Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

Detail of Continental all-season tire

Ako fungujú celoročné pneumatiky

Čo treba vedieť o celoročných pneumatikách

A car driving on wet roads in rainy weather

Stručné fakty: hlavné veci, ktoré treba vedieť o celoročných pneumatikách:

  • Spájajú to najlepšie z letných a zimných pneumatík do jednej celoročnej pneumatiky, ktorá poskytuje spoľahlivý výkon za teplých aj chladných, vlhkých aj suchých poveternostných podmienok.
  • Celoročné pneumatiky umožňujú vodičom počas celého roka používať rovnakú súpravu pneumatík bez potreby ich sezónneho prezúvania.
  • Rozhodujúca je vaša miestna klíma. Celoročné pneumatiky sú vyvinuté tak, aby podávali dobrý výkon v miernejšom podnebí
  • Pravidelnou kontrolou a údržbou pneumatík zaistíte optimálny výkon a bezpečnosť

Celoročné pneumatiky teda predstavujú spojenie technológií letnej a zimnej pneumatiky s cieľom vytvoriť jednu robustnú a univerzálnu pneumatiku, ktorá ponúka najlepší výkon v miernych poveternostných podmienkach. Pozrime sa bližšie na túto univerzálnu pneumatiku!


Alternatíva prezúvania letných a zimných pneumatík

Sezónne pneumatiky ponúkajú najlepší výkon v podmienkach, do ktorých sú špeciálne určené. Mnohým majiteľom áut však výmena pneumatík každých šesť mesiacov nemusí vyhovovať. Takže ak jazdíte v miernom podnebí, celoročné pneumatiky môžu byť pre vás vhodné. Stačí ich namontovať raz a ponechať na aute, či už má pršať, svietiť slnko alebo poprašok snehu. 

Ako sa celoročné pneumatiky líšia od iných typov pneumatík?

A woman driving a small car in the city

Celoročné pneumatiky od spoločnosti Continental v sebe spájajú vlastnosti letných aj zimných pneumatík a ponúkajú hybridné riešenie, ktoré vodičom poskytuje to najlepšie zo všetkého, pokiaľ nejazdia za extrémnych poveternostných podmienok.

Vyznačujú sa solídnou hĺbkou dezénu, ktorá nie je ani príliš plytká, ani príliš hlboká, vďaka čomu si vodič po celý rok udržiava úplnú kontrolu.

Prispôsobivá celoročná zmes poskytuje vodičovi špičkový výkon na zasnežených a mokrých zimných cestách. Celoročné pneumatiky poskytujú vďaka pružnému profilu dezénu pozostávajúcemu z otvorených ramien s minimálnymi lamelami dobrý brzdný výkon na suchých aj mokrých letných cestách.

Celkovo je dôležité si zapamätať, že letné a zimné pneumatiky sú špeciálne prispôsobené tomu, aby poskytovali optimálny výkon v poveternostných podmienkach, do ktorých sú určené, zatiaľ čo celoročné pneumatiky pohodlne zvládnu všetky poveternostné podmienky, až na tie extrémne.

TIE NAJLEPŠIE CELOROČNÉ PNEUMATIKY DOSAHUJÚCE NAJLEPŠÍ VÝKON PO CELÝ ROK

Naše skvelé výsledky testov hovoria samy za seba. Ocenené pneumatiky od spoločnosti Continental dosahujú v nezávislých odvetvových testoch vynikajúce výsledky a dokážu vyhovieť vašim požiadavkám na pneumatiky po celý rok. Vyberte si!


Pre koho sú celoročné pneumatiky vhodné?

A car driving on a motorway

Ak jazdíte v miernejšom podnebí môžu byť celoročné pneumatiky výhodnejšou voľbou. Platí to pre širokú škálu vozidiel. Či už jazdíte na sedane, kompaktnej triede alebo SUV, naše celoročné pneumatiky sú dostupné v kompatibilných rozmeroch.

Naše pneumatiky s vylepšenými vlastnosťami na dosiahnutie nižšieho valivého odporu ponúkajú výrazné zníženie spotreby paliva, vďaka čomu sú vhodnou alternatívou aj pre elektrické vozidlá.

V niektorých častiach sveta sa môže vyžadovať, aby boli vaše pneumatiky označené symbolom trojvršia so snehovou vločkou. Naše pneumatiky spĺňajú aj túto podmienku. Takže aj keď celoročné pneumatiky odporúčame len do mierneho podnebia, všetky naše celoročné produkty sú schválené aj na zimné použitie.


Údržba celoročných pneumatík

 

Tak ako všetky ostatné pneumatiky, aj celoročné pneumatiky potrebujú pravidelnú údržbu. Zlepší sa tým nielen riadenie, trakcia a výkon vozidla pre pohodlnú jazdu, ale predĺži sa aj životnosť pneumatík. Takže či už vlastníte zimné, letné pneumatiky s núdzovým dojazdom (runflat) alebo celoročné pneumatiky, vždy majte na pamäti tieto úkony:

  • Pravidelne kontrolujte tlak v pneumatikách a informácie o odporúčanom tlaku v predných a zadných pneumatikách si vždy pozrite v príručke k vozidlu
  • Aj keď máte vo vozidle senzor TPMS , spoločnosť Continental odporúča, aby sa kontrola tlaku v pneumatikách vykonávala ako bežné preventívne opatrenie raz za dva až štyri týždne
  • Pri kontrole tlaku v pneumatikách vždy skontrolujte aj hĺbka dezénu. Na tento účel sa pozrite na indikátory opotrebenia dezénu na pneumatikách, príp. použite merač hĺbky dezénu


Súvisiace články

Celoročné pneumatiky Continental

All-season tire

Užite si každú sezónu s jednou sadou pneumatík. Bezpečne sa dostaňte do cieľa za všetkých jazdných podmienok.

Viac tu

Celoročné pneumatiky pre obytné automobily

A motorhome with all-season tires in a scenic ocean setting

S rastúcou popularitou obytných automobilov je čas zvážiť výber správnych pneumatík pre váš obytný automobil. Tip spoločnosti Continental: celoročné pneumatiky.

Viac tu

Celoročné pneumatiky od spoločnosti Continental: Výsledky testov a hodnotenia

Tire tests performed on Conti tires

Nemusíte nám veriť na slovo, ako dobre fungujú naše celoročné pneumatiky. Stačí sa pozrieť na naše hodnotenia a recenzie!

Viac tu

Hĺbka dezénu, právne predpisy týkajúce sa pneumatík a kedy vymeniť celoročné pneumatiky

Person checking their tire tread using a tread depth gauge

Kľúčové fakty o celoročných pneumatikách, zákonoch o pneumatikách, hĺbke dezénu a čase ich výmeny.

Viac tu

Sprievodca nákupom celoročných pneumatík

An EV plugged into charge point with tires in full view

Všetko, čo potrebujete vedieť o kúpe celoročných pneumatík.

Viac tu