Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

reifentests_ganzjahresreifen_stage

TESTY CELOROČNÝCH PNEUMATÍK SPOLOČNOSŤOU CONTINENTAL A NEZÁVISLÝMI TESTERMI

Celoročné pneumatiky sú univerzálne pneumatiky, ktoré možno používať na cestách počas celého roka vo všetkých ročných obdobiach. Aby celoročné pneumatiky fungovali čo najlepšie, musia byť starostlivo testované. Naše pneumatiky pravidelne testujeme na našej vlastnej trati Contidrom a na našom inovatívnom analyzátore AIBA (Automated Indoor Braking Analyser), ako aj na mnohých našich testovacích tratiach po celom svete. Naše pneumatiky testujú aj nezávislé automobilové kluby a odborné časopisy. Nielenže sľubujeme, že budeme vyrábať prémiové pneumatiky, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy kvality, ale môžeme to aj dokázať. Napríklad časopisy Auto Bild a Auto Zeitung označili spoločnosť Continental za najlepšiu značku pneumatík a odborný časopis Auto Motor Sport ju označil za "celkového víťaza 50-ročného testovania pneumatík".

Naše ocenené pneumatiky sú pravidelne testované. Preto by sme vám na úvod chceli povedať, ako nezávislé automobilové kluby a odborné časopisy hodnotia naše celoročné pneumatiky a aké výsledky dosiahli.

Testy celoročných pneumatík 2021, 2020 a 2019

AllSeasonContact™ | Auto Bild 2021

Pneumatika AllSeasonContact™ získala ocenenie "PRÍKLADNÁ" v teste celoročných pneumatík časopisu Auto Bild na rok 2021 v rozmere 225/50 R 17.

O našom výrobku AllSeasonContact

 • Všestranná pneumatika s dobrými zimnými vlastnosťami

 • Presné riadenie

 • Najlepšie bezpečnostné rezervy pri aquaplaningu

 • Dobrý jazdný komfort

 • Úspora paliva vďaka nízkemu valivému odporu

 • Vyššia cena

AllSeasonContact™ | Auto Zeitung 2021

Pneumatika AllSeasonContact™ je víťazom testu celoročných pneumatík Auto Zeitung 2021 v rozmere 205/55 R16 91/94 H/V.

O našom výrobku AllSeasonContact

+ Skvelá trakcia a brzdy

+ Všestranná pneumatika, ktorá je presvedčivá na snehu, mokrej a suchej vozovke.

+ Vždy bezpečné ovládanie

+ Nízky valivý odpor

- Dlhšia brzdná dráha pri nízkych teplotách

Das gesamte Know-how unserer Forschung und Entwicklung wird für Ganzjahresreifen genutzt.

Požiadavky na celoročné pneumatiky

Aby sme vám zabezpečili celoročnú prevádzku pneumatík, využívame všetko naše know-how v oblasti výskumu a vývoja na dosiahnutie optimálnej kombinácie dezénu, behúňa, štruktúry a zmesi. Dizajn dezénu kombinuje osvedčené prvky letných a zimných pneumatík.


Kritériá testovania celoročných pneumatík

Keďže celoročné pneumatiky, ako už názov napovedá, sa používajú počas celého roka, testujú sa v kategóriách, v ktorých sa testujú letné aj zimné pneumatiky. Test celoročných pneumatík testuje rôzne veľkosti pneumatík. Medzi najdôležitejšie testy patria jazdné a brzdné vlastnosti na suchom, mokrom a zasneženom povrchu, pretože dobrý výkon na zimných cestách je jedným z najdôležitejších kritérií pri testovaní celoročných pneumatík. Na tento účel musia celoročné pneumatiky počas testu vykazovať dobrú priľnavosť na ľade a vysokú trakciu na snehu. Okrem objektívnych kritérií zohrávajú dôležitú úlohu aj subjektívne kritériá, ako napríklad vnímanie príslušného testovacieho vodiča. Testovacie kritériá, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri testovaní celoročných pneumatík, sú preto tieto:

 • Jazdný a brzdný výkon na suchom, mokrom a zasneženom povrchu.

 • Vnútorná hladina hluku

 • Odolnosť proti opotrebovaniu

 • Priľnavosť za mokra

 • Valivý odpor

 • Spotreba paliva

Testy celoročných pneumatík Continental

V spoločnosti Continental testujeme naše pneumatiky 365 dní v roku až do ich konečného uvedenia na trh. To platí pre celoročné pneumatiky, ako aj pre zimné a letné pneumatiky. Zatiaľ čo letné pneumatiky sa testujú v teplejších podmienkach a zimné pneumatiky sa testujú okrem iného na snehu a ľade, celoročné pneumatiky sa musia dôkladne interne testovať za všetkých poveternostných podmienok, aby sa zabezpečila bezpečná jazda počas celého roka. Celoročné pneumatiky Continental sa preto testujú rovnako intenzívne a rozsiahle ako sezónne pneumatiky.

Kľúčovú úlohu pri tom zohráva naše vlastné oddelenie výskumu a vývoja. Testy pneumatík sa vykonávajú napríklad na našej vlastnej testovacej dráhe Contidrom - podľa vopred stanovených testovacích špecifikácií. Objektívne a subjektívne hodnotenia celoročných pneumatík alebo jazdy s celoročnými pneumatikami sú dôležité, aby sa výsledky testov mohli zverejniť a využiť vo výskume a vývoji.

Zistite viac o našich interných testoch pneumatík, ako sa celoročné pneumatiky testujú v spoločnosti Continental a aké všeobecné kritériá interných testov sú dôležité.

Príbuzné témy

Testy letných pneumatík

reifentests_sommerreifen_stage

Požiadavky na naše letné pneumatiky sú enormné. Bezpečnosť je prioritou.

Viac tu

Testy zimných pneumatík

reifentests_winterreifen_stage

Nároky na zimné pneumatiky sú obrovské. Zistite viac o ich výkone v testoch.

Viac tu

Testované pre Vašu bezpečnosť

Winter tires tested for your safety

Intenzívne testujeme zimné aj letné pneumatiky - každý rok viac ako 140.000 pneumatík nabehne v našich testoch 200 mil. km.

Viac tu