Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

Sponzorstvo Extreme E

Extreme E ako nový koncept pretekania usporadúva preteky s elektrickými SUV v extrémnych podmienkach s cieľom zvýšiť povedomie o viditeľných dôsledkoch klimatických zmien. Preteky sa konajú na rôznych miestach po celom svete, kde sú už viditeľné konkrétne vplyvy zmeny klímy. Arktída, Himaláje, Sahara, amazonský dažďový prales a ostrov v Indickom oceáne boli vyhlásené ako pretekárske miesta pre debutovú sezónu.

Continental je zakladajúcim partnerom radu Extreme E pre roky 2019 a 2020. Na pretekoch počínajúcich rokom 2021 do roku 2023 budeme prémiovým partnerom a dodávateľom pneumatík v rade 1-3.

Ako sponzor Extreme E sa chystáme tímy vybaviť špeciálne vyrobenými pneumatikami a predviesť výkonnosť pneumatík Continental v extrémnych podmienkach vo veľmi odlišných prostrediach. To podčiarkuje našu inžiniersku kompetenciu a technologické znalosti.

S Extreme E chceme inšpirovať nadšencov motoristického športu a zároveň informovať o výzvach v oblasti životného prostredia v zaujímavom športovom prostredí.

Extreme E je aj inovatívny formát zameraný na dôležité trendy v našom odvetví, ako je elektrifikácia, trendy smerom k SUV alebo vytváranie povedomia o téme udržateľnosti.

Cieľom tejto série je spojiť motoristický šport na svetovej úrovni s jazdou v najnáročnejších prostrediach na svete a poskytnúť výrobcom dôležitú platformu pre výskum a vývoj ich riešenia udržateľnej mobility.