Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

Continental electric vehicle tires on the VW Volkswagen ID.3

Pneumatiky pre elektrické vozidlá

Najlepšie pneumatiky pre elektromobily a hybridy

Elektrické vozidlá a hybridné automobily s nízkymi emisiami sú hnacou silou transformácie mobility, ako ju poznáme. To znamená, že je čas dozvedieť sa viac o high-tech pneumatikách, vďaka ktorým mierime do budúcnosti bez emisií. I keď koleso už nemusíme objavovať úplne od základu, je potrebné zamerať sa na určité aspekty pneumatiky, aby sme pre elektromobily zaistili optimálny výkon. V závislosti od koncepcie vozidla sa môžu požiadavky na pneumatiky líšiť od nevýznamných po významné. Získajte informácie o meniacich sa požiadavkách na pneumatiky a našich novinkách v pneumatikách od spoločnosti Continental, ktoré splňujú požiadavky na dobu elektrickú.

Zvýšená hmotnosť znamená dlhšiu brzdnú dráhu, vysoký okamžitý točivý moment znamená vysoké opotrebovanie pneumatík

V porovnaní so spaľovacími automobilmi znižuje technológia elektrického pohonu hluk motora, emisie, údržbu a prevádzkové náklady. Jedným z dôsledkov mnohých výhod elektrického vozidla je však výrazné zvýšenie hmotnosti. Batérie sú ťažké a ich váha väčšmi zaťažuje pneumatiky.

Točivý moment elektrického motora má svoju pozitívnu i negatívnu stránku. V prvom rade to znamená okamžité zrýchlenie. V druhom rade tento vysoký okamžitý točivý moment väčšmi zaťažuje pneumatiky.

Počúvnite si, ako náš odborník na pneumatiky Nels vysvetľuje význam výkonu pneumatík pre elektrické vozidlá:


Štart

Naše inovácie pneumatík Continental splňujú hlavné výzvy, ktoré predstavujú elektrické vozidlá, tromi spôsobmi:

  • Pneumatiky pre elektrické vozidlá nesú väčšie zaťaženie a musia odolávať vysokému okamžitému točivému momentu, čo vedie k vyššiemu opotrebovaniu pneumatík, preto potrebujeme pneumatiky s robustnejšími konštrukciami a odolnejšími behúňovými zmesami.  
  • Vyššia hmotnosť a väčšia zotrvačnosť elektrických vozidiel znamenajú dlhšiu brzdnú dráhu, preto kladieme osobitný dôraz na optimálnu priľnavosť.
  • Vďaka vysokému okamžitému točivému momentu, zvýšenej hmotnosti, požiadavkám na vysokú životnosť a nižším emisiám prichádza ešte väčšia nutnosť minimálneho valivého odporu, takže pneumatiky pre elektromobily ponúkajú plynulejšiu, energeticky úspornejšiu jazdu.

Sprievodca pneumatikami pre elektrické a hybridné automobily

Výber správnych pneumatík pre elektrické vozidlá je zásadný pre účinnosť, brzdný výkon a kilometrový výkon elektromobilu. Čo je potrebné vziať do úvahy pri nákupe nových pneumatík pre elektrické alebo hybridné autá:

Ako si vybrať pneumatiky pre elektrické vozidlá

Vyberte vhodné pneumatiky pre vaše elektrické auto

Kúpou e-automobilu alebo hybridu ste si už predplatili budúcnosť mobility. Doplňte svoje špičkové auto o pneumatiky navrhnuté ako doplnok technológie elektrických vozidiel. Prémiové rady pneumatík od spoločnosti Continental so svojimi najmodernejšími výrobnými postupmi splňujú požiadavky, ktoré sa kladú na dnešné elektrické vozidlá.

Skontrolujte index nosnosti pneumatík

Nákup pneumatík, ktoré unesú váhu vášho vozidla, je vždy dôležitý, ale pri výbere pneumatiky pre elektromobil je zásadný. Vzhľadom na hmotnosť elektrického automobilu potrebujete robustnejšie pneumatiky. Môžete napríklad vziať do úvahy pneumatiky XL, ktoré majú podstatne vyššiu nosnosť než štandardné pneumatiky.

