Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

The Contidrom

Výsledky testov celoročných pneumatík

Celoročné pneumatiky od spoločnosti Continental: Výsledky testov a hodnotenia

Tire tests performed on Conti tires

Stručné fakty: hlavné veci, ktoré treba vedieť o výsledkoch testov celoročných pneumatík od spoločnosti Continental:

  • Celoročné pneumatiky Continental ponúkajú skvelý výkon v miernom podnebí po celý rok
  • Všetky inovácie spoločnosti Continental musia pred tým, ako sa dostanú do výroby, prejsť režimom intenzívneho testovania
  • Naše celoročné pneumatiky získali za svoj výkon niekoľko ocenení

V spoločnosti Continental by sme sa mohli o kvalite našich celoročných pneumatík rozprávať aj celý deň. Nemusíte nás však brať za slovo! Recenzie a nezávislé testy pneumatík potvrdzujú, že naše celoročné pneumatiky sú výkonné a spoľahlivé. Ak žijete v miernom podnebí a hľadáte celoročné pneumatiky na svoj osobný automobil, obytný automobil, dodávkové vozidlo alebo SUV, pozrite sa, ako nezávislé recenzie, hodnotenia a testy pneumatík posúdili náš rad celoročných pneumatík.


Prečo sú celoročné pneumatiky také univerzálne?

Celoročné pneumatiky ponúkajú v miernom podnebí skvelý výkon po celý rok. Keďže celoročné pneumatiky značky Continental sú osobitne určené na to, aby poskytovali impozantnú priľnavosť v letných aj zimných podmienkach a dobrý brzdný výkon na suchých aj mokrých vozovkách, ako aj na kašovitom povrchu, pri jazde s našimi celoročnými pneumatikami sa môžete cítiť bezpečne. 

Testy celoročných pneumatík

Tire tests performed on Conti tires

V spoločnosti Continental myslíme v prvom rade na vašu bezpečnosť a pri vývoji našich pneumatík zohľadňujeme všetky možné aspekty bezpečnosti a komfortu. Všetky inovácie spoločnosti Continental musia pred tým, ako sa dostanú do výroby, prejsť režimom intenzívneho testovania. Naši konštruktéri cestujú po celom svete od Nemecka cez Švédsko až po USA s cieľom zaistiť, aby každú pneumatiku Continental – či už ide o zimnú, letnú alebo celoročnú, prípadne o pneumatiky používané pri športových aktivitách a v teréne – naši odborníci otestovali v širokom spektre poveternostných podmienok a na všetkých typoch povrchu.

V skutočnosti musí každá nová pneumatika absolvovať stovky testovacích kilometrov v našom hlavnom testovacom centre Contidrom v nemeckom Hannoveri. Okrem toho, aj keď naše pneumatiky podrobujeme intenzívnejšiemu testovaniu než ktorákoľvek iná značka, je pre nás dôležité, aby naše pneumatiky podali dobrý výkon aj v nezávislých testoch. A podávajú: pneumatiky od spoločnosti Continental sú v nezávislých testoch pravidelne hodnotené ako najlepšie. Nemecké združenie motoristov ADAC, ako aj renomované časopisy vrátane AutoBild a AutoZeitung nás niekoľkokrát zvolili za najlepšiu značku pneumatík roka. Tieto úspechy nás napĺňajú hrdosťou, pretože to znamená, že motoristi vedia, že keď jazdia s pneumatikami Continental, sú v bezpečných rukách.
Pokiaľ však ide o testovanie a hodnotenie celoročných pneumatík, je náročné dosiahnuť úspech vo všetkých kategóriách. Pri týchto jedinečných pneumatikách sa musia skombinovať vlastnosti doslova pre všetky ročné obdobia a musí sa nájsť rovnováha medzi technológiou zimných a letných pneumatík. Zároveň sa musí zaistiť vynikajúca trakcia, jazdné vlastnosti, brzdný výkon, komfort a aj kilometrový výkon.

