Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image1_lg

Testované pre Vašu bezpečnosť

Stanovujeme štandardy v štandardoch.

Image

Pred uvedením každej inovácie do produkcie ju intenzívne testujeme. Stanovovanie úplne nových testovacích metód garantuje každodennú použiteľnosť. Continental vyvíja a používa čoraz viac a viac pokrokových testovacích a meracích technológií tak, aby mohol dodávať vyspelé a optimalizované produkty. 

Testujeme pre Vašu bezpečnosť – všade na svete.

Celoročne a neustále preukazujeme, že neexistujú limity nášho testovania na polygónoch v USA, Novom Zélande, vo Švédsku, Španielsku a v neposlednom rade aj na domácom okruhu Contidrom neďaleko Hannoveru – ktorý je mimochodom často vyhľadávaným referenčným okruhom pre nezávislých expertov. 

Každý náš typ letnej aj zimnej pneumatiky, celosvetovo, sa teda testuje za akýchkoľvek poveternostných podmienok a na všetkých povrchoch. Nie je možné nezmieniť, že počas tohto testovania používame tie najmodernejšie metódy a postupy.

140,000 pneumatík prejde v našich testoch každý rok min. 200 miliónov kilometrov. Medzinárodný tím profesionálnych expertov vykoná cez 67,000 testov - a obídu celý svet viac ako 500 krát, predtým než je inovácia schválená. Tak Continental zaisťuje, že prináša iba tie najbezpečnejšie, najpohodlnejšie a najspoľahlivejšie riešenia mobility.


Winter Tire Test Research
Image

Prvé plne automatizované zariadenie na testovanie pneumatík na svete. 

24 hodín denne, 365 dní v roku: so zariadením AIBA (AutomatedIndoorBrakingAnalyzer) Continental posúva testovanie pneumatík na novú úroveň. Počas plne automatizovaného procesu v hale pri Contidrome akceleruje testovacie vozidlo na rýchlosť 120 km/h a následne môže uskutočniť brzdné manévre na rôznych povrchoch za použitia štandardných brzdových doštičiek. Testy je možné uskutočňovať na suchom aj mokrom povrchu, meranie sa uskutočňuje aj na samostatnom ľadovom klzisku za použitia najmodernejších skúšobných metód. Pretože testy sú uskutočňované bez ohľadu na počasie vonku a na ďalšie externé vplyvy, je Continental schopný ponúkať svetovo najpresnejšie testovacie procedúry a postupy v neustále rovnakých podmienkach. Vy tak môžete pokojne odpočívať a byť si istí, že pneumatiky Continental Vám poskytnú excelentný brzdný výkon bez ohľadu na počasie, v ktorom práve riadite.