Pneumatiky s nízkym valivým odporom pre elektrické vozidlá

Valivý odpor pneumatiky má pri elektromobiloch ešte väčší význam. Nižší valivý odpor znamená dlhší elektrický dojazd a vyššiu účinnosť, a zároveň prispieva k celkovej udržateľnosti prevádzky vášho vozidla. Náš EcoContact ™ 6 dosahuje optimálnu rovnováhu medzi rozmermi pneumatík a rozložením komponentov. High-tech behúňovej zmesi ponúka efektívne spojenie medzi silikou a kaučukom. To umožňuje optimálne prispôsobenie zmesi meniacim sa podmienkam na ceste, čo v konečnom dôsledku zlepšuje valivý odpor a znižuje opotrebovanie pneumatiky..


Optimálna adhézia pre kratšiu brzdnú dráhu elektrických automobilov

Vyššia hmotnosť vozidla znamená aj dlhšiu brzdnú dráhu. Dobrá pneumatika to môže vynahradiť, takže je dôležité používať čo najlepšiu možnú behúňovú zmes. Napríklad náš EcoContact ™ 6 sa spolieha na svoju prémiovou zmes Green Chilli 2.0 s aditívami pre lepší brzdný výkon, a to i pre ťažšie elektromobily. 

Pneumatiky so zníženou hlučnosťou pre elektrické vozidlá

Pri absencii zvuku motora prispievajú pneumatiky so zníženou hlučnosťou k plynulému a tichému zážitku z jazdy, vďaka zníženiu množstva hluku prenášaného do kabíny cestujúcich. Naša technológia ContiSilent ™ eliminujúca hluk pneumatík je navrhnutá tak, aby znižovala vnútorný hluk na všetkých povrchoch vozovky a viedla k väčšiemu komfortu. ContiSilent ™ pomáha znižovať hlučnosť v interiéri vozidla až o 9 dB (A) v závislosti od typu vozidla, jeho rýchlosti a povrchu vozovky. Je k dispozícii aj pre EcoContact ™ 6 a je kompatibilný so všetkými bežne dostupnými ráfikmi.

Odolnejšie behúňové zmesi, ktoré vydržia točivý moment elektromobilu

Elektrické vozidlá sa môžu pochváliť okamžitým točivým momentom, čo znamená, že zrýchľujú v okamihu, keď zošliapnete pedál. Vysoký okamžitý točivý moment elektrických vozidiel však môže zároveň zvýšiť opotrebovanie. Okrem dobrej priľnavosti vyžaduje behúňová zmes použitá na výrobu pneumatík elektrických vozidiel aj nízky valivý odpor.

Continental tire production

EcoContact ™ 6 - naša najlepšia pneumatika pre elektromobily

Vývojoví pracovníci pneumatík spoločnosti Continental čelili výzvam revolúcie v oblasti mobility. Napríklad EcoContact ™ 6 rieši špecifické problémy vyvolané zvýšenou hmotnosťou elektromobilov a hybridov. Pomáha vyvážiť potrebu nízkeho valivého odporu, vysokej priľnavosti a odolnosti. Aj naše ďalšie prémiové rady pneumatík od spoločnosti Continental so svojimi najmodernejšími technológiami už splňujú požiadavky, ktoré vznikajú pre súčasné elektrické vozidlá.

Ochrana, opatera a údržba pneumatík pre elektromobily

Pre predĺženie životnosti pneumatík elektrických vozidiel je obzvlášť dôležitá údržba. Rovnako ako pri ostatných pneumatikách by ste mali pravidelne kontrolovať tlak vzduchu v pneumatikách a v prípade potreby ho upraviť. Správne nastavenie kolies znižuje opotrebovanie pneumatík a malo by sa kontrolovať každých 6 mesiacov, alebo i skôr, v prípade, že narazíte na obrubník, výmoľ či inú prekážku. Odborník môže skontrolovať nadmerné opotrebovanie, predovšetkým na vnútornej hrane pneumatiky, a podľa potreby odporučí ich rotáciu na vozidle alebo výmenu.

Pokiaľ je to možné, nahraďte klasické OE pneumatiky, ktoré neboli navrhnuté pre potreby elektrických vozidiel, ale boli špeciálne vyrobené tak, aby zodpovedali presnému modelu vozidla. Spoločnosť Continental dodáva špeciálne OE pneumatiky pre Teslu a nový Volkswagen ID.3.

Nájdite správne pneumatiky Continental