Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image1_lg

Skladovanie pneumatík

Správne skladovanie pneumatík

Pneumatiky je možné správne skladovať v pneuservise alebo doma.

Čo by ste mali vedieť o skladovaní pneumatík

So zmenou ročných období prichádza čas na prezutie

Výmena pneumatík. Či už prechádzate na zimné alebo letné pneumatiky, mali by ste premýšľať o tom, kam uložiť súpravu pneumatík, ktoré momentálne nepotrebujete.

Predovšetkým v mestách, kde nie každý človek má garáž, je často nedostatok úložného priestoru na skladovanie pneumatík. A i keď je tento úložný priestor k dispozícii - napr. u predajcu alebo v pneuservise - je potrebné poznamenať si niekoľko bodov ohľadne správneho skladovania. Nesprávne skladovanie môže zhoršiť stav automobilových pneumatík a skrátiť čas ich používania v cestnej premávke.

Pokiaľ s pneumatikami zaobchádzate správne a správne ich skladujete, vaše pneumatiky vám budú veľa rokov verne slúžiť - a tým šetriť vaše peniaze.

Skladovanie pneumatík v predajni alebo v odbornom servise

Spoločnosť Continental odporúča profesionálne skladovanie v predajni alebo v odbornom servise. To zahrnuje nielen optimálne skladovanie vašich pneumatík, ale aj poistenie a skontrolovanie, či nie sú pneumatiky poškodené a či sú správne vyvážené. Majitelia vozidiel môžu svoje pneumatiky alebo kompletné kolesá uložiť aj doma.

Skladovanie pneumatík doma

Pokiaľ skladujete zimné a letné pneumatiky ako kompletné kolesá doma v pivnici alebo v garáži, mali by ste sa uistiť, že skladovacia miestnosť je suchá, tmavá a chladná. Okrem toho by malo byť zaistené mierne vetranie miestnosti. Pneumatikám škodí priame slnečné svetlo, pretože UV žiarenie spôsobuje predčasné starnutie.

Pneumatiky by pri skladovaní nemali prísť do styku s rozpúšťadlami, palivami, mazivami, chemikáliami atď. Okrem toho sa v skladovacej miestnosti nesmú nachádzať žiadne zariadenia (elektrické generátory alebo elektrické motory kompresorov), ktoré vytvárajú ozón, pretože tento prvok má negatívny vplyv na gumovú zmes pneumatík. 

Ein Felgenbaum bietet die Möglichkeit, Reifen platzsparend zu lagern sowie optimal zu schützen.

Skladovanie pneumatík s ráfikmi

Pneumatiky s ráfikmi musia byť správne nahustené a potom ich možno naskladať na seba. Dobrou alternatívou je špeciálny stojan na pneumatiky. Ten ponúka možnosť skladovať pneumatiky šetrným a prehľadným spôsobom a optimálne ich chrániť. Keď sú pneumatiky naskladané na seba, môže dôjsť k ich deformácii v dôsledku straty tlaku v pneumatikách. Avšak zavesením pneumatík na držiak je každé jedno koleso chránené pred deformačnými a tlakovými bodmi, i keď dôjde ku strate tlaku a nedochádza tak k žiadnej deformácii.

Správne skladovanie pneumatík predlžuje životnosť vašich pneumatík.

Skladovanie pneumatík bez ráfikov

Pneumatiky bez ráfikov by sa mali skladovať vo zvislej polohe a občas je potrebné ich trochu pootočiť. Pokiaľ budete dodržovať tieto pokyny na správne skladovanie pneumatík, niekoľko rokov si zachováte prakticky nezmenené vlastnosti vašich pneumatík - či už sú uložené s ráfikmi alebo bez nich. Ďalšie tipy, ktoré vám pomôžu zaistiť dlhú životnosť vašich pneumatík, nájdete v tomto článku.