Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

Continental na prvom mieste v teste pneumatík pre SUV časopisu Autozeitung

23/05/2016
  • Redakcia testovala osem pneumatík pre vozidlá SUV s rozmerom 255/55 R18

  • Časopis Autozeitung: „Pneumatika Continental si suverénne ide po víťazstvo v teste“

Redakcia časopisu Autozeitung vo svojom aktuálnom vydaní (12/16) zverejnila test letných pneumatík pre vozidlá SUV, v rámci ktorého sa testovala aj pneumatika ContiSportContact 5 SUV. Záver redakcie podľa 20 testovaných kritérií znie: „Continental si suverénne ide po víťazstvo v teste.“ Odborníci z Kolína nad Rýnom porovnali osem pneumatík pre vozidlá SUV európskych, ázijských a amerických výrobcov s rozmerom 255/55 R 18, testovacím vozidlom bolo BMW X5 35i. Okrem zvyčajných kritérií pri testovaní pneumatík na suchom a mokrom asfalte sa museli „podrážky automobilu“ podrobiť aj hodnoteniu mimo vozovky – a to na tráve, piesku, bahne a štrku. Pneumatika ContiSportContact 5 SUV obsadila s 331 bodmi z celkovo 400 možných bodov prvé miesto nielen v celkovom poradí. Rovnako obsadila prvé miesto aj v hodnotení troch samostatných kategórií hodnotiacich jazdné vlastnosti na mokrej a suchej vozovke, ako aj mimo vozovky.

Na mokrej vozovke: „Špičkový výkon pri brzdení. Vyznačuje sa veľmi vysokou úrovňou priľnavosti na mokrej vozovke.“ Na suchej vozovke: „Pneumatika získala väčšinu bodov aj na suchej vozovke, pretože je bezpečná, rýchla, úsporná a komfortná.“ Mimo vozovky: „Na nespevnenom povrchu sa pneumatika Continental vyznačuje vysokou úrovňou priľnavosti a dobrou ovládateľnosťou.“ Zhrnutie časopisu Autozeitung: „Jednoznačným víťazom tohto testu spomedzi všetkých testovaných pneumatík je pneumatika Continental, ktorá vedie za všetkých podmienok.“

Rozmer pneumatík testovaný redakciou je vhodná pre veľké množstvo vozidiel SUV a vozidlá 4x4 európskych, ázijských a amerických výrobcov. Spoločnosť Continental vyrába pneumatiku pre vozidlá SUV vo viac ako 60 vyhotoveniach v rozmedzí 18 až 22 palcov.

Štart
Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289