Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image1_lg

Systémy kontroly tlaku v pneumatikách

Tire Pressure Monitoring System a Tire Information System

Bezpečnosť na cestách a komfort riadenia priamo súvisí s kondíciou Vašich pneumatík. Zhruba 40 % defektov je spôsobených podhustenými pneumatikami.  

Systémy vyvinuté spoločnosťou Continental permanentne monitorujú tlak v pneumatikách a spoľahlivo upozornia vodičov v prípade straty tlaku. 

Tire Information Systems tak napomáhajú eliminovať časté dôvody defektov a porúch a zvyšujú bezpečnosť jazdy. Ako vedľajší efekt zároveň znižujú spotrebu paliva a emisie oxidu uhličitého (CO2). 

V prípade podhustenia pneumatík o 0.3 baru spotrebováva vozidlo o cca 1,5 % viac paliva a vypúšťa tak viac skleníkových plynov.

article_66w_image1

Zákonné regulácie v Európe

Európska komisia presadila nový zákon vyžadujúci TPMS systémy na všetkých nových vozidlách vyrobených od roku 2014 - rovnako ako je to aj v USA. Už v minulosti sa v mnohých vozidlách používal TPMS ako štandardné vybavenie. Dáta poskytnuté z TPMS sú a budú využívané aj ďalšími systémami vo vozidle, napr. brzdiacim systémom.  

Continental so svojím portfóliom produktov je teda veľmi dobre pripravený na požiadavky v budúcnosti a robí monitoring tlaku ešte bezpečnejší, ekologickejší, pohodlnejší a celkovo uľahčuje vodičovi obsluhu pneumatík.  

Detailnejšie informácie o kontrole tlaku pneumatík (EN).

Štart