Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image1_lg

Switch now to summer tires from Continental.

AC Schnitzer

Z nuly na 100 km/h za 6,9 sekundy, maximálna rýchlosť 235 km/h, čistý výkon 190 hp/140 kW

erfolgsstory_acschnitzer_01

1. Challenges

Potešenie z jazdy s ohľadom na životné prostredie: AC Schnitzer 99d

Z nuly na 100 km/h za 6,9 sekundy, maximálna rýchlosť 235 km/h, čistý výkon 190 hp/140 kW a len 99 g/km CO2 – je to vôbec možné? Dynamika, maximálne potešenie z jazdy a zároveň menej emisií je niečo, čo momentálne dokáže ponúknuť každé vozidlo radu BMW. Je to skutočná výzva, ktorej čelil známy špecialista na tuning automobilov AC Schnitzer s koncepčným automobilom 99d.

erfolgsstory_acschnitzer_02

Ako vždy, výzvou bolo „zabudovať“ vysoký stupeň športovosti, ale zároveň sa rovnaká pozornosť musela venovať aj nemenej dôležitému cieľu: demonštrácii šetrnosti k životnému prostrediu a následne poskytnutia krátkeho náhľadu na to, kam by sa mohli uberať trendy vývoja v najbližších desaťročiach.

2. Performance

Jazda šitá na mieru 

Model AC Schnitzer 99d využíva najúčinnejší dieselový motor spoločnosti BMW pochádzajúci z edície 320d EfficientDynamics. Špecialisti na tuning z mesta Aachen vylepšili výkon a zvýšili ho z pôvodných 163 hp na 190 hp.

erfolgsstory_acschnitzer_03

Inteligentné zníženie hmotnosti

Vozidlo je vďaka systematickému konceptu ľahkej konštrukcie ľahšie o neuveriteľných 230 kg. Lítium-ionová batéria a materiály, ako je uhlík, magnézium a titán, dopomohli k dosiahnutiu tohto dramatického zníženia hmotnosti. V žiadnom inom rade BMW nenájdete takéto ľahké vozidlo!

Revolučné zníženie hmotnosti

Celých 35 kg bolo ušetrených na dieloch súvisiacich priamo s pneumatikami. Materiály z kozmického a leteckého priemyslu, ako aj vlastné výrobky spoločnosti AC Schnitzer, ako štvorpiestový, vysokovýkonný ľahký brzdný systém s retrakčným systémom na prednej náprave a jednoliate vysoko pevnostné prepracované disky kolies typu VIII s titánovými skrutkami kolies zaisťujú nízku hmotnosť a maximálnu manévrovateľnosť.

erfolgsstory_acschnitzer_05

Spolupráca so spoločnosťou Continental

Continental BLUECO je špeciálny vývojový koncept pre AC Schnitzer 99d. Vylepšenie systému ContiSportContact 5P zaisťuje optimálny valivý odpor, vysoké možnosti ovládania v zákrutách a rýchlostnú triedu ZR pre viac ako 240 km/h.

3. Úspech

Bez kompromisov

Vylepšená aerodynamika, znížená hmotnosť, menej trenia, a pritom žiadne kompromisy pri potešení z jazdy, ktoré si zákazníci spoločnosti AC Schnitzer cenia už viac ako 20 rokov. Výzva bola prijatá a ciele dosiahnuté! Výsledky boli také úspešné, že spoločnosť AC Schnitzer musela vytvoriť nový názov pre tento revolučný koncept: „Efficient Performance“ (účinný výkon).

erfolgsstory_acschnitzer_06

Zameranie na základné prvky bez kompromisov pri extra funkciách: model 99d je samozrejme vybavený všetkým od bezpečnostných modulov, ako sú airbagy a ESC, až po multimediálne rozhrania (napr. na prepojenie palubného počítača a zariadenia iPhone).

Dieselový motor so spotrebou 3,8 litra na 100 kilometrov. Len ťažko tomu uveriť, ale je to tak. Škoda len, že tento sen bol realizovaný len jednorazovo, pretože tento koncepčný automobil bol vyvinutý ako technologický prototyp a nepôjde do sériovej výroby.