Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image1_lg

Výrobný závod Púchov

O spoločnosti

Spoločnosti Continental Matador Rubber, s.r.o. a Continental Matador Truck Tires s.r.o. sú spoločnosti s dlhoročnou tradíciou v oblasti gumárenského priemyslu, pričom dôležitým míľnikom je práve rok 1950, kedy bola v Púchove oficiálne spustená výroba pneumatík.

Spoločnosť Continental Matador Rubber, s.r.o. Púchov patrí medzi top 5 najväčších európskych výrobcov pneumatík pre osobné, ľahké nákladné a SUV vozidlá v rozmedzí od 13 do 20 palcov. Predajná činnosť sa delí na trhy náhradnej spotreby a trhy prvej výbavy. V roku 2020 spoločnosť vyrobila 14,8 miliónov pneumatík z kategórie osobných, ľahkých nákladných a SUV pneumatík a zamestnáva viac ako 3 150 zamestnancov.


Spoločnosť Continental Matador Truck Tires s.r.o. Púchov je najväčším závodom na výrobu nákladných a autobusových pneumatík v Európe. V roku 2020 spoločnosť vyrobila 2,8 miliónov nákladných pneumatík v palcových radách 19,5 a 22,5 a spoločnosť zamestnáva viac ako 1 550 zamestnancov.Produkty a riešenia


Závod na výrobu osobných a ľahkých nákladných pneumatík vyrába pneumatiky značiek: Continental, Matador, Uniroyal, Barum, Semperit, Mabor, Viking, General Tire, Gislaved, Sportiva. Púchovský závod je tiež významný výrobou SSR pneumatík s technológiou zosilnenej bočnice, ktorá umožňuje pokračovať v jazde aj v prípade defektu, bez nutnosti rezervného kolesa. Spoločnosť má zavedený systém manažérstva kvality, ktorý je pravidelne preverovaný kontrolnými a recertifikačnými auditmi a v súčasnosti vlastní spoločnosť v oblasti vývoja a výroby plášťov certifikáty: Certifikát na systém manažérstva kvality vývoja a výroby pneumatík v zmysle normy IATF 16 949:2016 vydaný certifikačnou spoločnosťou TÜV Nord.

 

Závod na výrobu nákladných pneumatík vyrába pneumatiky značiek: Continental, Matador, Uniroyal, Barum, Semperit, General Tire a ďalšie značky portfólia Continental. Púchovský závod je jediným závodom koncernu Continental, ktorý vyrába pneumatiky s technológiami „nulový nárazník“, „wide – base“, a „Triple A“. Spoločnosť má zavedený a certifikovaný systém manažérstva kvality v zmysle normy IATF 16 949:2016. Certifikát s oblasťou platnosti "Vývoj a výroba pneumatík pre nákladné automobily" v zmysle tejto normy vydala certifikačná spoločnosť TÜV Nord na základe úspešného recertifikačného auditu v máji roku 2018.

 

Technologické centrum je druhým najväčším technologickým centrom v rámci Výskumu a vývoja R&D, divízie Pneumatiky spoločnosti Continental. Predmetom činnosti je vývoj pneumatík prvej a náhradnej výbavy, návrh foriem, membrán, technický benchmark, vývoj komponentov a platforiem, zavádzanie surovín, virtuálny vývoj osobných a nákladných pneumatík,  simulácie vývoja pneumatík, testovanie – skúšobníctvo, testovanie ContiKit, vnútorné testovanie a analýzu pneumatík,  merania vo fyzikálnych, mechanických a chemických laboratóriách.

 

Conveyor Belt Group závod Púchov je súčasťou ContiTech divízie spoločnosti Continental. CBG Púchov je špecialistom na riešenia v oblasti pásovej dopravy. Viac ako 120 zamestnancov každý deň pracuje na "Smart Solutions Beyond Rubber". Implementovali sme systém manažérstva kvality ISO 9001:2015, vydaný certifikačnou spoločnosťou DQS a vyrábame gumotextilné a oceľovolanové dopravné pásy a spojovací materiál pod značkou Matador podľa DIN 22102, EN 14890, SANS 1173 a ďalších dôležitých noriem. Obchodný tím ktorý je tiež súčasťou závodu je k dispozícii zákazníkom z mining a industriálnej oblasti Východnej, Strednej Európy a Južnej Afriky.

 


Kontakt
Continental Matador Rubber, s.r.o.
Continental Matador Truck Tires s.r.o.
Terézie Vansovej 1054
020 01 Púchov

Informácie: + 421 42 461 2991

Kontakt pre tlač: Ing. Zuzana Andelová, komunikačný špecialista

Tel.: +421 42 461 2950, zuzana.andelova@conti.sk


ZELENÁ LINKA +421 42 461 2975

Kontakt pre Vaše podnety, pripomienky, sťažnosti, ale aj otázky v oblasti životného prostredia


Automatický merací system: https://www.ams.somnet.sk/index.php


Kontakt
New content item
Zuzana Andelová

Komunikačný špecialista

Continental Matador Rubber, s.r.o.
Continental Matador Truck Tires s.r.o.
Terézie Vansovej 1054
020 01 Púchov

+421 42 461 2950