Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

A motorhome with all-season tires in a scenic ocean setting

Celoročné pneumatiky pre obytné vozidlá

Celoročné pneumatiky pre obytné automobily

 

Stručné fakty: hlavné veci, ktoré treba vedieť o celoročných pneumatikách pre obytné automobily:

  • predaj obytných automobilov sa počas pandémie výrazne zvýšil,
  • celoročné pneumatiky pre obytné automobily sú skvelou voľbou vďaka bezpečnosti a výkonu po celý rok,
  • vodiči obytných automobilov musia pri rozhodovaní o tom, ktoré pneumatiky použijú na cestovanie, zvážiť, v akom podnebí budú jazdiť,
  • udržiavanie celoročných pneumatík pre obytné automobily predĺži ich životnosť a umožní optimálny výkon a bezpečnosť.

Niet pochýb o tom, že zdravotná kríza spôsobená pandémiou COVID-19 zmenila spôsob, akým robíme veľa vecí. V dôsledku pandémie vzniklo mnoho nových trendov od častejšej práce z domu a online nakupovania až po dochádzanie do práce na bicykli.

Táto situácia zmenila aj spôsob, akým sa niektorí z nás rozhodujú o tom, ako strávia dovolenku. Vzhľadom na to, že sa cestovné obmedzenia neustále menia, veľa ľudí využilo pandémiu ako príležitosť objavovať vlastné dvory. A čo je na to vhodnejšie ako cestovanie v obytnom automobile?

Zvážte montáž celoročných pneumatík na svoj mobilný automobil

A motorhome with all-weather tires driving in the rain on wet roads

Či už sa chystáte na výlet v zime, v lete alebo niekedy medzi tým, celoročné pneumatiky pre obytné automobily môžu byť pre váš karavan skvelou voľbou. Ponúkajú všestrannú bezpečnosť, spoľahlivú trakciu v širokom spektre poveternostných podmienok a vynikajúce jazdné vlastnosti a výkon.

Kedy je najlepšie použiť celoročné pneumatiky na obytný automobil?

Celoročné pneumatiky pre obytné automobily boli vyvinuté tak, aby po celý rok podávali výkon v miernom podnebí a spoločnosť Continental ponúka v segmente celoročných pneumatík najlepší výber. Účelom všetkých modelov je poskytovať impozantnú priľnavosť na letných aj zimných vozovkách, ako aj dobrý brzdný výkon na suchých aj mokrých cestách – dokonca aj v kašovitom snehu. Okrem toho ponúkajú aj vynikajúci kilometrový výkon. Je však dôležité si uvedomiť, že nie sú prispôsobené drsným zimným podmienkam. 

TIE NAJLEPŠIE CELOROČNÉ PNEUMATIKY DOSAHUJÚCE NAJLEPŠÍ VÝKON PO CELÝ ROK

Naše skvelé výsledky testov hovoria samy za seba. Ocenené pneumatiky od spoločnosti Continental dosahujú v nezávislých odvetvových testoch vynikajúce výsledky a dokážu vyhovieť vašim požiadavkám na pneumatiky po celý rok. Vyberte si!


Zvážte nadmorskú výšku a teplotu pri cestování

A motorhome with all-season tires on a road trip

Pri rozhodovaní o tom, či sú celoročné pneumatiky tým správnym riešením pre vás, je dôležité vziať do úvahy priemernú klímu v mieste, kde žijete, a kde budete so svojím obytným automobilom cestovať. Celoročné pneumatiky Continental ponúkajú vodičom, ktorí jazdia v miernom podnebí, bezpečnosť a prémiový výkon.

Napríklad ak plánujete výlet do hôr, mali by ste si pozrieť priemerné poveternostné podmienky v danom ročnom období. Ak sa v zime nachádzate vysoko v Alpách, existuje veľká šanca, že budete čeliť veľkému množstvu snehu a ľadu – prírodné živly, ktoré nie sú vhodné pre celoročné pneumatiky obytného vozidla. Ak však navštívite Alpy počas leta, keď prevládajú mierne až chladné teploty možno s trochou snehu, môžete sa na celoročné pneumatiky pre obytné vozidlá spoľahnúť.

