Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

Vinterdekk fra Continental

Označenia zimných pneumatík

Označenia zimných pneumatík

article_66w_image1

M+S symbol

V porovnaní s bežnými pneumatikami majú tie so symbolom "M+S" vylepšené jazdné vlastnosti na snehu, predovšetkým záber a stabilizáciu pohybu. Vylepšenie vlastností je dosiahnuté vďaka dezénu, zmesi, alebo konštrukcii pneumatiky. Hoci symbol 'M+S' je v mnohých európskych krajinách považovaný za symbol zimných pneumatík, Continental odporúča v teplotách pod 7 °C použitie pneumatík s Alpským symbolom. M+S je teda menej náročný symbol, ktorý vyhovie zákonu, nie však plnej bezpečnosti.

article_66w_image1

Alpský symbol

Alpský symbol označuje zimné pneumatiky v súlade s predpismi UNECE (platné v Európskej únii a ďalších krajinách) a predpismi pre použitie pneumatík v USA a Kanade. Výkon týchto zimných pneumatík na snehu musí byť preukázaný objektívnymi testami a splniť alebo prekročiť stanovené limity. Tieto pneumatiky poskytujú vysoký výkon s ohľadom na 
bezpečnosť a ovládanie na snehu, na zľadovatenej ceste a všeobecne pri nízkych teplotách. Všetky zimné dezény koncernových značiek s DOT mladším než 3919 majú označenie alpského symbolu.

Špeciálny prípad, pneumatiky 4x4/SUV

Mnoho SUV a terénnych vozidiel je vybavených pneumatikami s označením „M+S“ na bočnej strane. Dôvodom je to, že táto kategória vozidiel bola najskôr ponúkaná v Severnej Amerike, kde sú celoročné pneumatiky s označením „M+S“ bežné. V rámci portfólia pneumatík Continental to platí napríklad pre produktové rady ContiCrossContact LX 2, ContiCrossContact LX Sport alebo Conti4x4Contact.
Označenie M+S je oficiálne definované v smernici EÚ v zmysle: „pneumatika s dezénom a konštrukciou navrhnutou na dosahovanie lepšieho výkonu na snehu ako v prípade bežnej pneumatiky“. Vlastnosti pneumatík s označením „M+S“ preto nie sú definované ani odmerané.
Vlastnosti zimných pneumatík na snehu sú v Severnej Amerike špecifikované pomocou Alpského symbolu. Iba pneumatiky, ktoré spĺňajú alebo prevyšujú tieto požiadavky, môžu byť takto označené.


Odporúčanie spoločnosti Continental

Aj keď sú pneumatiky s označením  M+S v niektorých európskych krajinách vyžadované zo zákona, Continental ako zimné pneumatiky odporúča používať iba tie s Alpským symbolom na bočnej strane a s hĺbkou dezénu najmenej 4 mm.