Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

Kedy vymeniť pneumatiky?

Spotrebiteľ zohráva pri údržbe pneumatík dôležitú úlohu.

Pneumatiky sa musia vyradiť z prevádzky z mnohých dôvodov vrátane opotrebenia behúňa na minimálnu hĺbku, poškodenia alebo nesprávneho používania (prepichnutia, prerezania, poškodenia nárazom, vypukliny, podhustenia, preťaženia atď.).

Z týchto dôvodov sa musia pneumatiky, vrátane rezervných pneumatík, pravidelne, t. j. aspoň raz za mesiac, kontrolovať. Čím dlhšie sa pneumatika ponecháva v prevádzke, tým dôležitejšia je pravidelná kontrola. V prípade podozrenia na poškodenie pneumatiky alebo zistenia jej poškodenia spoločnosť Continental odporúča, aby spotrebiteľ dal pneumatiku skontrolovať odborníkovi v pneuservise. Spotrebitelia by mali túto konzultáciu využiť na to, aby sa zistilo, či sa pneumatika môže aj naďalej používať.

Odporúča sa, aby sa súčasne skontrolovali aj náhradné diely. Táto pravidelná kontrola by sa mala vykonávať bez ohľadu na to, či vozidlo je alebo nie je vybavené systémom monitorovania tlaku v pneumatikách (TPMS).

Spotrebiteľom sa dôrazne odporúča, aby si všímali vizuálny stav pneumatík. Mali by byť v strehu aj v prípade, že dôjde k akejkoľvek zmene dynamického správania, ako je zvýšený únik vzduchu, hluk alebo vibrácie. Takéto zmeny by mohli zohrať úlohu indikátora, ktorý by signalizoval, že jedna alebo viac pneumatík by sa malo vyradiť z prevádzky, aby sa zabránilo znefunkčneniu pneumatiky.

Vek pneumatiky

tire_age

Čo potrebujete vedieť o veku vašich pneumatík?

Viac tu

Poškodenia pneumatík

tiredamage

Získajte viac informácií o najčastejších poškodeniach pneumatík.

Viac tu

Priehlbina bočnice

Image

Čo je priehlbina bočnice?

Viac tu

Letné – zimné – celoročné pneumatiky

allseason_teaser

Kedy sú potrebné letné pneumatiky, zimné pneumatiky alebo celoročné pneumatiky?

Viac tu