Rad celoročných pneumatík od spoločnosti Continental našťastie získal výborné recenzie a hodnotenia u zákazníkov, ktorí ich často odporúčajú ostatným. Všetky naše celoročné pneumatiky sa vyznačujú odolnými bočnicami, vynikajúcim dezénom, prispôsobiteľnou kaučukovou zmesou a celkovým vysokým výkonom vo všetkých poveternostných podmienkach, až na tie najextrémnejšie.

TIE NAJLEPŠIE CELOROČNÉ PNEUMATIKY DOSAHUJÚCE NAJLEPŠÍ VÝKON PO CELÝ ROK

Naše skvelé výsledky testov hovoria samy za seba. Ocenené pneumatiky od spoločnosti Continental dosahujú v nezávislých odvetvových testoch vynikajúce výsledky a dokážu vyhovieť vašim požiadavkám na pneumatiky po celý rok. Vyberte si!


Najlepšie hodnotené celoročné pneumatiky Continental

Jednou z našich najvýkonnejších pneumatík podľa externých recenzií je pneumatika Continental AllSeasonContact™. Jeden z popredných nemeckých motoristických časopisov AutoBild dokonca v roku 2020 udelil našej celoročnej pneumatike príkladné ocenenie. AutoBild sa osobitne zmienil aj o pneumatike AllSeasonContact™ s cieľom preukázať jej vynikajúci záber na snehu, ktorý je lepší ako v prípade niektorých špecializovaných pneumatík.

Ďalšie recenzie obsahovali aj tieto komentáre:  – „Väčšina vodičov sa zhodla na tom, že táto pneumatika je vynikajúca na snehu, zaisťuje dobrú presnosť riadenia, jazdné vlastnosti a priľnavosť za mokra, a preukázala aj dobré výsledky z hľadiska aquaplaningu a dobrého opotrebenia.“

–  „… tieto pneumatiky podali veľmi dobrý výkon v rôznych podmienkach vrátane snehu/kaše, hustého dažďa a suchých podmienok.“

– „… tieto pneumatiky mali vynikajúci jazdný komfort, plynulosť, trakciu a boli tiché.“

Pneumatika Continental VanContact™ 4Season získala aj chvályhodné ocenenie od časopisu Promobil, nemeckého najstaršieho a európskeho najvýznamnejšieho časopisu pre obytné dodávkové vozidlá. Časopis dospel pri testovaní našich celoročných pneumatík k týmto výsledkom:

  • Veľmi dobrá trakcia, bočné vedenie a brzdenie na snehu
  • Ľahké ovládanie za mokra
  • Veľmi dobrá priľnavosť v suchých zákrutách
  • Výborný valivý odpor
  • Nízka hlučnosť na ceste

Súvisiace články

Celoročné pneumatiky Continental

All-season tire

Užite si každú sezónu s jednou sadou pneumatík. Bezpečne sa dostaňte do cieľa za všetkých jazdných podmienok.

Viac tu

Ako fungujú celoročné pneumatiky

A car driving on an ocean road with all-season tires

Ako sa celoročné pneumatiky líšia od zimných a letných pneumatík? Tu nájdete kľúčové fakty o celoročných pneumatikách!

Viac tu

Celoročné pneumatiky pre obytné automobily

A motorhome with all-season tires in a scenic ocean setting

S rastúcou popularitou obytných automobilov je čas zvážiť výber správnych pneumatík pre váš obytný automobil. Tip spoločnosti Continental: celoročné pneumatiky.

Viac tu

Hĺbka dezénu, právne predpisy týkajúce sa pneumatík a kedy vymeniť celoročné pneumatiky

Person checking their tire tread using a tread depth gauge

Kľúčové fakty o celoročných pneumatikách, zákonoch o pneumatikách, hĺbke dezénu a čase ich výmeny.

Viac tu

Sprievodca nákupom celoročných pneumatík

An EV plugged into charge point with tires in full view

Všetko, čo potrebujete vedieť o kúpe celoročných pneumatík.

Viac tu