Poznámka: Ak sa so svojim obytným automobilom chystáte do hôr, venujte zvýšenú pozornosť tlak vzduchu v pneumatikách. Ak nahustíte pneumatiky na odporúčaný tlak na úrovni hladiny mora, potom však cestujete do vyššej nadmorskej výšky, tlak vzduchu vo vašich pneumatikách sa pri naberaní nadmorskej výšky zvýši a možno bude potrebné ho upraviť. Informácie o správnom nahustení vždy nájdete v príručke vozidla poskytnutej jeho výrobcom.

Tipy na starostlivosť o celoročné pneumatiky pre obytné automobily

Ako majiteľ obytného automobilu budete chcieť zaistiť, aby vaše pneumatiky pre obytné automobily boli vo výbornom kvôli bezpečnosti a preto, že to môže predĺžiť ich životnosť. Ponúkame naše najlepšie tipy na ich údržbu:

Tire damage

Pred každou jazdou ich vždy prezrite 

Budete tak mať príležitosť zistiť, či nedošlo k poškodeniu alebo či je potrebné ich vzájomne vymeniť či nahustiť. Osobitnú pozornosť venujte prípadným zárezom, prasklinám a vydutiam na bočniciach.

Air pressure

Skontrolujte tlak vzduchu 

Tak ako pri bežných pneumatikách aj v prípade pneumatík pre obytné automobily by ste mali najmenej raz za tri týždne kontrolovať tlak vzduchu, a to aj vtedy, keď máte v úmysle svoj obytný automobil niekoľko mesiacov nepoužívať. Udržiavanie tlaku vzduchu prispeje k zaisteniu dlhšej životnosti pneumatík.

Tread depth

Skontrolujte hĺbku dezénu

Pri kontrole tlaku v pneumatikách skontrolujte aj hĺbka dezénu. Na tento účel sa pozrite na indikátory opotrebenia dezénu na pneumatikách, príp. použite merač hĺbky dezénu.

manufacturer´s vehicle handbook

Celková hmotnosť obytného automobilu nesmie prekročiť index nosnosti

Z hľadiska ochrany vašich pneumatík pre obytný automobil a vašej bezpečnosti je dôležité, aby ste dodržiavali pokyny týkajúce sa hmotnosti. Informácie o maximálnej hmotnosti vozidla nájdete v príručke vozidla poskytnutej jeho výrobcom.

Hmotnosť obytného automobilu musí byť rovnomerne rozložená 

Aby sa zabránilo zvýšenému opotrebeniu jednej alebo dvoch pneumatík, hmotnosť musí byť rovnomerne rozložená na všetkých štyroch pneumatikách obytného automobilu. Ak si nie ste istí, ako to skontrolovať, požiadajte miestneho odborníka na pneumatiky, aby urobil prehliadku vášho vozidla.

Tire storage

Ak pneumatiky nepoužívate, zakryte ich

Ak váš obytný automobil zostane niekoľko mesiacov zaparkovaný na príjazdovej ceste, ulici alebo v garáži, pneumatiky zakryte, aby ste zabránili ich starnutiu vplyvom UV žiarenia.

Súvisiace články

Celoročné pneumatiky Continental

All-season tire

Užite si každú sezónu s jednou sadou pneumatík. Bezpečne sa dostaňte do cieľa za všetkých jazdných podmienok.

Viac tu

Ako fungujú celoročné pneumatiky

A car driving on an ocean road with all-season tires

Ako sa celoročné pneumatiky líšia od zimných a letných pneumatík? Tu nájdete kľúčové fakty o celoročných pneumatikách!

Viac tu

Celoročné pneumatiky od spoločnosti Continental: Výsledky testov a hodnotenia

Tire tests performed on Conti tires

Nemusíte nám veriť na slovo, ako dobre fungujú naše celoročné pneumatiky. Stačí sa pozrieť na naše hodnotenia a recenzie!

Viac tu

Hĺbka dezénu, právne predpisy týkajúce sa pneumatík a kedy vymeniť celoročné pneumatiky

Person checking their tire tread using a tread depth gauge

Kľúčové fakty o celoročných pneumatikách, zákonoch o pneumatikách, hĺbke dezénu a čase ich výmeny.

Viac tu

Sprievodca nákupom celoročných pneumatík

An EV plugged into charge point with tires in full view

Všetko, čo potrebujete vedieť o kúpe celoročných pneumatík.

Viac tu