Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image1_lg

Switch now to summer tires from Continental.

AC Schnitzer

Z nuly na 100 km/h za 6,9 s, maximálna rýchlosť 235 km/h, čistý výkon 190 koní / 140 kW

erfolgsstory_acschnitzer_01

1. Výzvy

Radosť z jazdy s ekologickým svedomím: AC Schnitzer 99d

Z nuly na 100 km/h za 6,9 s, maximálna rýchlosť 235 km/h, čistý výkon 190 koní / 140 kW a iba 99 g/km CO2 - je to vôbec možné? Dynamika, maximálne potešenie z jazdy a zároveň menej emisií je niečo, čo môže ponúknuť každé aktuálne dostupné sériové vozidlo BMW. A to bola naozajstná výzva, s ktorou sa renomovaný automobilový tuner AC Schnitzer so svojím koncepčným vozidlom 99d pustil do boja.

erfolgsstory_acschnitzer_02

Výzvou bolo ako vždy „zabudovať“ vysoký stupeň športovosti, ale tentoraz bola pridaná prinajmenšom rovnaká priorita preukázania zodpovednosti k životnému prostrediu a poskytnutie vízie, ako by sa tieto trendy mohli rozvíjať v budúcich niekoľkých desaťročiach.

2. Výkon

Pohon na mieru 

AC Schnitzer 99d využíva najefektívnejší vznetový motor BMW, ktorý pochádza z edície 320d Efficient Dynamics. Aachenskí tuneri jednoducho zvýšili výkon a z pôvodných 163 na 190 koní.

erfolgsstory_acschnitzer_03

Inteligentná redukcia hmotnosti

Vozidlo je ľahšie o neuveriteľných 230 kg - to všetko vďaka systematickej koncepcii ľahkej konštrukcie. K dramatickému zníženiu hmotnosti prispela lithium-iontová batéria a materiály, ako sú uhlík, horčík a titán. Žiaden iný rad BMW nemá ľahšie vozidlo!

Revolučná redukcia hmotnosti

Ušetrilo sa aj plných 35 kg, pokiaľ ide o diely, ktoré sú súčasťou pneumatiky. Materiály z leteckého a kozmického priemyslu i výrobky na zákazku, ako je štvorpiestové, vysokovýkonné a ľahké brzdové zariadenie so zaťahovacím systémom pre prednú nápravu alebo jednodielne kované ráfiky kolies typu VIII s titánovými skrutkami, zaisťujú nízku hmotnosť i maximálnu obratnosť.

erfolgsstory_acschnitzer_05

Conti nezostáva pozadu 

Continental BLUECO je vývoj špeciálneho konceptu pre AC Schnitzer 99d. Toto zlepšenie ContiSportContact 5P zaisťuje optimálny valivý odpor, vysokú schopnosť zatáčania a rýchlostný stupeň ZR pri viacej než 240 km/h.

3. Úspech

Bez kompromisov

Vylepšená aerodynamika, znížená hmotnosť, menšie trenie - a pritom žiadne kompromisy znižujúce potešenie z jazdy, ktoré si zákazníci AC Schnitzer vážia už viac ako 20 rokov. Výzva bola prijatá a ciele boli dosiahnuté! Výsledky boli natoľko preukázateľne úspešné, že AC Schnitzer musel pre tento priekopnícky koncept vytvoriť nový názov: „efektívny výkon“.

erfolgsstory_acschnitzer_06

Zameranie na to podstatné, bez kompromisov: Model 99d je samozrejme vybavený všetkým možným od bezpečnostných modulov, ako sú airbagy a ESC (elektrický kontrolér rýchlosti), až po multimediálne rozhranie (napr. prepojenie palubného počítača s iPhonom).m).

Spotreba 3,8 litra nafty na 100 kilometrov? Ťažko tomu uveriť, ale je to tak. Čo je škoda, že tento sen bol realizovaný len ako jednorazový. Bol vyvinutý pre technologickú prehliadku a nie je na predaj.