Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image1_lg

Switch now to summer tires from Continental.

ABT

Spoločnosti ABT a Continental. Spoločnosti ABT šlo vždy o výkon

Spoločnosť, pôvodne založená v roku 1896 ako podkúvačská dielňa, je v súčasnosti rodinnou spoločnosťou so sídlom v meste Kempten (Nemecko) so zameraním na prerábanie vozidiel na vysokovýkonné vozidlá, ktorú riadi Hans-Jürgen Abt.   Spoločnosť z regiónu Allgäu je globálnym lídrom v oblasti tuningu vozidiel značiek Audi, VW, Seat a Škoda.  Spoločnosť ABT má dlhoročné skúsenosti v elitných motoristických športoch, vďaka čomu ponúka dokonalé spojenie výkonu a stability na dosahovanie dlhodobého nadšenia z jazdy. V rámci procesu je hlavnou prioritou spoločnosti dostať to najlepšie z každého vozidla – či už pomocou optimalizácie systémov riadenia motoru a získanie vyššieho výkonu zo systému ABT Engine Control, alebo pomocou balíčka na vylepšenie tvaru karosérie, športových kolies a výfukových systémov, ktoré dodávajú vozidlám športovejší a dynamickejší vzhľad.

Image
Image

1. Výzvy

Výkon na hranici možností, jazda však zároveň zostáva zábavou

Spoločnosť ABT je jedným z najúspešnejších tímov v oblasti motoristických športov v Nemecku. Početné víťazstvá a šampionáty sú dôkazom, že spoločnosť má know-how v oblasti motoristického športu. Tieto odborné znalosti umožňujú spoločnosti ABT poskytovať zábavu z dynamickej jazdy, pričom na nemeckých vozovkách ide o veľmi známu spoločnosť.  

Image

Súčasné športové autá sú pripravené na dosahovanie limitov toho, čo je technicky možné. Spoločnosť ABT sa zameriava na optimalizáciu a výkon, ako aj zábavu zo športovej jazdy – jedným z príkladov je aj ABT R8 5.2 FSI (s výkonom 600 HP), ktoré prináša na vozovku výkon a rovnováhu.

Image

2. Výkon

Prvotriedny technologický posun

Obe spoločnosti úzko spolupracujú na vývoji a testovaní pneumatík s cieľom zaistiť, aby boli čo najlepšie prispôsobené požiadavkám príslušných vlastností vozidla.

Image

Konštruktéri a technici v spoločnostiach ABT a Continental zdieľajú svoje odborné poznatky, aby mohli spoločne pokračovať v zdokonaľovaní vlastností pneumatík – či už ide o brzdenie na mokrom povrchu, vlastnosti jazdy v zákrutách, alebo presnosť a manévrovateľnosť pri jazde na hranici možností. Napríklad ABT RS3 (470 HP) dokáže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 285 km/h len s pneumatikami Conti SportContact 5P.

Image

3. Úspech

Úspechy v minulosti, vízie do budúcnosti

Vďaka zdieľanému úsiliu a neustálej výmene znalostí a informácií medzi spoločnosťami ABT a Continental sa už po dlhé roky vlastnosti pneumatík pre vysokovýkonné vozidlá neustále zdokonaľujú a dolaďujú.

Výsledkom tejto spolupráce sú dokonale vyvážené pneumatiky pre výkonné vozidlá vo všetkých triedach a pre všetky aplikácie.