Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image1_lg

Switch now to summer tires from Continental.

ABT

ABT a Continental. Pre ABT to vždy bolo o konských silách.

Spoločnosť ABT bola pôvodne založená v roku 1896 ako obchod s podkovami. Dnes sa rodinná firma so sídlom v Kemptene (Nemecko), ktorú prevádzkuje Hans-Jürgen Abt, venuje  vysokovýkonnému tuningu vozidiel. Spoločnosť z regiónu Allgäu je svetovým lídrom v tuningu vozidiel Audi, VW, Seat a Škoda. Vďaka dlhoročným skúsenostiam v elitnom motoristickom športe ponúka ABT dokonalú kombináciu sily a stability pre dlhotrvajúci zážitok z jazdy. V tomto procese je najvyššou prioritou spoločnosti dostať z každého vozidla to najlepšie, či už optimalizáciou systémov riadenia motora, získavaním vyššieho výkonu alebo pridaním stylingových balíčkov, športových kolies a výfukových systémov, ktoré vozidlám poskytnú športovejší a dynamickejší vzhľad.

Image
Image

1. Výzvy

Výkon na hranici možností a nikdy nekončiaca radosť z jazdy

ABT je jedným z najúspešnejších tímov motoristického športu v Nemecku. Rad víťazstiev a šampionátov podčiarkuje know-how motoristického športu, ktoré spoločnosť získala. Táto odbornosť umožňuje spoločnosti ABT poskytovať dynamické potešenie z jazdy nielen na nemeckých cestách.

Image

Dnešné športové vozidlá už dosahujú hranice toho, čo je technicky možné. ABT je predovšetkým o optimalizácii a výkone a tiež o športovom potešení z jazdy - názorným príkladom je ABT R8 5.2 FSI (s výkonom 600 koní), ktorý prináša na cesty silu a stabilitu.

Image

2. Výkon

Najmodernejší technologický pokrok

Obe spoločnosti úzko spolupracujú pri vývoji a testovaní pneumatík, aby zaistili, že sú najlepšie prispôsobené požiadavkám príslušných charakteristík vozidla.

Image

Inžinieri a technici v spoločnostiach ABT a Continental neustále zdieľajú svoje odborné znalosti, aby mohli spoločne i naďalej zdokonaľovať vlastnosti pneumatík, či už ide o brzdenie na mokrom povrchu, vlastnosti v zákrutách alebo o presnosť a svižnosť na hranici limitov. Napríklad ABT RS3 (470 koní) je schopný dosiahnuť svoju najvyššiu rýchlosť 285 km/h len s pneumatikami ContiSportContact 5P.

Image

3. Úspech

Úspechy v minulosti, vízie do budúcnosti

Vďaka spoločnému úsiliu a neustálej výmene znalostí a informácií, ktoré medzi ABT a Continental existujú už veľa rokov, sa vlastnosti pneumatík pre vysokovýkonné vozidlá neustále zdokonaľujú a dolaďujú.

Táto spolupráca viedla k dokonale vyhotoveným pneumatikám pre vozidlá všetkých tried a možných použití.