Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image1_lg

ContiSeal™: Samozaceľujúce pneumatiky

Nedovoľte malej diere prerušiť veľký výlet.

ContiSeal™ je technológia určená na utesnenie poškodeného dezénu pneumatiky

Prehľad faktov

  • ContiSeal™ znižuje následky poškodenia dezénu pneumatiky: defekty až do priemeru 5 mm (napr. klincom) sa vďaka jedinečnej technológii ihneď utesnia
  • Nepretržitá pojazdnosť a nezmenený dojazd – žiadna potreba okamžitého zastavenia alebo výmeny pneumatiky na krajnici (pozrite si technické pokyny nižšie) 
  • Neobmedzené jazdné vlastnosti, identické s pneumatikami bez technológie ContiSeal™ za normálnych podmienok prevádzky
  • Sériová pneumatika, ktorá sa utesní sama

O technológii

ContiSeal™ je technológia vyvinutá spoločnosťou Continental určená na utesnenie poškodeného dezénu pneumatiky. Pri vniknutí cudzích predmetov do pneumatiky, napríklad klincov, nie je potrebná okamžitá výmena pneumatiky na krajnici a diery sa utesnia aj v prípade vytlačenia predmetu, ktorý spôsobil prepichnutie.

ContiSeal™ je lepkavá viskózna vrstva utesňovacieho prostriedku. Nanáša sa do vnútra pneumatiky v prestore dezénu. ContiSeal™ utesní 80 % všetkých defektov pneumatiky, a preto znižuje riziko defektu. Pneumatiky ContiSeal™ sú jasne označené symbolom na bočnici a sú kompatibilné so všetkými bežne dostupnými ráfmi.

Štart

Technické pokyny:

  • Na dosiahnutie optimálnych podmienok odporúčame používanie systému na sledovanie tlaku vzduchu v pneumatikách (TPMS).
  • Už nemusíte kvôli výmene pneumatiky ihneď zastať. Môžete pokračovať v jazde.
  • Po objavení defektu musí pneumatiku hneď skontrolovať odborník na pneumatiky.

Technické detaily

Pneumatika ContiSeal™ obsahuje vrstvu lepkavého viskózneho utesňovacieho prostriedku, ktorý pokrýva vnútornú stranu dezénu pneumatiky. Poskytuje takmer okamžité utesnenie okolia vniknutého predmetu (až do priemeru 5 mm na ploche dezénu), zachytí vzduch vo vnútri pneumatiky, pričom ju udrží nahustenú a vaše vozidlo ostane pojazdné.

topic_intro_image1

Pri prepichnutí štandardnej pneumatiky sa bočná stena stlačí medzi ráf a povrch vozovky, čo vede k potenciálne nebezpečnej situácii, napríklad k prasknutiu pneumatiky alebo jej skľznutiu z ráfu.

topic_intro_image1