Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

Celebrate being part of the family

Oslávte to,
že ste súčasťou rodiny

Originálna výbava - prvý kontakt sa počítá

Pravdepodobne ste už riadili alebo sa viezli vo vozidle s pneumatikami Continental. Výrobcovia automobilov v Európe natoľko dôverujú našim výrobkom, že používajú pneumatiky Continental pre každé tretie nové auto pri viacej než 800 modeloch. To z nás robí prvú voľbu výrobcov automobilov a znamená náskok pred všetkými našimi konkurentmi. Bez ohľadu na značku vášho nového automobilu, či už prejdete z malého automobilu na rodinné vozidlo, alebo si konečne zadovážite svoj vysnený športiak, výrobcovia vedia: pneumatiky od Continentalu sú spoľahlivé a bezpečné.

Dosiahnuť to nebolo jednoduché: od konceptuálnej štúdie trvá priemerne štyri roky, kým je jedna z našich pneumatík namontovaná na nové auto od medzinárodného výrobcu. Počas tejto doby vyvíjame pneumatiku, ktorá je najvhodnejšia pre model automobilu a pre trh, kde je schválená, a potom je podrobená približne 100 interným testom. Kupujúci automobilov samozrejme požadujú pneumatiky najvyššej kvality a predovšetkým najvyššej bezpečnosti, ktoré majú čo najdlhšiu životnosť a umožnia im užívať si svoje nové auto dlhodobo.

3 OTÁZKY PRE ULRICHA MERTINA O VÝVOJI PNEUMATÍK PRE PRVÚ VÝBAVU

Podívajte sa na moderné auto a uvidíte dokonale integrovaný koncept zahrnujúci pneumatiky. Správna sada pneumatík zaisťuje, že sa papierový výkon vozidla skutočne prenesie na cestu. Získanie schválenia dodávateľa od výrobcu automobilov poukazuje na mimoriadnu kvalitu našich produktov. Vzhľadom na stále rastúce požiadavky na nové modely automobilov a neprestajný technologický rozvoj sa však vývojári stretávajú s čoraz väčšími výzvami, ktoré sa často medzi jednotlivými krajinami a výrobcami líšia. Ulrich Mertin, Senior Vice President Key Account Management EMEA Business Unit OE PLT Tires v spoločnosti Continental, vysvetľuje význam a výzvy vývoja pneumatík pre originálnu výbavu.

Vývoj OE pneumatík je veľmi náročný proces. V akej fáze vývoja automobilu sa výrobcovia obvykle spoja s Continentalom?

Dovoľte mi to povedať takto: keď dostaneme požiadavku, obvykle máme tri až štyri roky na to, aby sme vyvinuli ideálnu pneumatiku pre nový model automobilu. Ale práve teraz máme napríklad dopyt na projekty, ktoré musia byť dokončené o dva roky. Tieto lehoty nám umožňujú splniť požiadavky viac než primerane. V najlepšom prípade by sme sa však samozrejme zapojili do fázy vývoja nového automobilu. A i keď to nebýva bežné, občas sa to stáva.

Aké sú kľúčové výkonové charakteristiky, ktoré výrobca  očakáva od výrobcu pneumatík?

Líšia sa podľa jednotlivých krajín a jednotlivých automobiliek. Všeobecne možno povedať, že hlavné požiadavky sa primárne týkajú bezpečnosti a znižovania valivého odporu, hladín hluku v kabíne a vonkajšieho hluku – to všetko bez kompromisov v bezpečnosti. Požiadavky sa zároveň časom menia, predovšetkým pri nových technológiách. Napríklad v 80. rokoch 20. storočia hrali valivý odpor a spotreba paliva relatívne nevýznamnú rolu, ale to sa zásadne zmenilo s nárastom (a nárokmi) elektrickej mobility. Celkovo vzaté, posúvame hranice vo všetkých smeroch.

Ako zaistíte, aby novo vyvinutá OE pneumatika splňovala vysoké očakávania výrobcov automobilov?

Na konci vývoja prebieha množstvo testov, najprv v laboratóriách a potom na trati. Obzvlášť OE pneumatiky bývajú podrobené komplexným skúškam. Zámerom je prekročiť naše výkonnostné ciele, či už ide o generovanie hluku, brzdenie alebo valivý odpor. Po testoch v laboratórnych podmienkach nasledujú skúšobné jazdy za skutočných podmienok na našich skúšobných tratiach. Každý tím má svojich vlastných skúšobných vodičov, ktorí zvládnu túto úlohu a vyhodnotia, či novo vyvinutá pneumatika funguje dobre aj na ceste.

STAŇTE SA SÚČASŤOU NAJVÄČŠEJ SVETOVEJ KOMUNITY – S OE PNEUMATIKAMI CONTINENTAL

Preberáte nové auto? Pneumatiky v prvej (originálnej) výbave hrajú neodmysliteľnú rolu pri dosahovaní pohodlia a výkonov požadovaných pre vozidlo a výrazne ovplyvňujú celkovú spokojnosť vodiča s vozidlom. A čo je najdôležitejšie, zaručujú bezpečnú jazdu pre vás a vašu rodinu.

New content item

Príbuzné témy

Automotívna odbornosť

Od roku 1995 vyvinul Continental množstvo dôležitých a kľúčových technológií pre bezpečnejšie a pohodlnejšie riadenie. 

Viac tu

Nemecké inžinierstvo

Image

Continental, ako vynálezca prvého vzorkovaného dezénu na svete, sa snaží s každým novým produktom neustále vylepšovať svoj inovatívny duch.

Viac tu

Výsledky nezávislých testov

New content item

Pozrite si aktuálne výsledky nezávislých letných a zimných testov pneumatík.

Viac tu

Vyhľadať pneumatiku

Najrýchlejšia cesta k perfektnej pneumatike