Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

Car driving through a city during autumn

Celoročné pneumatiky: Hĺbka dezénu, právne predpisy týkajúce sa pneumatík a kedy vymeniť pneumatiky

 

Stručné fakty: hlavné veci, ktoré treba vedieť o celoročných pneumatikách

  • Vhodnosť celoročných pneumatík závisí od podnebia, v ktorom žijete
  • Pneumatiky sú určené na jazdu po celý rok v miernom podnebí
  • Celoročné pneumatiky od spoločnosti Continental spĺňajú požiadavky právnych predpisov väčšiny krajín týkajúcich sa pneumatík. Na preukázanie súladu je na bočnici pneumatiky znázornený symbol trojvršia so snehovou vločkou, 3PMS. Ak však chcete predísť pokutám a zachovať bezpečnosť, vždy je najlepšie oboznámiť sa s miestnymi právnymi predpismi o zimných pneumatikách.
  • V záujme zachovania optimálnej trakcie a bezpečnosti pravidelne kontrolujte hĺbku dezénu svojich celoročných pneumatík


Či už uvažujete o kúpe celoročných pneumatík alebo ich už máte, existuje niekoľko dôležitých vecí, ktoré o nich treba vedieť, pokiaľ ide o bezpečnosť, hĺbku dezénu a zákonné požiadavky. V tomto článku sa preskúma každý z týchto faktorov, takže môžete byť dobre informovaní o používaní celoročných pneumatík. Poďme na to!


Kedy je vhodné nasadiť celoročné pneumatiky?

Celoročné pneumatiky môžete nasadiť kedykoľvek, pretože sú vyvinuté tak, aby sa na nich v miernom podnebí jazdilo po celý rok. Účelom celoročných pneumatík Continental je poskytovať vynikajúcu priľnavosť za letných aj zimných podmienok a dobrý brzdný výkon na suchých aj mokrých cestách aj v kašovitom snehu. Ponúkajú aj vynikajúci kilometrový výkon a prevádzkovú hospodárnosť.

Ak žijete v miernom podnebí a nikdy nemusíte čeliť drsným zimným alebo extrémnym letným podmienkam, používanie celoročných pneumatík je skvelou voľbou, pretože poskytujú motoristom vynikajúci výkon a väčší komfort po celý rok.

Ako sa definuje mierne podnebie, z hľadiska používania pneumatík?

Car driving through a city in the snow

Mierne podnebie je podnebie, kde ortuť teplomera zriedka klesne pod bod mrazu. Oblasť, kde sa motorista občas pravdepodobne stretne s náročnými jazdnými podmienkami, ako sú husté sneženie, ľad a extrémne nízke teploty.

Ak čelíte drsným zimným podmienkam s ľadom a snehom, sezónne pneumatiky sú pre vás tou najlepšou voľbou. Zimné pneumatiky sa obvykle používajú od októbra do apríla, letné pneumatiky zas od apríla do septembra.

Hlavná vec, ktorú treba mať na pamäti, je, že letné a zimné pneumatiky sú špeciálne určené do špecifických a často extrémnych poveternostných podmienok, zatiaľ čo celoročné pneumatiky sú skvelé univerzálne pneumatiky. Ak sa pri výbere pneumatík neviete rozhodnúť, kontaktujte miestneho predajcu, ktorý vám poskytne rady na mieru.

TIE NAJLEPŠIE CELOROČNÉ PNEUMATIKY DOSAHUJÚCE NAJLEPŠÍ VÝKON PO CELÝ ROK

Naše skvelé výsledky testov hovoria samy za seba. Ocenené pneumatiky od spoločnosti Continental dosahujú v nezávislých odvetvových testoch vynikajúce výsledky a dokážu vyhovieť vašim požiadavkám na pneumatiky po celý rok. Vyberte si!


Poznajte, miestne právne predpisy týkajúce sa pneumatík

Continental’s all-season tires proudly display the 3PMS symbol on the sidewall indicating that they are suitable for driving in winter and compliant with tire laws in most countries. This means you won’t have to swap out your all-season tires in the winter months. However, it pays to double check specific requirements for where you live or plan to travel. Consult your local winter tire laws to avoid fines and ensure safety.

Význam hĺbky dezénu celoročných pneumatík

Person checking their tire tread using a tread depth gauge

Vaše pneumatiky tvoria základné spojenie medzi vaším vozidlom a vozovkou. Preto je dezén behúňa vašich celoročných pneumatík tak neuveriteľne dôležitý. Behúň počas jazdy priľne k vozovke. Takže ak nie je dostatočne hlboký, vaše vozidlo stratí trakciu a brzdná vzdialenosť sa predĺži; plytké drážky dezénu pritom sťažujú ovládanie vozidla za mokra a zvyšujú pravdepodobnosť aquaplaningu.

Spoločnosť Continental dôrazne odporúča, aby sa hĺbka dezénu z bezpečnostných dôvodov kontrolovala raz mesačne. Na tento účel sa pozrite na indikátory opotrebenia dezénu skryté medzi drážkami vašich pneumatík, príp. použite merač hĺbky dezénu.


Súvisiace články

Celoročné pneumatiky Continental

All-season tire

Užite si každú sezónu s jednou sadou pneumatík. Bezpečne sa dostaňte do cieľa za všetkých jazdných podmienok.

Viac tu

Ako fungujú celoročné pneumatiky

A car driving on an ocean road with all-season tires

Ako sa celoročné pneumatiky líšia od zimných a letných pneumatík? Tu nájdete kľúčové fakty o celoročných pneumatikách!

Viac tu

Celoročné pneumatiky pre obytné automobily

A motorhome with all-season tires in a scenic ocean setting

S rastúcou popularitou obytných automobilov je čas zvážiť výber správnych pneumatík pre váš obytný automobil. Tip spoločnosti Continental: celoročné pneumatiky.

Viac tu

Celoročné pneumatiky od spoločnosti Continental: Výsledky testov a hodnotenia

Tire tests performed on Conti tires

Nemusíte nám veriť na slovo, ako dobre fungujú naše celoročné pneumatiky. Stačí sa pozrieť na naše hodnotenia a recenzie!

Viac tu

Sprievodca nákupom celoročných pneumatík

An EV plugged into charge point with tires in full view

Všetko, čo potrebujete vedieť o kúpe celoročných pneumatík.

Viac tu