Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image1_lg

Letné – zimné – celoročné pneumatiky

Kedy sú potrebné letné pneumatiky, zimné pneumatiky alebo celoročné pneumatiky?

Continental dôrazne odporúča používať vhodné pneumatiky na každé ročné obdobie. To znamená jazdiť na letných pneumatikách v teplejšom ročnom období a počas chladného obdobia jazdiť so zimnými pneumatikami. Bezpečnostné a komerčné aspekty sa týmto spôsobom maximalizujú vo všetkých poveternostných podmienkach. Celoročné pneumatiky nemôžu poskytnúť optimálny výkon vo všetkých podmienkach.

Odhad odoka: Letné obutie medzi Veľkou nocou a októbrom.

Kedy sú potrebné letné pneumatiky?
summer_sit

V priebehu teplejšieho ročného obdobia (teploty nad 7 °C) sa dôrazne odporúča používať letné pneumatiky. Iba letné pneumatiky môžu vďaka špeciálnemu zloženiu behúňa a dezénu zaručiť vysokú úroveň priľnavosti na mokrej aj suchej vozovke.  Letné pneumatiky poskytujú aj vysokú jazdnú stabilitu v zákrutách a optimálny kilometrový výkon pri letných teplotách.

Kedy sú potrebné zimné pneumatiky?
article_66w_image1

Ako sa zima blíži, vodiči by sa mali začať pripravovať na všetko, čím ich počasie môže zaskočiť. Ak sa potrebujete presvedčiť, stačí počúvať meteorológov. Predpovedajú, že príde poriadna zmes obdobia snehu, ľadu, dažďa a sucha. Za najlepšie riešenie, ako sa vyrovnať s touto zmesou rôzneho stavu vozovky, sa jednoznačne považujú a odporúčajú zimné pneumatiky.

 

Takže keď sa zima blíži a teplomer dosahuje 7 °C – je čas dopriať svojim letným pneumatikám odpočinok. Cesty budú obvykle chladné, mokré a klzké. V týchto podmienkach zimné pneumatiky poskytujú oveľa lepšiu priľnavosť ako letné pneumatiky. Z hľadiska vlastnej bezpečnosti je veľmi vhodné obuť vozidlu pred začiatkom zimnej sezóny zimné pneumatiky od spoločnosti Continental.

Aké sú výhody širších zimných pneumatík v zime?

Oproti zimným pneumatikám so štandardnou šírkou ponúkajú široké zimné pneumatiky pri jazde na suchej alebo mokrej vozovke, rovnako ako zhutnenom snehu, významné výhody. Široké zimné pneumatiky zlepšujú bezpečnostné aspekty vďaka lepším jazdným vlastnostiam. 

Odporúčania spoločnosti Continental: V porovnaní s letným obutím vyberte minimálne rovnaký alebo širší rozmer zimných pneumatík. 

wider_winter_tires
Čo by ste mali vedieť o celoročných pneumatikách?

Dôrazne odporúčame používať vhodné pneumatiky na každé ročné obdobie. To znamená jazdiť na letných pneumatikách v teplejšom ročnom období a počas chladného obdobia jazdiť so zimnými pneumatikami. Bezpečnostné a komerčné aspekty sa týmto spôsobom maximalizujú vo všetkých poveternostných podmienkach.

article_66w_image1