS 860

21/09/2016
  • Výrazný náskok pred druhým miestom je dôkazom vysokej technologickej úrovne nových prémiových zimných pneumatík Continental

  • Redakcia: „Nová pneumatika Conti TS 860 je špičková.“

Nová pneumatika Continental WinterContact TS 860 vstúpila so svojím prvým testom zimných pneumatík, ktorý dnes zverejnil časopis Autozeitung, úspešne do nadchádzajúcej sezóny. Pred výrobkom na druhom mieste pritom dosiahla výrazný náskok 25 bodov a tretí v poradí predbehla dokonca o 34 bodov. Časopis Autozeitung sumarizuje: „Nová pneumatika Conti TS 860 je špičková.“ Novej zimnej pneumatike sa tak podaril pôsobivý debut a bez prerušenia pokračuje v úspešnej sérii svojej predchodkyne, pneumatiky ContiWinterContact TS 850.

Odborníci z Kolína testovali 12 zimných a celoročných pneumatík s rozmerom 205/55 R 16 od európskych, amerických a ázijských výrobcov. Na pneumatikách sa testovalo celkovo 18 kritérií. Ich vlastnosti sa pritom hodnotili nielen na snehu, ale aj na mokrej a suchej vozovke. Nová pneumatika WinterContact TS 860 obsadila v hodnoteniach na zasneženej, ako aj mokrej trati popredné miesta, na suchej vozovke sa s výrazným náskokom stala najlepšou zimnou pneumatikou. „Veľmi silná na snehu, špička na vode a efektívna,“ toľko vyjadrenie redaktorov v rámci celkového hodnotenia. Takisto vyzdvihli nízky valivý odpor, ako aj vyváženosť konštrukcie na najvyššej úrovni.

Pneumatika WinterContact TS 860 prichádza na trh túto sezónu a nahrádza svoju úspešnú predchodkyňu, pneumatiku WinterContact TS 850. Prémiová zimná pneumatika navrhnutá na používanie v strednej a západnej Európe je dostupná v rámci distribučnej siete okamžite; ponuka bude predbežne zahŕňať 36 produktov s 21 rôznymi rozmermi pre disky s priemerom 14 až 17 palcov, na rok 2017 je potom naplánovaných minimálne ďalších 20 verzií. Z hľadiska štítkov na označovanie pneumatík v EÚ nová zimná pneumatika Continental dosiahla hodnotu C, pokiaľ ide o valivý odpor, a hodnotu B, pokiaľ ide o priľnavosť na mokrej vozovke.

 

Štart
Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289