Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

Výkonné počítače ako

elektronický mozog ID.3

AUTO, KTORÉ SA OVLÁDA ROVNAKO ĽAHKO AKO SMARTFÓN

Nebolo by skvelé, keby sa vaše auto, a najmä jeho softvér, používalo rovnako jednoducho ako váš smartfón? Ak by ste mohli jednoducho inštalovať aplikácie a služby, kedykoľvek by ste chceli? Ukážeme vám, že toto už nie je vízia budúcnosti.

SKÚŠOBNÁ JAZDA S CIRILOM KOMOTAROM

Slovinský vloger a automobilový novinár Ciril Komotar sa vydal na cestu, aby pre nás otestoval nový plne elektrický Volkswagen ID. 3 a najmä jeho pneumatiky. Pozrite sa, čo priniesla jeho jazda!

Štart
 


MODERNÉ AUTÁ AKO ELEKTRONICKÉ CENTRÁ

A car with symbols of modern electronic features.

Moderná elektronika prenáša údaje bleskovou rýchlosťou a tvorí základ autonómnej jazdy.

Atraktívne a pohodlné: dnešné autá ponúkajú rôzne elektronické funkcie, ktoré nám uľahčujú život. Prostredníctvom hlasu alebo dotykového displeja môžete ovládať väčšinu funkcií a rozhodnúť, akú hudbu chcete počúvať alebo kam chcete ísť. A povedzme si úprimne, komu by sa tieto funkcie a služby nepáčili?

Tieto funkcie sú síce pohodlné, ale vyžadujú si aj veľký výpočtový výkon. Odkiaľ teda pochádza?

Doteraz sa v automobiloch používalo niekoľko rôznych elektronických riadiacich jednotiek na napájanie rôznych funkcií, napríklad airbagu, klimatizácie alebo pripojenia k mobilnej sieti. Jedno vozidlo môže mať na palube až 100 alebo viac riadiacich jednotiek. Okrem toho moderné vozidlá strednej triedy obsahujú viac ako dva kilometre elektronickej kabeláže, ktorá napája rôzne systémy a umožňuje im vzájomnú komunikáciu. Bláznivé, však?

AUTO BUDÚCNOSTI SI VYŽADUJE EŠTE VIAC

S vývojom automobilov a rozšírením elektromobility a autonómnej jazdy budú zvýšené nároky moderných vozidiel príliš veľké na to, aby ich elektronika súčasných modelov zvládla. Najmä autonómna jazda bude generovať obrovské objemy údajov a ich zložitosť sa bude enormne zvyšovať, pretože vozidlá budú čoraz viac prepojené.

INOVATÍVNY SUPERMOZOG

A woman checks an on-board computer.

Výkonný hráč: Doska s plošnými spojmi je ústredným prvkom výkonného počítača.

Nový prototyp Volkswagen ID.3 je prispôsobený týmto požiadavkám a je založený na úplne novej architektúre. Vozidlo je vybavené dvoma výkonnými počítačmi. Jeden z nich - takzvaný "elektronický mozog" ID.3 - vyvinula spoločnosť Continental. Jeho úlohou je riadiť rôzne funkcie a dátové toky v aute, podobne ako v ľudskom mozgu. Počítač s doskou plošných spojov o veľkosti približne listu papiera A4 sa môže pochváliť rýchlosťou prenosu dát, ktorá je mnohonásobne vyššia ako pri štandardných obvodoch.

 

Je pre nás veľkým úspechom, že sa náš koncept servera dostáva do sériovej výroby v spoločnosti Volkswagen. Nejde len o novú éru vo vývoji komplexných elektronických architektúr, ale aj o míľnik v digitálnej transformácii.

Helmut Matschi, vedúci oddelenia sietí a informácií o vozidlách

ČO PRE VÁS AKO VODIČA ZNAMENÁ VÝKONNÝ POČÍTAČ?

The applications of a car are illustrated.

Vysoký výpočtový výkon pre plne elektrické a plne sieťové vozidlá.

Jednoducho povedané: takmer nekonečná flexibilita. Do auta si môžete jednoducho nainštalovať aplikácie a služby podľa vlastného výberu, rovnako ako do smartfónu. Bezpečnostné medzery sa dajú opraviť na diaľku a čoskoro bude dokonca možné inštalovať nové jazdné funkcie bez toho, aby vozidlo muselo navštíviť servis. Všetko bude prebiehať bezdrôtovo prostredníctvom mobilnej komunikačnej siete alebo WiFi.

To pre vás znamená, že vozidlo bude aktuálne aj po rokoch od jeho kúpy. Vďaka výkonným počítačom sa nákladné stiahnutia z trhu v dôsledku chýb softvéru stanú minulosťou.

PNEUMATIKY PRISPÔSOBENÉ PRE PLNE ELEKTRICKÉ VOZIDLÁ ID.3

A white Volkswagen ID.3.

Volkswagen ID.3 na pneumatikách Continental s nízkym valivým odporom.

Okrem týchto elektronických inovácií na palube sú špeciálne požiadavky kladené aj na pneumatiky vozidla ID.3 a jeho kontakt s vozovkou. Sme hrdí na to, že model ID.3 môžeme vybaviť aj našimi pneumatikami optimalizovanými pre plne elektrické vozidlo. Poskytujú:

  • nízky valivý odpor, ktorý šetrí energiu a pomáha zabezpečiť maximálny dojazd medzi nabitiami.

  • nízku hlučnosť pneumatík a vozovky pre pohodlie cestujúcich.

  • aerodynamický dizajn bočníc, ktorý pomáha minimalizovať aerodynamický odpor vozidla.

  • mobilitu aj v prípade defektu vďaka technológii ContiSeal™ spoločnosti Continental.

 

ZOSTAŇTE MOBILNÍ V PRÍPADE PREPICHNUTIA: ID.3 JE VYBAVENÝ TECHNOLÓGIOU CONTISEAL™.

Cross-section of a ContiSeal™ tire punctured by a nail
  • Technológia ContiSeal™ znižuje následky poškodenia behúňa pneumatiky: vďaka tejto jedinečnej technológii sa okamžite utesnia prierazy s priemerom do 5 mm (napr. spôsobené klincom).

  • Stála mobilita a nezmenený počet najazdených kilometrov - nie je potrebné okamžite zastaviť alebo meniť pneumatiky na ceste.

  • Neobmedzený jazdný výkon identický s pneumatikou bez technológie ContiSeal™ pri bežnom používaní.

Ďalšie informácie o technológii ContiSeal™

ELEKTRIZUJÚCI VÝKON V KOMBINÁCII S TRVALOU MOBILITOU

Letná pneumatika EcoContact™ 6 a zimná pneumatika WinterContact™ TS 850 P.

Letná pneumatika EcoContact™ 6 a zimná pneumatika WinterContact™ TS 850 P.

Naše pneumatiky ID.3 sú špeciálne prispôsobené individuálnym vlastnostiam vozidla a ľahko ich rozpoznáte podľa označenia Volkswagen ⊕ na bočnici. Toto označenie dokazuje, že pneumatiky prešli rôznymi testami a poskytujú kvalitu, pohodlie, výkon a hospodárnosť. Letná pneumatika EcoContact™ 6 a zimná pneumatika WinterContact™ TS 850 P Special boli prispôsobené špecifickým požiadavkám vozidla ID.3.