Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image1_lg

ContiSilent™ – Znížený hluk v interiéri

Ticho je zvuk. Luxusný výrobok.

topic_intro_image1

ContiSilent™ je technológia na zníženie hluku pneumatík vyvinutá spoločnosťou Continental.

Prehľad faktov

  • Znížený hluk v interiéri na všetkých typoch povrchov vozoviek
  • ContiSilent™ funguje vo všetkých poveternostných podmienkach
  • Bez zmeny ostatných jazdných vlastností
  • Žiadny negatívny vplyv na dojazd a možnosti zaťaženia/rýchlosti
  • Rovnaká montáž a skladovanie ako pri štandardných pneumatikách

O technológii

Menej hluku, viac relaxu.

ContiSilent™ je technológia na zníženie hluku pneumatík vyvinutá spoločnosťou Continental. Je navrhnutá na zníženie hluku v interiéri na všetkých typoch povrchov vozoviek. Pneumatiky ContiSilent™ sú vybavené vnútorným pohlcovačom, polyuretánovou penou, ktorá je prilepená k vnútornému povrchu behúňa. Štruktúra peny zostáva nedotknutá bez ohľadu na teplotu.

ContiSilent™ pomáhajú znížiť vnútorný hluk vozidla až o 9 dB (A), v závislosti od typu vozidla, jeho rýchlosti a povrchu vozovky. V súčasnosti je táto technológia k dispozícii len pre letné pneumatiky a je kompatibilná so všetkými bežne dostupnými diskami. Jazdné vlastnosti nie sú ovplyvnené a neexistuje žiadny negatívny vplyv na dojazd a možnosti zaťaženia/rýchlosti. Odporúča sa montáž na štyroch miestach. 


Technické detaily

topic_intro_image1

Pneumatiky ContiSilent™ obsahujú polyuretánovú penu na polyéterovom základe. Tá je pevne nanesená v priľnavé vrstve na vnútornej časti pneumatiky v oblasti behúňa.

topic_intro_image1

ContiSilent™ znižuje hluk vo vnútri vozidla až o 9 db (A), a to dokonca aj pri vysokých rýchlostiach. Úroveň zniženia hluku je závislá na type vozidla, rýchlosti a povrchu vozovky.