Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

Continental is the leading original equipment provider in the European market.

Originálna výbava

Výrobcovia automobilov nám dôverujú, že vás bezpečne dopravíme na miesto určenia

Pri kúpe nového automobilu je veľká šanca, že na kolesách už budú obuté pneumatiky Continental. Hovoríme tomu pneumatiky originálneho vybavenia, ktoré boli vyvinuté v úzkej spolupráci s poprednými výrobcami automobilov a odborníkmi.

Bezpečnosť, pohodlie a výkon vozidla sú na prvom mieste. A ako jediný kontaktný bod medzi automobilom a cestou zohrávajú pneumatiky originálneho vybavenia kľúčovú úlohu pri zaisťovaní najlepšieho zážitku z jazdy bez kompromisov v oblasti bezpečnosti alebo pohodlia.

Čo sú pneumatiky originálneho vybavenia (OE)?

Stručne povedané, pneumatiky originálneho vybavenia sú automobilovou verziou obleku na mieru. Sú to účelovo zostrojené pneumatiky, ktoré na optimalizáciu svojho výkonu využívajú jedinečné vlastnosti vášho vozidla.

Prečo je to potrebné? Lebo nie všetky autá sú si rovné. Poznáme rôzne veľkosti, značky a modely s pestrou škálou účelov jazdy. V preklade to znamená konkrétne potreby v oblasti pneumatík.

Napríklad SUV je najvšestrannejšie s pneumatikami, ktoré majú optimálny výkon na mokrom a suchom povrchu. Na druhej strane budú luxusné autá jazdiť najlepšie na pneumatikách, ktoré sú hladšie a na ceste menej hlučné. Ďalej sú tu faktory ako spotreba paliva, ktoré sú tiež súčasťou rovnice pri tvorbe dizajnu a prispôsobení parametrov.

V snahe splniť celú škálu požiadaviek pre každý model vozidla úzko spolupracujeme s výrobcami automobilov, aby sme vytvorili dokonalú pneumatiku. Po schválení sa výslednými pneumatikami originálneho vybavenia pred opustením továrne vybaví každé nové auto.

Týmto spôsobom získavajú výrobcovia automobilov úplnú istotu, že všetky ich nové autá majú správne pneumatiky pre rôzne podmienky na cestách a každý model môže zrýchľovať, brzdiť a zatáčať podľa svojich najlepších schopností.

Je možné kúpiť pneumatiky originálneho vybavenia Continental pre ojazdené vozidlo?

Stručná odpoveď je áno. Označenie originálneho vybavenia môže trochu zavádzať, pretože tieto pneumatiky nie sú určené výhradne pre nové vozidlá. Môžete ich tiež kúpiť ako nové pneumatiky pri výmene starých.

Ak ste teda spokojní s výkonom pneumatík originálneho vybavenia vášho vozidla, je neuveriteľne jednoduché kúpiť neskôr rovnaké. V prípade, že ste kúpili auto z druhej ruky a nemá pneumatiky originálneho vybavenia, nie je problém vyhľadať pneumatiky originálneho vybavenia Continental pre váš model a nechať si ich neskôr obuť. Týmto spôsobom sa vaše ojazdené auto maximálne priblíži svojim pôvodným výkonovým parametrom.

Pneumatiky UHP pre výrobcov originálneho vybavenia

Originálne vybavenie je tiež kľúčovým stimulom pre vývoj pneumatík s veľmi vysokým výkonom (ultra-high performance, UHP). Spolu s našimi partnerskými výrobcami automobilov vyvíjame pneumatiky a kaučukové zmesi s cieľom splniť ich špecifické normy v oblasti vynikajúcej priľnavosti a bezpečnosti na cestách. Pneumatiky UHP dokážu zaistiť lepšiu stabilitu pri zatáčaní, presnejšie riadenie, presné rýchlostné indexy a kratšie brzdné dráhy.

Tiež je dôležité si zapamätať, že ak už jazdíte na vozidle navrhnutom na používanie s pneumatikami UHP, nemali by ste sa pri ich výmene pokúšať prejsť na pneumatiky s nižším menovitým vysokým výkonom. Mohlo by to záporne ovplyvniť celkový výkon vášho auta.

Spoločnosť Continental má širokú ponuku pneumatík UHP, ktoré zaisťujú, že každý typ vozidla, od športových áut až po rodinné vozidlá, je vybavený ideálnym výrobkom.

Kvalita, na ktorú sa môžete spoľahnúť

Prečo by som si mal vybrať pneumatiky originálneho vybavenia Continental, keď je na trhu toľko značiek pneumatík? Celé je to o kvalite. Okrem toho, že sú konkrétne navrhnuté tak, aby maximalizovali potenciál vášho vozidla, naše pneumatiky tiež spĺňajú tie najvyššie normy bezpečnosti a kvality.

Vyhradené tímy inžinierov podrobujú pneumatiky originálneho vybavenia viac než 100 dôsledným testom s cieľom vyhodnotiť všetko od maximálnej rýchlosti po riadenie, pohodlie, úroveň hluku a kilometrový výkon. Tiež zisťujeme, ako účinne dokáže vaše vozidlo brzdiť v mokrých a suchých podmienkach.

Z týchto a iných dôvodov sa značka Continental nachádza vysoko na zozname popredných dodávateľov originálneho vybavenia pre výrobcov automobilov na celom svete. A keďže každé tretie auto vyrobené v Európe opúšťa továreň s pneumatikami Continental, sme prvou voľbou zo všetkých výrobcov pneumatík na kontinente.

OE označenia pre pneumatiky originálneho vybavenia

Spoločnosť Continental má široký sortiment pneumatík originálneho vybavenia. OE označenia na bočnici pneumatiky identifikujú značku a model. Prehľad dvoj- a trojciferných kľúčov uvádza táto tabuľka.

VýrobcaOE kód

Audi

A0, A01
Audi quattroRO1, RO2
Audi RunflatA0E
Alfa RomeoAR

BMW

*

BMW / Mercedes

*MO

BMW / Mercedes Runflat

ME*

Jaguar

J
Jaguar Land RoverJLR

Land Rover

LR

Maserati

MGT

Mercedes-Benz

MO
Mercedes AMGMO1

Mercedes-Benz Runflat

MOE
Mercedes SilentMOS
Merecedes VanMOV

Porsche

NO, N1, N2, NA0, NF0

Tesla

T0

Volkswagen
VolvoVOL
Volvo PolestarPOL


Fakty a čísla o originálne výbave

Fakty a čísla o originálne výbave

Vyhľadať pneumatiku

Najrýchlejšia cesta k perfektnej pneumatike