Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image1_lg

Užívajte si každé ročné obdobie s celoročnými pneumatikami

Pneumatika do každého ročného obdobia z radu celoročných pneumatík spoločnosti Continental nerobí žiadne kompromisy ani v krajinách s miernejším podnebím. Skôr sa dá povedať, že predstavuje spojenie toho najlepšieho z letných aj zimných pneumatík, vďaka čomu je dokonalou univerzálnou pneumatikou.

Zima v niektorých krajinách predstavuje obdobie s mrazivými teplotami, hustým snežením a všadeprítomnou námrazou. No na iných miestach môže zima znamenať len chladné počasie, dážď a občasný poprašok snehu. To isté platí aj v lete: v niektorých krajinách môžu byť horúčavy s teplotami až 40 °C; kým v iných lokalitách bude sezónne maximum vždy dosahovať len okolo 28 °C.

Ak žijete v oblasti s miernym podnebím, môžete si vďaka celoročným pneumatikám od spoločnosti Continental užívať bezstarostnú jazdu v každom ročnom období. Čítajte ďalej a dozviete sa viac! 

 

Udržte si kontrolu vďaka pneumatike, ktorá nerozlišuje ročné obdobia

Celoročné pneumatiky môžu byť pre vás alternatívou, pretože…

  • spájajú to najlepšie z letných a zimných pneumatík do jednej celoročnej pneumatiky, ktorá poskytuje spoľahlivý výkon za teplých aj chladných, vlhkých aj suchých poveternostných podmienok.
  • Celoročné pneumatiky umožňujú vodičom počas celého roka používať rovnakú súpravu pneumatík bez potreby ich sezónneho prezúvania.
  • Rozhodujúca je vaša miestna klíma. Celoročné pneumatiky sú vyvinuté tak, aby podávali dobrý výkon v miernejšom podnebí
  • Pravidelnou kontrolou a údržbou pneumatík zaistíte optimálny výkon a bezpečnosť

Ďalšie informácie o celoročných pneumatikách nájdete nižšie

Zaistíme vašu bezpečnosť v každom ročnom období

Štart
 


TIE NAJLEPŠIE CELOROČNÉ PNEUMATIKY DOSAHUJÚCE NAJLEPŠÍ VÝKON PO CELÝ ROK

Naše skvelé výsledky testov hovoria samy za seba. Ocenené pneumatiky od spoločnosti Continental dosahujú v nezávislých odvetvových testoch vynikajúce výsledky a dokážu vyhovieť vašim požiadavkám na pneumatiky po celý rok. Vyberte si!


all season tires

Ako fungujú celoročné pneumatiky

Celoročné pneumatiky Continental predstavujú spojenie technológií letnej a zimnej pneumatiky do jednej celoročnej pneumatiky, ktorá poskytuje vynikajúci výkon vo všetkých poveternostných podmienkach, až na tie najextrémnejšie. Čítajte ďalej a dozviete sa, čím sa celoročné pneumatiky líšia od zimných a letných pneumatík, a zistite, či sú tou správnou voľbou pre vás a vaše motoristické potreby.    

Informácie o tom, ako celoročné pneumatiky fungujú, sa dozviete tu

Sprievodca nákupom celoročných pneumatík

Celoročné pneumatiky môžu motoristom ponúknuť to najlepšie zo všetkého: hĺbku dezénu vhodnú do väčšiny poveternostných podmienok, pôsobivú životnosť dezénu a oslobodenie od každoročnej výmeny a skladovania letných a zimných pneumatík. Aj napriek tomu však môžu byť sezónne pneumatiky pre vás tou najlepšou voľbou a v niektorých prípadoch môžu zlepšiť spotrebu paliva.

Zistite, či sú celoročné pneumatiky pre vás tou správnou voľbou, ktoré celoročné pneumatiky sú najvhodnejšie pre osobné automobily, elektrické vozidlá, SUV alebo nákladné autá a naučte sa rozpoznávať symbol vhodnosti do každého počasia na bočnici.

