Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image1_lg

Pneumatiky budúcnosti

Prejdite na zelenú: „Vyvíjame udržateľnosť“

Šetrenie zdrojov a znižovanie spotreby paliva sú základnými cieľmi v oblasti vývoja pneumatík.

U spoločnosti Continental, popredného výrobcu pneumatík, má téma udržateľnosti momentálne najvyššiu prioritu. Odborníci z najrôznejších oblastí úzko spolupracujú na výskume, vývoji, testovaní a výrobe pneumatík budúcnosti, ktoré budú po energetickej stránke ešte účinnejšie a prívetivejšie k životnému prostrediu počas všetkých fáz svojho životného cyklu – výroby, používania a recyklácie. Preverujú pri tom každý komponent pneumatík a v prípade potreby ho nahrádzajú environmentálne priaznivejšími materiálmi. Do konceptu udržateľnosti v spoločnosti Continental patria aj výrobné procesy. Podarilo sa napríklad vyvinúť inovatívny proces, ktorý navracia odpadovú gumu späť do výrobného cyklu, čo umožňuje opätovné využitie gumy z ojazdených pneumatík z úžitkových vozidiel počas protektorovania.


Sponsoring

Pneumatiky pre hybridné a elektrické vozidlá pomáhajú znižovať emisie CO2.

Najnovším produktom v sortimente spoločnosti Continental sú špeciálne pneumatiky pre hybridné vozidlá, ktorých hlavnou výhodou je o 30 percent nižší valivý odpor v porovnaní s bežnými pneumatikami. Vďaka týmto pneumatikám dokážu hybridné modely vozidiel znížiť pomer vzdialeností, na ktoré využívajú interné spaľovacie motory a predĺžiť úseky prejdené v plne elektrickom režime. Konštruktéri pneumatík v spoločnosti Continental nemuseli pri dosahovaní zlepšenia valivého odporu robiť žiadne kompromisy v rámci vlastností dôležitých pre bezpečnosť. Dôkazom toho je aj hodnotenie A, ktoré pneumatiky získali v rámci štítka EÚ na označovanie pneumatík za valivý odpor a brzdné vzdialenosti za mokra.


sponsoring_02-Image

Kaučuk z púpavy a „plantáž v susedstve továrne na pneumatiky“.

Jednou z udržateľných činností spoločnosti Continental, ktoré si získali pozornosť verejnosti, sú „púpavové pneumatiky“. Na tomto projekte spoločnosť spolupracuje s Fraunhoferovým ústavom molekulárnej biológie a aplikovanej ekológie, IME. Cieľom je využívať prírodný latex získaný z koreňov púpavy ako priemyselne plnohodnotnú náhradu prírodného latexu z plantáží v dažďových pralesoch. Púpavu možno navyše pestovať na pôde, ktorá nie je vhodná pre potravinárske plodiny, takže vytváranie „plantáží v susedstve tovární na pneumatiky“ v strednej Európe dáva ekologický i hospodársky zmysel. Krátke prepravné vzdialenosti znamenajú výrazné zníženie emisií CO2. Plochy monokultúr kaučukovníka v dažďových pralesoch možno zmenšiť. Výrobca pneumatík sa navyše stáva imúnnym voči výkyvom cien na globálnom trhu s kaučukom. Ak zoberieme do úvahy, že 10 až 30 percent kaučuku v automobilovej pneumatike pochádza z kaučukovníka (Hevea brasiliensis), sú výhody rýchlo zrejmé.

Štart