Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

Nová zimná pneumatika VanContact™ Winter - úsporná a bezpečná

16/11/2015
  • Nová prémiová pneumatika pre dodávky na bezpečnú jazdu po zasnežených, zľadovatených, mokrých a suchých vozovkách

  • Kratšie brzdné vzdialenosti na snehu a za mokra s valivým odporom zníženým o 15 percent

S príchodom chladného počasia predstavuje spoločnosť Continental novú zimnú pneumatiku pre ľahké úžitkové vozidlá a dodávky. Okrem fantastických bezpečnostných vlastností na zasnežených a mokrých povrchoch a presného handlingu na snehu alebo za mokra disponuje tento nosič nákladných vozidiel aj značne vylepšenou účinnosťou paliva.

Vyššia hospodárnosť v porovnaní s pneumatikou VancoWinter 2 je dôležitá nielen pre zákazníkov v komerčnom sektore, ale aj pre súkromných zákazníkov, ktorí vybavujú svoje dodávky novými pneumatikami. Valivý odpor bol oproti predchodcovi znížený o podstatných 15 percent. Prispela k tomu pokročilá zmes siliky, ktorá znižuje deformáciu pneumatiky pri kontakte s vozovkou, čím sa znižuje strata energie, ako aj celkovo vylepšený dizajn.

 

Vďaka zloženiu behúňa a optimalizovanému konceptu lamiel pneumatika VanContact Winter disponuje päťpercentným zlepšením výkonu pri brzdení na snehu a deväťpercentným zlepšením pri brzdení na mokrom povrchu. Sínusové lamely v strede behúňa a prerušovaná štruktúra lamiel v ramenných blokoch značne zvyšujú počet záberových hrán v pozdĺžnom smere. Cikcakové obvodové drážky a rovnomerne rozložené „snehové kapsy“ na ramenných blokoch zvyšujú stlačenie snehu v drážkach, a zlepšujú tak záberové vlastnosti.

Nová pneumatika VanContact Winter je k dispozícii v 12 rozmeroch a na budúci rok sa plánuje rozšírenie tohto produktového radu.

Kontakt
Regína Feiferlíková

Komunikácia s verejnosťou


Continental Barum s.r.o.

Objízdná 1628

76502, Otrokovice

Česká republika

+420 577 512 100