Ďalšie informácie

Celoročné pneumatiky pre obytné automobily

Celoročné pneumatiky môžu byť skvelou voľbou pre vaše rekreačné vozidlo (RV): všestranná bezpečnosť, spoľahlivá trakcia v širokom spektre poveternostných podmienok a vynikajúce jazdné vlastnosti a výkon. Celoročné pneumatiky pre rekreačné vozidlá boli vyvinuté tak, aby po celý rok poskytovali skvelý výkon v miernom podnebí. Čítajte ďalej a dozviete sa, prečo môžu byť celoročné pneumatiky tou najpraktickejšou voľbou pre obytné automobily.

Ďalšie informácie
All-season tread depth

Hĺbka dezénu, právne predpisy týkajúce sa pneumatík a kedy vymeniť celoročné pneumatiky

Či už uvažujete o kúpe celoročných pneumatík alebo ich už máte, existuje niekoľko dôležitých vecí, ktoré o nich treba vedieť, pokiaľ ide o bezpečnosť, hĺbku dezénu a zákonné požiadavky. V tomto článku sa skúma každý z týchto faktorov, takže môžete byť dobre informovaní, pokiaľ ide o vlastnenie celoročných pneumatík.

Ďalšie informácie
All season test results

Výsledky testov celoročných pneumatík

V spoločnosti Continental by sme sa mohli o kvalite našich celoročných pneumatík rozprávať aj celý deň. Nemusíte nás však brať za slovo! Recenzie a nezávislé testy pneumatík potvrdzujú, že naše celoročné pneumatiky sú výkonné a spoľahlivé. Ak žijete v miernom podnebí a hľadáte celoročné pneumatiky pre svoj osobný automobil, obytný automobil, dodávkové vozidlo alebo SUV, pozrite sa, ako nezávislé recenzie, hodnotenia a testy pneumatík posúdili rad celoročných pneumatík od spoločnosti Continental.

Ďalšie informácie
aquaplaning situation

Aquaplaning s celoročnými pneumatikami

Aj keď jazdíte len v miernom zimnom počasí, kde vám sneh a ľad nerobia starosti, stále si musíte dávať pozor na klzké cesty. Prečo? Nie je to sneh a ľad, čo je šmykľavé, ale tenká vrstva vody, ktorá sa tvorí medzi povrchom vozovky a pneumatikou auta. Môže sa to stať v každom ročnom období, vo vlhkom zimnom počasí je však riziko vyššie. Ďalšie informácie o jave známom ako aquaplaning alebo hydroplaning, ako sa mu vyhnúť a ako reagovať, keď k nemu dôjde.

heavy rain situation

Jazda v zimnom daždi 

Znamená zima sneh? Iste, na väčšine miest však zima znamená aj dážď. Veľa dažďa. Ako pri všetkých zimných jazdných podmienkach, jazda v daždi je oveľa náročnejšia ako jazda na suchých cestách za slnečného počasia. Mokré cesty predstavujú pre vodičov väčšie riziko a vyžadujú viac od auta, jeho bezpečnostných prvkov a pneumatík. Ďalšie informácie o tom, ako bezpečne prejsť lejakom.

Ste pripravení vyraziť na cestu?

Príbuzné témy

Ako fungujú celoročné pneumatiky

A car driving on an ocean road with all-season tires

Ako sa celoročné pneumatiky líšia od zimných a letných pneumatík? Tu nájdete kľúčové fakty o celoročných pneumatikách!

Viac tu

Celoročné pneumatiky pre obytné automobily

A motorhome with all-season tires in a scenic ocean setting

S rastúcou popularitou obytných automobilov je čas zvážiť výber správnych pneumatík pre váš obytný automobil. Tip spoločnosti Continental: celoročné pneumatiky.

Viac tu

Celoročné pneumatiky od spoločnosti Continental: Výsledky testov a hodnotenia

Tire tests performed on Conti tires

Nemusíte nám veriť na slovo, ako dobre fungujú naše celoročné pneumatiky. Stačí sa pozrieť na naše hodnotenia a recenzie!

Viac tu

Hĺbka dezénu, právne predpisy týkajúce sa pneumatík a kedy vymeniť celoročné pneumatiky

Person checking their tire tread using a tread depth gauge

Kľúčové fakty o celoročných pneumatikách, zákonoch o pneumatikách, hĺbke dezénu a čase ich výmeny.

Viac tu

Sprievodca nákupom celoročných pneumatík

An EV plugged into charge point with tires in full view

Všetko, čo potrebujete vedieť o kúpe celoročných pneumatík.

Viac tu