Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

Letná pneumatika SportContact™ 6 spája to najlepšie z technológií Continental pre dokonalý zážitok zo športovej jazdy a maximálnu bezpečnosť

18/03/2016
  • Nové SportContactTM 6 sú k dispozícii pre ráfiky v rozmere 19“ až 23“
  • Maximálne bezpečnú jazdu v rýchlosti až 350 km/h zaisťujú inovatívne technológie Continental - Black Chili, Force Vectoring a Aralon 350
  • Continental tieto plášte vyrába aj vo svojom otrokovickom závode
  • Pneumatiky SportContactTM 6 získali najlepšie hodnotenie v nedávnom teste magazínu AutoBild sportcars zameranom na segment UUHP

Nové letné vysoko výkonné pneumatiky SportContactTM 6 boli vytvorené na mieru športovým automobilom pre bezpečnú jazdu v rýchlosti až 350 km/h. Vodičom poskytujú vysokú priľnavosť k vozovke vďaka jedinečnej behúňovej zmesi Black Chili, kontrolu nad vozidlom zaisťujú štruktúrou dezénu s technológiou Force Vectoring a perfektnú stabilitu dosahujú prostredníctvom tretieho nárazníku zo špeciálneho materiálu Aralon 350. Plášte sú dostupné v 41 rozmeroch pre ráfiky o priemere 19“ až 23“ a k svojim majiteľom putujú okrem iného  z tuzemského výrobného závodu  Continental Barum v Otrokoviciach. SportContactTM 6 suverénne ovládli nedávny test nemeckého magazínu AutoBild sportscars, ktorý porovnával plášte zo segmentu UUHP (Ultra-High Performance Tires). Continental očakáva v tejto kategórií nárast dopytu po plášťoch veľkosti 19“ až 23“ takmer o 10%. 

História vysoko výkonných pneumatík značky Continental siaha až do roku 1994, kedy boli predstavené prvé plášte s názvom ContiSportContact. Po viac ako 20 rokoch technických inovácií teraz popredný medzinárodný výrobca pneumatík predstavuje letnú novinku SportContactTM 6. Vodičom ponúka výnimočné vlastnosti vďaka špičkovým technológiám, ktoré prinášajú dokonalý zážitok zo športovej jazdy bez kompromisu v ohľade bezpečnosti: behúňovej zmesi Black Chili, inovatívnemu dezénu využívajúcemu Force Vectoring a unikátnemu materiálu Aralon 350. 

Zmes Black Chili vývojári Continental stvorili pre dokonalú priľnavosť behúňa k vozovke aj vo vysokých rýchlostiach. Pneumatiky SportContactTM 6 využívajú ich dva kľúčové faktory. Behúňova zmes bola navrhnutá tak, aby pevne priliehala k mikronerovnostiam na povrchu vozovky. Zároveň princíp atomárneho suchého zipsu zaisťuje vysokú adhéziu k vozovke, ktorá funguje na princípe nanoskopických prísaviek. Najlepšiu možnú priľnavosť tak možno dosahovať v rôznych podmienkach - pri brzdení, zatáčaní či zrýchľovaní, na suchom i mokrom povrchu.

Perfektnú jazdnú kontrolu aj výkon poskytuje dezén pneumatík SportContactTM 6 s technológiou Force Vectoring pre optimálne rozloženie hnacích síl. Využíva rozmiestnenie rôznych prvkov na vnútorných aj vonkajších ramenných oblastiach behúňa. V závislosti od rozmeru pneumatiky jej tri alebo štyri centrálne rebrá spolu s vnútorným ramenom zaisťujú maximálny prenos síl významne zlepšujúci ovládateľnosť vozidla. Keďže je vonkajšie rameno pneumatiky vystavené väčšej záťaži ako vnútorné, boky rebier sú rozvrhnuté asymetricky, čo zvyšuje ich stabilitu. Pri vývoji vonkajšieho ramena dizajnéri skombinovali rôzne typy blokov. Veľké ramenné sú tu v kontakte so vzájomne prepojenými blokmi v druhom rade. To umožňuje obojstrannú podporu blokov behúňa počas rýchleho zatáčania a ponúka optimálny prenos bočných síl v dezéne.

Keďže boli pneumatiky SportContactTM 6 schválené pre rýchlosť až 350 km/h, ich konštrukcia je prispôsobená tomu, aby boli schopné stabilne odolávať pôsobeniu odstredivých síl. Výhradne pre účely pneumatík SportContactTM 6 vyvinuli špecialisti spoločnosti Continental materiál Aralon 350. Skladá sa z dvoch vlákien. Z pevného aramidu a jedného vlákna z pružného nylonu. Implantované v gume je toto vlákno umiestnené pod behúň ako jednoliata krycia vrstva. Má funkciu adaptabilného vysokorýchlostného nárazníka pre bezpečné správanie pneumatiky aj pri najvyšších rýchlostiach.

Nové SportContactTM 6 sú určené predovšetkým pre čisto športové vozidlá, ako sú Audi R8 či Porsche 911, alebo automobily športového typu ako BMW rady 5 alebo Mercedes AMG. Rada obsahuje aj pneumatiky vhodné pre elektromobil Tesla S. Produkciu plášťov zabezpečuje okrem závodu spoločnosti Continental v nemeckom Korbachu aj tuzemská filiálka Continental Barum v Otrokoviciach. Vzhľadom k rastúcej obľube segmentu vysoko výkonných vozidiel medzi zákazníkmi Continental očakáva, že dopyt po im určených pneumatikách (UUHP) sa tiež zvýši. Pre rozmery 19" až 23" medziročne takmer o 10%, čo by v roku 2020 znamenalo 7,5 milióna predaných pneumatík. O tom, že predpokladať úspech plášťov SportContactTM 6 u motoristov aj automobiliek je na mieste, svedčí okrem iného skutočnosť, že k oficiálnemu schváleniu výrobcom vozidiel došlo ešte pred ich oficiálnym uvedením. Povolenie získali SportContactTM 6 od značky Honda, ktorej nový model Civic Type R práve s týmto obutím prekonal na pretekárskom okruhu Nürburgring traťový rekord obľúbenej Severnej slučky (Nordschleife) v kategórii sériových vozidiel s poháňanou prednou nápravou.

SportContactTM 6 ovládli aj odborné testovanie nemeckého motoristického magazínu AutoBild sportcars, do ktorého bolo v desiatich disciplínach zahrnutých päť ďalších modelov zo segmentu UHP od európskych, ázijských a amerických výrobcov. Pneumatiky  SportContactTM  6 potvrdili svoju suverenitu pri jazde na suchom aj mokrom povrchu, rovnako z hľadiska valivého odporu. Experti redakcie AutoBild sportcars im udelili hodnotenie „príkladné“ a ich výkon komentovali ako úplne presvedčivý. Ocenili predovšetkým pôsobivé bočné vedenie a precízne reakcie pri zatáčaní.

Štart


Kontakt
Regína Feiferlíková

Komunikácia s verejnosťou


Continental Barum s.r.o.

Objízdná 1628

76502, Otrokovice

Česká republika

+420 577 512 100