Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image1_lg

Switch now to summer tires from Continental.

Remaining tread depth

What are tread wear indicators (TWI’s)?

RemainingTreadDepth

Indikátory opotrebovania behúňa – priečne lamely rovnomerne rozmiestnené po obvode pneumatiky v hlavných pozdĺžnych drážkach behúňa, ktoré sa zarovnajú s úrovňou povrchu behúňa, keď sa zvyšková hĺbka drážok behúňa zníži na približne 1,6 mm. Spoločnosť Continental uznáva, že hodnota 1,6 mm (2/32”) predstavuje všeobecne najviac akceptovanú normu pre minimálnu hĺbku drážok behúňa, pri ktorej by sa pneumatiky mali vyradiť z prevádzky.

Mnoho svetových vnútroštátnych orgánov zodpovedných za dopravu prijalo túto normu ako zákonný predpis.

Spoločnosť Continental odporúča výmenu pneumatík pri dosiahnutí týchto hĺbok drážok behúňa:

letné pneumatiky 3 mm 

zimné pneumatiky 4 mm 

Čo sú letné indikátory opotrebovania behúňa (TWI)?
article_66w_image1

* Testovacie podmienky: 195/65 R15 91V, ContiPremiumContact ™ 2, VW Golf IV, brzdenie na mokrom povrchu od 80 km / h do 0 km / h (stav: 2007). Tu zobrazené grafy sú len ilustračné. Brzdná dráha vozidla závisí na jeho type, veku, brzdách a použitých pneumatikách, ako aj na povrchu vozovky (Zdroj: Continental Reifen Deutschland GmbH). Tlak vzduchu v pneumatikách podľa odporúčania výrobcu vozidla (Zdroj: Continental Reifen Deutschland GmbH).

Spoločnosť Continental zaviedla pri rôznych radoch letných pneumatík „Letný indikátor opotrebovania behúňa“. Letný TWI informuje vodiča o tom, že zvyšková hĺbka drážok behúňa je 3 mm. Keď výška drážok behúňa dosiahne v dôsledku opotrebenia 3 mm, letný indikátor sa zarovná s povrchom vzorky behúňa, čo znamená, že došlo k významnému zhoršeniu priľnavosti za mokra. Spoločnosť Continental odporúča, aby sa pri dosiahnutí 3 mm zvyškovej hĺbky drážok behúňa vykonala výmena letných pneumatík, pretože ide o optimálny kompromis medzi bezpečnosťou za mokra a ekonomickým hľadiskom.

Čo sú zimné indikátory opotrebovania behúňa (TWI)?

Hĺbka drážok behúňa zohráva úlohu pri riadení mnohých vlastností zimných pneumatík. Spoločnosť Continental z hľadiska priľnavosti v zimných podmienkach odporúča vymeniť zimné pneumatiky pri hĺbke drážok behúňa 4 mm. Hneď ako výška drážok behúňa dosiahne v dôsledku opotrebenia 4 mm, zimný indikátor sa zarovná s povrchom vzorky behúňa, čo znamená, že pneumatiky dosiahli svoju hranicu vhodnosti ich použitia v zimnom období.

article_66w_image1

*Test conditions: 205/55 R16 91H , ContiWinterContactTM TS 830, VW Golf V, braking on snow, from 50km/h to 0 km/h (status: 2013). The graphics shown here are for illustration purposes only. The braking distance of a vehicle depends on its type, its age, the brakes and the tyres used, as well as the road surface (Source: Continental Reifen Deutschland GmbH). Tyre pressure in relation to the vehicle manufacturer's recommendation (Source: Continental Reifen Deutschland GmbH). 

Súbory cookie používame na zaistenie čo najlepších skúseností používateľov s používaním našej stránky. Kliknite sem, ak potrebujete viac informácií alebo ak chcete zmeniť nastavenia súborov cookie.