Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

Stay mobile, whatever happens

ContiSupportRing (CSR)

Zlepšenie, ktoré zaisťuje mobilitu vozidla v prípade defektu.

topic_intro_image1

ContiSupportRing (CSR) je zlepšenie, ktoré zaisťuje mobilitu vozidla v prípade defektu.

Prehľad faktov

  • Pri bežnej prevádzke nedochádza k zníženiu výkonu pneumatík
  • V prípade defektu zabezpečuje dojazd až 200 km
  • Jednoduchá montáž a demontáž so štandardnými pneumatikami a diskami
  • Zavedený ako prvá výbava pre vozidlá Maybach od spoločnosti Daimler AG
topic_intro_image1

O technológii

Princíp systému CSR je jednoduchý: Ľahký krúžok z nerezovej ocele (1) s pružnou podperou (2) sa namontuje spolu so štandardnou pneumatikou na štandardný disk. Tieto dve komponenty ochráni Váš ráfik v prípade defektu pneumatiky a umožní Vám pokračovať zníženou rýchlosťou v jazde až do vzdialenosti 200 km.

Systém CSR bol špeciálne vyvinutý pre štandardné disky a štandardné pneumatiky s vyššími bočnicami a väčšími profilmi.


topic_intro_image1

Technické detaily

Kvôli dobrému jazdnému komfortu poskytovanému pneumatikami na princípe SSR si vodiči v prípade defektu sotva všimnú akúkoľvek stratu tlaku. Na zvýšenie bezpečnosti v prípade defektu a výkonu pri bežnej jazde sa systém CSR dodáva len spolu so systémom varovania pred stratou tlaku v pneumatikách – buď TPMS (Tire Pressure Monitoring System – Systém monitorovania tlaku v pneumatikách) alebo DDS (Deflation Detection System – Systém detekcie úniku vzduchu), pričom aj oba systémy vyvinula spoločnosť Continental. Tieto systémy varovania upozorňujú vodiča prostredníctvom displeja na prístrojovej doske, že pokles tlaku v pneumatike si vyžaduje jeho pozornosť.

Systém ContiSupportRing, rovnako ako systémy TPMS/DDS, ktoré varujú pred poklesom tlaku, sa inštalujú výlučne v prvej výbave.

Výrobca pneumatík spoločnosť Continental AG získala ocenenie „Stahl - Innovationspreis“ v kategórii Výrobky z ocele. Touto cenou bol ocenený systém ContiSupportRing pre pneumatiky typu „Runflat“.